REKLAMA
USA: zabójczy fentanyl

Policja alarmuje: heroina coraz częściej mieszana jest z fentanylem, silnym, syntetycznym środkiem przeciwbólowym. Tymczasem już 2 miligramy fentanylu mogą być śmiertelne.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
JT

Odsłony

623

Policja alarmuje: heroina coraz częściej mieszana jest z fentanylem, silnym, syntetycznym środkiem przeciwbólowym. Tymczasem już 2 miligramy fentanylu mogą być śmiertelne.

Do powiatowego szpitala imienia Strogera przywożonych jest więcej niż w ubiegłych latach pacjentów z objawami przedawkowania fentanylu. Ci, których udało się uratować, przeważnie nie wiedzieli, że narkotyki, które zażyli były z domieszką tej niebezpiecznej substancji.

Paradoksalnie fentanyl napędza popyt na heroinę, bo narkomani chcą silniejszych środków - tłumaczy Anthony Riccio, dyrektor biura do walki z przestępczością narkotykową w chicagowskiej policji.

Ludzie nie zdają sobie jednak sprawy, jak silny jest to środek - alarmuje dr Peter Koin, zastępca szefa zespołu lekarzy toksykologów w biurze kornera powiatu Cook.

"Ponadto widzimy nowe wersje fentanylu i wykrywanie tych substancji jest trudniejsze, bo nigdy nie mieliśmy z nimi do czynienia. To coś zupełnie nowego" - podkreślił.

Nielegalna produkcja tego syntetycznego środka staje się coraz bardziej powszechna i przynosi handlarzom narkotyków większe zyski.

Fentanyl dodawany do heroiny czy kokainy posiada charakterystyczne dla innych opioidów działanie, ale jest to niezwykle silnie uzależniająca substancja, która może powodować uzależnienie fizjologiczne.

Fentanyl w większych dawkach powoduje senność nie do pokonania oraz wymioty. W szpitalach stosuje się go na oddziałach intensywnej terapii i przy operacjach jako środek anestezjologiczny.

Duże dawki wywołują silne objawy ze strony układu nerwowego. Po przedawkowaniu fentanyl powoduje zgon przez depresję układu oddechowego (uduszenie). Dokładne dawki graniczne fentanylu powodujące śpiączkę oraz śmierć nie są obecnie znane.

Chicagowska policja wspierana przez agentów federalnych aresztowała w ostatnim czasie ponad 30 osób w ramach akcji wymierzonej właśnie w tych, którzy trudnią się sprzedażą heroiny z fentanylem.

Wśród 33 aresztowanych, 28 osób to tzw. udokumentowani członkowie gangów, 25 z nich było wcześniej karanych, 10 przebywało na zwolnieniu warunkowym, a 7 było aresztowanych w przeszłości za nielegalne posiadanie broni.

Większość z takich "transakcji" notowanych jest na zachodzie Chicago, w dzielnicach, gdzie w tym roku wzrosła liczba morderstw i strzelanin do poziomu najwyższego od 1990 roku.

Sprzedaż narkotyków finansuje działalność ulicznych członków gangu i stąd obecność broni na ulicach, a to prowadzi do wzrostu przemocy - tłumaczy Anthony Riccio, dyrektor biura do walki z przestępczością narkotykową w chicagowskiej policji.

"Ponieważ jest to świetny biznes, gangi są gotowe zabijać członków gangu, aby przejąć lokalny rynek" - dodał.

Policja poszukuje jeszcze dwunastu osób podejrzanych o sprzedaż i produkcję heroiny z fentanylem.

Zdaniem prokuratora federalnego w Chicago, Zachary'ego Fardona, którego biuro oskarżyło trzech z 33 zatrzymanych podejrzanych o handel narkotykami, już 2 miligramy fentanylu mogą być śmiertelne.

"Wiele osób zażywających narkotyki nawet nie wie, co kupiło... a potem jest za późno" - powiedział Fardon.

Podczas gdy heroina obecna jest na terenie miasta nadal w dużej mierze przemycana jest z Meksyku, fentanyl najczęściej sprowadzany jest z Chin.

Biuro prokuratura federalnego poinformowało, że do wielu transakcji narkotykowych dochodzi blisko autostrady Eisenhower Expressway, stąd jej obiegowa nazwa "Heroina Highway".

Trudno jest określić dokładnie, ile ludzi zmarło w powiecie Cook z powodu przedawkowania fentanylu w ostatnich latach, bo rutynowe testy na obecność tej syntetycznej substancji zaczęto przeprowadzać dopiero od czerwca w 2015 roku. Co najmniej 20 przypadków śmiertelnych potwierdzono w 2014 roku, ale w ub. roku liczba ta wzrosła do 102 zgonów.

W całych Stanach Zjednoczonych liczba osób, które uzależnione są od heroiny w ubiegłym roku niemal podwoiła się w porównaniu do lat 2007-2013, wzrosła do 681,000 z 314,000. Zażywający heroinę często mówią, że ich narkomania rozpoczęła się od leków na receptę. Tak było w przypadku prawie jednej trzeciej osób w wieku 12 lat, które uzależniły się od narkotyków po raz pierwszy w 2009 roku.

Oceń treść:

Average: 6 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne, zajebiści ludzie obok mnie, zero stresu.

Faza właśnie odpuściła i na obecna chwię czuję tylko przyjemny lekki zjazd fazy. 

Jakiś czas temu planowałam spróbować Benzy jednak jakoś nie było okazji. Akurat dzisiaj spotkałam się z zaufanymi osobami które w dodatku chętnie również by coś zarzuciły. Mieszkanie było całkowicie puste więc bylismy tylko we 3 bez obawy o przysłowiowy przypał. Z samego rana przygotowałam Benzy do szamania więc na pojawienie sie gości było już gotowe. Spotkalismy sie około 16-17 godziny, zarzuciliśmy praktycznie zaraz po tym. 

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Wszystkie próby badawcze dokonano we własnym pokoju (często nazywanym laboratorium). Testowano na szczurze. Łóżko; dobra muzyka na słuchawkach. Wieczór jako podstawowa pora badań. Aplikowano zwykle w okolicach 19-20 godziny.

 

Bazując na kilkukrotnym doświadczeniu z tryptaminami, badany obiekt postanowił swoje pierwsze doświadczenie spisać i zawrzeć w bardzo krótkim (after) trip reporcie. Będzie to TR z perspektywy szczura laboratoryjnego.

 

Próby badawcze zostały popełnione w 2010 roku w maju i wrześniu. Tekst oparto na podstawie zaobserwowanych, zapisanych, zapamiętanych odczuć w trakcie (i tzw. wrażeń „po”) psychodelicznej eksploracji.

 

 

 

  • Marihuana

"...samotność jest czymś esencjonalnie związanym z twoim istnieniem i nie ma sposobu, by tego uniknąć. Ludzie boją się

samotności i robią wszystko by jej uniknąć. Pójdą do kina na kiepski film, obejrzą mecz piłki nożnej... Czy widzieliście

coś bardziej idiotycznego? Kilku idiotów przerzuca piłkę na drugą stronę boiska, kilku kolejnych idiotów odrzuca ją z

powrotem... a miliony innych idiotów gapi się na to, jakby działo się coś niezmiernie ważnego. W tłumie czują się lepiej i

  • MDMA (Ecstasy)

pomyślałem, że komuś mogą przydać się moje doświadczenia ostatniego

weekendu, chciałbym się więc z Wami nimi podzielić.Substancje:

Żółte Mitsubishi (MDMA albo MDA, na to drugie wskazuje krótszy peak)

5-HTP (5-hydroksytryptofan)

Vinpocetine

Sok grejpfrutowy ;]

A więc.

Jak wiemy, 5-HTP jest prekursorem 5-HT (serotoniny). Teoria jest taka:

więcej 5-HTP -> więcej serotoniny w neuronach -> MDMA wyzwala więcej

randomness