REKLAMA
USA: Przechwycono 55 kg fentanylu. "Mógł zabić 26 mln ludzi"

WyglądaWładze przejęły prawie 55 kilogramów fentanylu podczas rutynowej kontroli na drodze międzystanowej 80 w pobliżu Kearney. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzaną jazdę pewnej półciężarówki. Przeszukali samochód i w jednej z ukrytych komór znaleźli narkotyki. na to, że w USA przeliczanie masy fentanylu na potencjalne trupy stało się już standardem...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Wygląda na to, że w USA przeliczanie masy fentanylu na potencjalne trupy stało się już standardem...

Odsłony

306

Stanowa policja z Nebraski przechwyciła prawie 55 kilogramów fentanylu - środka sto razy silniejszego od morfiny i zabijającego znacznie częściej, niż heroina i inne narkotyki. Według szacunków amerykańskiej agencji ds. walki z narkotykami, była to wystarczająca ilość, by zabić 26 milionów ludzi.

Sukces policyjnej akcji ogłosił w czwartek gubernator Nebraski Pete Ricketts. To jedna z najbardziej owocnych kontroli w historii stanu i USA.

Władze przejęły prawie 55 kilogramów fentanylu podczas rutynowej kontroli na drodze międzystanowej 80 w pobliżu Kearney. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzaną jazdę pewnej półciężarówki. Przeszukali samochód i w jednej z ukrytych komór znaleźli narkotyki.

Początkowo policja myślała, że odkryła zapas kokainy, ale dalsze testy wykazały, że całe 55 kilogramów ładunku było fentanylem. Lek może stanowić zagrożenie dla każdego, kto się z nim zetknie. Może być bowiem wchłaniany przez skórę lub przypadkowo wdychany.

46-letni Felipe Genao-Minaya, kierowca ciężarówki, i 52- letni pasażer Nelson Nunez, obaj z New Jersey, zostali aresztowani pod zarzutem posiadania substancji regulowanej, z zamiarem jej rozpowszechnienia. Wartość ładunku jest szacowana na ponad 20 milionów dolarów.

Dokładnie 118 funtów, skonfiskowanych podczas kontroli, według szacunków DEA może zabić nawet 26 milionów ludzi. Dla większości ludzi śmiertelna jest bowiem już dawka 2 miligramów fentanylu.
Fentanyl jest silnym opioidem, 50 do 100 razy silniejszym od morfiny i 30-50 razy silniejszym od heroiny. Chociaż środek może być przypisany przez lekarza w celu złagodzenia bólu, większość przypadków przedawkowania uważa się za wynik nielegalnego zażycia.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa

Set & Setting - A więc jest 28 sierpnia 2009, ciepły, lekko wietrzny dzień, od rana mam kaca po wczorajszym grillu, boli mnie lekko głowa, trochę podirytowany jestem.

Dawka/Metoda - 3 starte na pył gałki wsypane do jogurtu.

Wiek i doświadczenie - 19 lat (180cm, 90kg). Doświadczenie niemal zerowe. Alkohol (bardzo dużo, bardzo często), kilka razy kodeina (na pewno będzie więcej).

Czas trwania - Około 24h

Czas wchodzenia - 5h

  • Szałwia Wieszcza

Wiek: wtedy 17 Waga: ok 60kg

Doświadczenie (wtedy): Alkohol, Marihuana, Haszysz

Substancja: suszone liście Salvii Divinorum, kilka lufek

Set & Settings: było to kiedy Boska Szałwia była jeszcze legalna i 4 takie roślinki rosły na balkonie u mojego kolegi, nazwijmy go Paweł. Było letnie popołudnie, dobry nastrój, jak zawsze gdy tripuje z Pawłem.

  • 1P-LSD
  • Pierwszy raz

Lekkie zmęczenie.

Cześć. 

Zanim wrzuciłem LSD pierwszy raz szukałem sporo po necie jakie dawki, jak działa, ile trzyma, więc napiszę ten post dla osób głodnych wiedzy.

randomness