USA: Przechwycono 55 kg fentanylu. "Mógł zabić 26 mln ludzi"

WyglądaWładze przejęły prawie 55 kilogramów fentanylu podczas rutynowej kontroli na drodze międzystanowej 80 w pobliżu Kearney. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzaną jazdę pewnej półciężarówki. Przeszukali samochód i w jednej z ukrytych komór znaleźli narkotyki. na to, że w USA przeliczanie masy fentanylu na potencjalne trupy stało się już standardem...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Wygląda na to, że w USA przeliczanie masy fentanylu na potencjalne trupy stało się już standardem...

Odsłony

331

Stanowa policja z Nebraski przechwyciła prawie 55 kilogramów fentanylu - środka sto razy silniejszego od morfiny i zabijającego znacznie częściej, niż heroina i inne narkotyki. Według szacunków amerykańskiej agencji ds. walki z narkotykami, była to wystarczająca ilość, by zabić 26 milionów ludzi.

Sukces policyjnej akcji ogłosił w czwartek gubernator Nebraski Pete Ricketts. To jedna z najbardziej owocnych kontroli w historii stanu i USA.

Władze przejęły prawie 55 kilogramów fentanylu podczas rutynowej kontroli na drodze międzystanowej 80 w pobliżu Kearney. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzaną jazdę pewnej półciężarówki. Przeszukali samochód i w jednej z ukrytych komór znaleźli narkotyki.

Początkowo policja myślała, że odkryła zapas kokainy, ale dalsze testy wykazały, że całe 55 kilogramów ładunku było fentanylem. Lek może stanowić zagrożenie dla każdego, kto się z nim zetknie. Może być bowiem wchłaniany przez skórę lub przypadkowo wdychany.

46-letni Felipe Genao-Minaya, kierowca ciężarówki, i 52- letni pasażer Nelson Nunez, obaj z New Jersey, zostali aresztowani pod zarzutem posiadania substancji regulowanej, z zamiarem jej rozpowszechnienia. Wartość ładunku jest szacowana na ponad 20 milionów dolarów.

Dokładnie 118 funtów, skonfiskowanych podczas kontroli, według szacunków DEA może zabić nawet 26 milionów ludzi. Dla większości ludzi śmiertelna jest bowiem już dawka 2 miligramów fentanylu.
Fentanyl jest silnym opioidem, 50 do 100 razy silniejszym od morfiny i 30-50 razy silniejszym od heroiny. Chociaż środek może być przypisany przez lekarza w celu złagodzenia bólu, większość przypadków przedawkowania uważa się za wynik nielegalnego zażycia.

Oceń treść:

Average: 9 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Pierwszy raz
  • Szałwia Wieszcza

Setting: Mój pokój, wiosenny słoneczny dzień. Ale przy szałwii nie ma to znaczenia. Set: Nastrój podekscytowany i nieco niepewny.

 

Czytałem kiedyś opis działania szałwii, zaczynał się słowami „it was not long after my first time with acid, and I felt like I did LSD, so I can do everything”. Byłem w podobnej sytuacji, co autor tripraportu; to, że szałwia go zaskoczyła mocą, ostatecznie przekonało mnie do spróbowania boskiej rośliny.

  • Marihuana


Substancja: rzecz jasna marihuana:)

Gdzie: szkoła:)

W jakim celu: rekreacyjnym:)

Wczesniejsze doświadczenia: marihuana wiele tysięcy razy, pare razy amfa


  • MDMA (Ecstasy)

  • Gałka muszkatołowa

O cudownych właściwościach

gałki muszkatowej dowiedziałem się oczywiście z hyperrealku. A ponieważ to tak

tania i powszechnie dostępna przyprawa, nie widziałem powodów, dla których

miałbym jej nie skosztować. Mając na uwadze zalecenia w wyborze gałki zwiedziłem

cztery sklepy spożywcze, zanim udało mi się kupić taką w całości(firmy „Kamis”).

Po upływie pół godziny miałem już starte na tarce trzy nasionka tej roślinki. Po

wsypaniu tych brązowych wiórków do szklanki wody substancja wyglądała gorzej niż