REKLAMA
USA: Przechwycono 55 kg fentanylu. "Mógł zabić 26 mln ludzi"

WyglądaWładze przejęły prawie 55 kilogramów fentanylu podczas rutynowej kontroli na drodze międzystanowej 80 w pobliżu Kearney. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzaną jazdę pewnej półciężarówki. Przeszukali samochód i w jednej z ukrytych komór znaleźli narkotyki. na to, że w USA przeliczanie masy fentanylu na potencjalne trupy stało się już standardem...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Wygląda na to, że w USA przeliczanie masy fentanylu na potencjalne trupy stało się już standardem...

Odsłony

296

Stanowa policja z Nebraski przechwyciła prawie 55 kilogramów fentanylu - środka sto razy silniejszego od morfiny i zabijającego znacznie częściej, niż heroina i inne narkotyki. Według szacunków amerykańskiej agencji ds. walki z narkotykami, była to wystarczająca ilość, by zabić 26 milionów ludzi.

Sukces policyjnej akcji ogłosił w czwartek gubernator Nebraski Pete Ricketts. To jedna z najbardziej owocnych kontroli w historii stanu i USA.

Władze przejęły prawie 55 kilogramów fentanylu podczas rutynowej kontroli na drodze międzystanowej 80 w pobliżu Kearney. Funkcjonariusze zwrócili uwagę na podejrzaną jazdę pewnej półciężarówki. Przeszukali samochód i w jednej z ukrytych komór znaleźli narkotyki.

Początkowo policja myślała, że odkryła zapas kokainy, ale dalsze testy wykazały, że całe 55 kilogramów ładunku było fentanylem. Lek może stanowić zagrożenie dla każdego, kto się z nim zetknie. Może być bowiem wchłaniany przez skórę lub przypadkowo wdychany.

46-letni Felipe Genao-Minaya, kierowca ciężarówki, i 52- letni pasażer Nelson Nunez, obaj z New Jersey, zostali aresztowani pod zarzutem posiadania substancji regulowanej, z zamiarem jej rozpowszechnienia. Wartość ładunku jest szacowana na ponad 20 milionów dolarów.

Dokładnie 118 funtów, skonfiskowanych podczas kontroli, według szacunków DEA może zabić nawet 26 milionów ludzi. Dla większości ludzi śmiertelna jest bowiem już dawka 2 miligramów fentanylu.
Fentanyl jest silnym opioidem, 50 do 100 razy silniejszym od morfiny i 30-50 razy silniejszym od heroiny. Chociaż środek może być przypisany przez lekarza w celu złagodzenia bólu, większość przypadków przedawkowania uważa się za wynik nielegalnego zażycia.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Kodeina
 • Pierwszy raz

Wolny dom, przed imprezą

 

 • Etanol (alkohol)
 • Mieszanki "ziołowe"

Doświadczenie - mieszanki ziołowe, pixy na piperazynach i ketonach, dekstrometorfan, salvia divinorum, azotyn amylu, dimenhydrynat, amanita muscaria, zioła etnobotaniczne, marihuana, bromo-DragonFLY, mefedron, haszysz, 2C-C, 2C-E, LSA, pFPP, metedron, kodeina, 4-HO-MET, bufedron

Info o mnie - 21 lat, 74 kg, 176 cm

S&S – ogród znajomego przed domem, ławeczka, grill i te sprawy, następnie szalona podróż samochodem po mieście by zakończyć cały trip nad stawem. Czas akcji 31 Lipiec/1 Sierpień

 • 25C-NBOMe
 • 4-HO-MET
 • 5-MEO-DALT
 • Inne
 • Tripraport

S&S szkoła, droga pomiędzy, dom

Karnawał. Czas który zalewa nas bodźcami i doznaniami. Każdy się bawi. Ja też, choć w tym roku wypada to robić samemu. Po tygodniowej przerwie po raz trzeci podchodzę do ww. tematu.

 • 2C-E
 • 4-ACO-DMT
 • 4-HO-MET
 • Dekstrometorfan
 • Przeżycie mistyczne

DXM - pomieszczenie, 2C-E - Otwarta przestrzeń, 4-ACO-DMT - mój pokój, 4-ho-met - las.

 

Synestezja - stan lub zdolność, w której doświadczenia jednego zmysłu wywołują również doświadczenia, charakterystyczne dla innych zmysłów. Zjawisko synestezji dobrze oddaje powiedzenie: "słyszeć kolory i widzieć dźwięki". Przykładowo odbieranie niskich dźwięków wywołuje wrażenie miękkości, barwa niebieska odczuwana jest jako chłodna, obraz litery lub cyfry budzi skojarzenia kolorystyczne itp.

randomness