REKLAMA
Unia Europejska obraduje nad uchwaleniem ustawy, która zapewni powszechny dostęp do medycznej mj

Medyczna marihuana zaczyna być brana na poważnie na szczeblu europejskim.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Magivanga
Conradino Beb
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła- pozdrawiamy!!!

Odsłony

219

Medyczna marihuana zaczyna być brana na poważnie na szczeblu europejskim. Po tym jak parlament europejski przyjął projekt rezolucji na temat leczenia preparatami z konopi w sierpniu zeszłego roku, teraz Komisja ds. Środowiska, Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności obraduje nad sfinansowaniem badań i stworzeniem rozwiązania prawnego, które obowiązywałoby wszystkie kraje członkowskie.

Wartość europejskiego rynku marihuanowego ma sięgnąć 115,7 mld EUR do 2028, co oznacza iż za niecałą dekadę będzie to największy rynek na świecie. Ale na dzień dzisiejszy, główną przeszkodą jest rozbieżność praw umożliwiających dostęp do medycznej marihuany pomiędzy krajami Unii, które mają jednak zostać ujednolicone dzięki rezolucji przygotowywanej przez Komisję ds. Środowiska, Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności.

Zaledwie miesiąc temu Komisja mogła się zapoznać z pierwszym raportem na temat medycznej marihuany, przygotowanym przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA), który odpowiedział na wszystkie podstawowe pytania frapujące legislatorów, potwierdzając iż medyczna marihuana jest już legalna w wielu krajach UE.

Raport podkreśla, iż lokalne rozwiązania prawne bardzo różnią się między sobą, i że w krajach spoza Unii prawo musi ciągle ewoluować, by nadążać za ciągle zmieniającym się rynkiem i potrzebami pacjentów.

Jak stwierdził Alexis Goosdeel, dyrektor EMCDDA:

W większości krajów, zaopatrzenie i przygotowywanie preparatów z konopi dla celów medycznych ewoluowały w czasie, bardzo często w odpowiedzi na wymagania pacjentów lub postęp prac rozwojowych nad produktem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Nastawienie pozytywne, brak żadnego napięcia ani też podniecenia, nie robię tego po raz pierwszy i raczej wiem, czego się spodziewać. Generalnie wszystko zaplanowane z nudów i chęci przeżycia czegoś niezwykłego. Noc, pusto w domu, żadnych obowiązków ani problemów.

Postanowiłem opisać niedawne przeżycie żeby podzielić się z użytkownikami neurogroove i hyperreala kolejnym polskim opisem plateau sigma. Wielu ma o tym stanie fałszywe wyobrażenie i wielu kojarzy je z nieprzyjemnymi odczuciami, co według mnie nie jest do końca prawdą. Sigma plateau nie zawsze oznacza Nagniota na Jasnej Górze. Tak czy owak, dekstrometorfan jest bardzo silną substancją...

  • Amfetamina


nazwa substancji: Amfetamina

poziom doświadczenia użytkownika: pierwszy raz,bylo - MJ i %

dawka, metoda zażycia: donosowo

"set & setting" niewiedza,amatorstwo,ale chec zabawy i wziecia,konkretnie mayday 2004

Byłem baaaardzo wielkim pr0amatorem w dziedzinie"używki". Jedynie byly to napoje z %,papierosów palic nie pale, mj byla,ale super wrazenia na mnie nie zrobila(no pech niestety)i...to wszystko

traktujcie to jak wspomnienia z pierwszego, dziewiczego razu:] totalnego poczatkujacego...

  • Powój hawajski


substancja: ipomea violacea w liczbie 7 nasion.

doświadczenie: lsa, mj, dxm

set&setting: idealnie, jesteśmy na wakacjach nad jeziorem, łono natury, ciepło, pełen pozytyw.

Postanowiłyśmy jeść powój; ja i dwie moje koleżanki. Jako że był to 'pierwszy raz' dla nich obu, zjadły po 5. Jak zwykle strasznie drażnił mnie smak nasion, w moim odczuciu są obrzydliwe, więc wrzuciłam je do gorącej chińskiej zupki, przez co prawie nie czułam smaku.

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: Dekstrometorfan


Dawka: 450 mg przy wadze 70 kg


Doświadczenie: dxm,ganja,gałka,efedryna,tabaka no i oczywiście etanol

To było moje drugie spotkanie z dxm, chociaż to pierwsze było bardzo lightowe(jedynie 150 mg).

randomness