Unia Europejska obraduje nad uchwaleniem ustawy, która zapewni powszechny dostęp do medycznej mj

Medyczna marihuana zaczyna być brana na poważnie na szczeblu europejskim.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Magivanga
Conradino Beb
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła- pozdrawiamy!!!

Odsłony

225

Medyczna marihuana zaczyna być brana na poważnie na szczeblu europejskim. Po tym jak parlament europejski przyjął projekt rezolucji na temat leczenia preparatami z konopi w sierpniu zeszłego roku, teraz Komisja ds. Środowiska, Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności obraduje nad sfinansowaniem badań i stworzeniem rozwiązania prawnego, które obowiązywałoby wszystkie kraje członkowskie.

Wartość europejskiego rynku marihuanowego ma sięgnąć 115,7 mld EUR do 2028, co oznacza iż za niecałą dekadę będzie to największy rynek na świecie. Ale na dzień dzisiejszy, główną przeszkodą jest rozbieżność praw umożliwiających dostęp do medycznej marihuany pomiędzy krajami Unii, które mają jednak zostać ujednolicone dzięki rezolucji przygotowywanej przez Komisję ds. Środowiska, Zdrowia i Bezpieczeństwa Żywności.

Zaledwie miesiąc temu Komisja mogła się zapoznać z pierwszym raportem na temat medycznej marihuany, przygotowanym przez Europejskie Centrum Monitorowania Narkotyków i Narkomanii (EMCDDA), który odpowiedział na wszystkie podstawowe pytania frapujące legislatorów, potwierdzając iż medyczna marihuana jest już legalna w wielu krajach UE.

Raport podkreśla, iż lokalne rozwiązania prawne bardzo różnią się między sobą, i że w krajach spoza Unii prawo musi ciągle ewoluować, by nadążać za ciągle zmieniającym się rynkiem i potrzebami pacjentów.

Jak stwierdził Alexis Goosdeel, dyrektor EMCDDA:

W większości krajów, zaopatrzenie i przygotowywanie preparatów z konopi dla celów medycznych ewoluowały w czasie, bardzo często w odpowiedzi na wymagania pacjentów lub postęp prac rozwojowych nad produktem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Alprazolam
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Mefedron
  • Uzależnienie

Dobry nastrój, chęć relaksu, wolny czas

Gdzie ten mateusz, on jedzie już

Jej zapach na dziś to kryształy mefa

Mefedron to szmata, suki nie chce znać

 

Jesteśmy pokoleniem darknetu i bitcona, iphona i supreme, hexenu i mefedronu. 4mmc zagościło w kulturze dość szeroko (twórczość Hewry i Mobbyn, otoczka idealnego euforyka, trudna dostępność i przede wszystkim fala ofiar i uzależnionych) zajmując miejsce obok marihuany, kokainy, mdma. Spróbowanie mateusza było jednym z moich narkocelów ale nie sądziłem, że się spełni

  • Kokaina

nazwa substancji : kokaina


poziom doświadczenia : alkohol, amfetamina (raz i nigdy więcej ), marihuana.


set&setting : 4 piwa
  • LSD-25

Pamiętam mojego któregoś_już kwasa [gdyby nie otępiające piguły nie zastanawiałbym się teraz, czy było ich już ponad 15, czy 30 - w każdym razie - było dużo :) ] - czarny kryształ, na którego namówiłem się sam. No i wkręciłem w niego również T. ,która bardziej się bała, niż chciała rzeczywiście spróbować. Pamiętałem jak opowiadała o swoich niektórych bad tripach grzybowych, poza tym ma paranoiczno-histeryczną osobowość i bardzo często sama sobie coś wkręca ;-)

randomness