Uczniowie protestują przeciwko legalizacji marihuany

Zaalarmowani ruchem na rzecz zalegalizowania rekreacyjnego użycia marihuany w stanie Illinois, uczniowie szkół średnich, przedstawiciele organów ścigania i ustawodawcy zebrali się w Springfield, aby wyrazić swój protest w tej kwestii.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

infolinia.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

784

Zaalarmowani ruchem na rzecz zalegalizowania rekreacyjnego użycia marihuany w stanie Illinois, uczniowie szkół średnich, przedstawiciele organów ścigania i ustawodawcy zebrali się w Springfield, aby wyrazić swój protest w tej kwestii.

Koalicja 35 stanowych ustawodawców, pod wodzą stanowego demokratycznego kongresmena z Des Plaines, Marty’ego Moylana i lidera republikanów w stanowej Izbie Reprezentantów Jima Durkina, kongresmena z Western Springs, także przygotowała projekt ustawy, której celem jest opóźnienie zezwolenie na sprzedaż i opodatkowanie konopi indyjskich

Rezolucja, wspierana głównie przez ustawodawców na przedmieściach i z południa stanu, wzywa do opóźnienia legalizacji, aby ustawodawcy i zainteresowane strony mogły wziąć pod uwagę także koszty społeczne i przeanalizować dane z innych stanów.

Aby pokazać swój sprzeciw przeciwko legalizacji marihuany, około 90 uczniów ze szkół Stevenson High School w Lincolnshire, Mundelein High School oraz Kankakee High School, zebrało się w rotundzie Kapitolu i spotkało z ustawodawcami.

Carson Ezell, członek Catalyst Club, przytoczył badania, które wskazywały, że u osób, które zaczną używać marihuany w młodym wieku, częściej dochodzi do uzależnień, a intensywne jej stosowanie w młodym wieku może obniżyć IQ danej osoby.

„Jako nastolatek uważam, że branża naprawdę celuje w nas” – powiedział. „I to mnie rzeczywiście przeraża”.

W proteście wzięło także udział stowarzyszenie Illinois Association of Chiefs of Police, powołując się na dane z Kolorado, które pokazują więcej wypadków drogowych, więcej zgonów i ogólnych przypadków hospitalizacji z udziałem osób, które używały marihuany.

Rzecznik prasowy stanowego oddziału National Association of the Advancement of Colored People, Robert Moore, przewiduje, iż osoby czarnoskóre znów padną ofiarą legalizacji, poprzez częstsze uzależnienia, zwiększone kary za kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków oraz utratę pracy i mieszkań komunalnych z powodu polityki zero tolerancji na narkotyki. Był także sceptyczny wobec stwierdzenia, że pieniądze uzyskane z podatków trafią do mniejszości.

„Nie potrzebujemy dodatkowej substancji, która może zaszkodzić naszej młodzieży i obywatelom” – powiedział. „To złe ustawodawstwo – złe dla naszej społeczności i złe dla narodu”.

Ale główni sponsorzy dopuszczenia do legalnego użytku marihuany dla osób dorosłych, zarówno senator Heather Steans, jak i członkini Izby Reprezentantów, Kelly Cassidy, obie demokratki z Chicago, uważają, że zakazy po prostu nie działają. Mówią, że wiele osób używa już konopi indyjskich, wspierając działalność gangów i że wojna narkotykowa prowadzi do nieproporcjonalnego zamykania w więzieniach i szkodzi zatrudnianiu przedstawicieli mniejszości. Twierdzą, iż legalizacja pomoże wspierać społeczności mniejszości, uderzy w czarny rynek i zapewni bezpieczeństwo konopi, leczenie od uzależnień, a jednocześnie wygeneruje dochody podatkowe.

Mówiąc szerzej, zwolennicy twierdzą, iż federalny zakaz używania marihuany jest hipokryzją, ponieważ jej stosowanie jest mniej uzależniające niż alkoholu i innych leków, a do tego nie powoduje zgonów użytkowników, jak opioidy na receptę.

Tim McAnarney wezwał do opóźnienia decyzji dotyczącej legalizacji marihuany na okres po wiosennej sesji legislacyjnej.

„Nie spieszmy się z decyzjami” – powiedział. „Zatrzymajmy się i przyjrzyjmy wpływowi na mieszkańców, jaki ma w miejscach, które już przyjęły podobne prawo. Wiele osób ma nabrać nowych wątpliwości dotyczących tego, czy powinniśmy to zalegalizować”.

Gubernator stanu, JB Pritzker oraz Michael Madigan, przewodniczący stanowej Izby Reprezentantów, popierają legalizację marihuany, a gubernator już liczy na przewidywane 170 milionów z wpływów z opłat licencyjnych. Projekt ustawy może zostać przyjęty do maja, co umożliwi sprzedaż już na początku przyszłego roku.

Oceń treść:

Average: 6.5 (4 votes)

Komentarze

Z. (niezweryfikowany)
Ja pierdolę, idioci xD Takiego syndromu sztokholmskiego to ja jeszcze nie widziałem xDDDDD
Halucyna (niezweryfikowany)
Tytuł newsa stanowi oksymoron.
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

poziom doswiadczenia: dxm, grass, gałka, hash, tableta (niewypał)


dawka i metoda zazycia : 45 tabletek acodin czyli 675mg


set & setting: mialo nikogo nie byc, wjebalem tablety i wpadaja starzy z siora ;(, ogolnie dobre nastawienie

efekty: jedyne co przychodzi na mysl to " o ja pierdole" :)

czy doswiadczenie mnie zmienilo: przestraszylem sie DXM


czym roznil sie od poprzednich srodkow: wszystkim

  • Efedryna

Dane : masa 62kg


stopień zaawansowania : nigdy wcześniej niczego nie brałem (alko

nie licze :)

  • Dekstrometorfan
  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Ciekawość Chęć na wyższe loty Głód adrenaliny Głód wiedzy Własny, ciemny pokój

WRACAM :)

Szybciej niż mogłem się tego spodziewać.

Przed państwem historia o fazie, która rozkurwiła wszystko, co się dało.

W formie mojego monologu spisanego na GG.

 

 

ja, 6 gru, 19:55

 

>19:50- tussidex w ilości 15 kapsułek wchodzi do japy

>Teraz, czyli 19: 55- czuję pierwszy efekt <rotfl>

>To będzie amejzin trip

>Bolała mnie głowa dziś.

>Teraz czuję takie przyjemne naciski zamiast bólu :))

  • Marihuana

Mam 17 lat. Pewnego dnia mialismy isc z klasa do kina na jakis BEZNADZIEJNY film, a po filmie wrocic do szkoły. Z moim BARDZO dobrym kolegą postanowilismy kilka dni przed kinem kupić troszke gandziawki, zeby film był fajniejszy... :P W rezultacie okazalo sie ze prawdopodobnie z kilkoma osobami nie pojdziemy do kina tylko na małą imprezkę do kleżanki. Postanowiliśmy więc kupić tego troszkę więcej. W sumie wyszło nam dokładnie 5,5 grama... Część wypaliliśmy jeszcze przed imprezką... W sumie na imprezjkę zostało 4,5 grama.

randomness