Uber będzie sprzedawać marihuanę klientom w Kanadzie

Uber Eats uruchamia nową usługę. Firma dodaje marihuanę do listy produktów, które można zamówić za pośrednictwem aplikacji. Na razie oferta będzie dostępna tylko dla klientów z Ontario w Kanadzie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wirtualnemedia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

36

Uber Eats uruchamia nową usługę. Firma dodaje marihuanę do listy produktów, które można zamówić za pośrednictwem aplikacji. Na razie oferta będzie dostępna tylko dla klientów z Ontario w Kanadzie.

Jak informuje brytyjski dziennik "Financial Times", od poniedziałku użytkownicy tej prowincji mogą kupić marihuanę, wybierając nową kategorię w aplikacji Uber Eats, z możliwością odbioru towaru w ciągu godziny. To pierwszy raz w historii, gdy firma świadcząca usługi przewozowe i kurierskie oferuje bezpośredni dostęp do zakupu narkotyku.

O planach rozszerzenia usług Ubera opowiedział kilka miesięcy temu w stacji CNBC dyrektor generalny firmy Dara Khosrowshahi. Menadżer stwierdził, że Uber rozważa dostarczanie przez aplikację Uber Eats marihuany, jeśli tylko przepisy legalizujące ją weszłyby w życie na poziomie federalnym.

Sprzedaż marihuany ma być obsługiwana przez firmę Tokyo Smoke, z siedzibą w Toronto, która prowadzi ponad 50 sklepów w Ontario. Poprzez aplikację Ubera można zamówić produkt. Przy odbiorze towaru pomoże ona zweryfikować wiek osoby kupującej, a personel sklepu sprawdzi dowód tożsamości.

Zdaniem Ubera włączenie do sprzedaży marihuany ograniczyłoby nielegalny rynek handlu narkotykami i pomogłoby zmniejszyć liczbę kierowców, którzy prowadzą auto pod jego wpływem, co "poprawiłoby bezpieczeństwo na drogach".

Według dziennika jedną z trudności dla firm sprzedających narkotyki są skomplikowane przepisy dotyczące korzystania z procesorów płatności, takich jak Visa lub Mastercard, do obsługi sprzedaży produktu, który na szczeblu federalnym w Stanach Zjednoczonych nadal uważa się za nielegalny.

Obecnie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna w 16 stanach i Dystrykcie Kolumbii. W Kalifornii, Nevadzie i Oregonie usługa dostarczania konopi jest legalna dla klientów powyżej 21. roku życia. 31 marca br. rekreacyjną marihuanę zalegalizował stan Nowy Jork. W całym 2020 r. Uber zanotował przychody w wysokości 11,139 mld dol. To wynik gorszy od osiągniętego rok wcześniej, który zamknął się kwotą 13 mld dol. Spółka wykazała stratę netto na poziomie 6,768 mld dol., która okazała się niższa niż przed rokiem (8,506 mld dol.). W całym 2020 roku liczba zamówień dostaw jedzenia w usłudze Uber Eats zwiększyła się o 36 proc. rok do roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 1P-LSD
  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

Samotnie, w pokoju. Bardzo sprzyjający dzień i nastrój.

Mix rodem z fantastyki naukowej, tak ortograficznie... wróć- kosmicznie- naświetlający mózg cholerną psychodelą- i głupia odwaga, by go spróbować. Głupia, a może ciekawska- nieważne. Istotne jest to, że się zgodził(om) (Jestem bezpłciowe- fajny manewr zastosowany do zaniechania płci w którymś poprzednim raporcie- podchwytuję!)). Było to niczym wyjście samodzielnie w nocy z koszulką z napisem "Wierzę w Siebie" na bloki- te patologiczne dresiarnie ludzi noszących "Wierzę w kościół"- czyn heroiczny. Bo wiecie- oponent'y mają pałki i i liczą na udane napierdalanko. Ale...

  • Marihuana

Wczoraj wróciłem z miasta rozpusty i niekończącej się rozkoszy. Opowieści o tym mieście wysłuchiwałem od kilku lat i w końcu postanowiłem sam się przekonać co jest grane :).Opowiem o jednym z dni który spędziłem razem z paczką znajomych w Amsterdamie.

  • Grzyby halucynogenne

  • Powój hawajski

Subst: LSA (LA-111) - Ipomoea tricolorDawka: 170 nasion

Kupiliśmy z kumplem w sklepie 17 paczek nasion Ipomoei. Na następny dzień mieliśmy odbyć psychedeliczną podróż. Dwa dni wcześniej sprawdziłem na sobie dawkę - 80 nasion. Miałem lekkie efekty, ale ważniejsze było to, że nasiona okazały się nietoksyczne tj. bez fungicydów, herbicydów, insektycydow i innych chemikaliów, którymi zwykle pokrywane są nasiona przez producentów. To bardzo ważne - sprawdzić w jakiś sposób, czy nasiona nie są zatrute.