Uber będzie sprzedawać marihuanę klientom w Kanadzie

Uber Eats uruchamia nową usługę. Firma dodaje marihuanę do listy produktów, które można zamówić za pośrednictwem aplikacji. Na razie oferta będzie dostępna tylko dla klientów z Ontario w Kanadzie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wirtualnemedia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

44

Uber Eats uruchamia nową usługę. Firma dodaje marihuanę do listy produktów, które można zamówić za pośrednictwem aplikacji. Na razie oferta będzie dostępna tylko dla klientów z Ontario w Kanadzie.

Jak informuje brytyjski dziennik "Financial Times", od poniedziałku użytkownicy tej prowincji mogą kupić marihuanę, wybierając nową kategorię w aplikacji Uber Eats, z możliwością odbioru towaru w ciągu godziny. To pierwszy raz w historii, gdy firma świadcząca usługi przewozowe i kurierskie oferuje bezpośredni dostęp do zakupu narkotyku.

O planach rozszerzenia usług Ubera opowiedział kilka miesięcy temu w stacji CNBC dyrektor generalny firmy Dara Khosrowshahi. Menadżer stwierdził, że Uber rozważa dostarczanie przez aplikację Uber Eats marihuany, jeśli tylko przepisy legalizujące ją weszłyby w życie na poziomie federalnym.

Sprzedaż marihuany ma być obsługiwana przez firmę Tokyo Smoke, z siedzibą w Toronto, która prowadzi ponad 50 sklepów w Ontario. Poprzez aplikację Ubera można zamówić produkt. Przy odbiorze towaru pomoże ona zweryfikować wiek osoby kupującej, a personel sklepu sprawdzi dowód tożsamości.

Zdaniem Ubera włączenie do sprzedaży marihuany ograniczyłoby nielegalny rynek handlu narkotykami i pomogłoby zmniejszyć liczbę kierowców, którzy prowadzą auto pod jego wpływem, co "poprawiłoby bezpieczeństwo na drogach".

Według dziennika jedną z trudności dla firm sprzedających narkotyki są skomplikowane przepisy dotyczące korzystania z procesorów płatności, takich jak Visa lub Mastercard, do obsługi sprzedaży produktu, który na szczeblu federalnym w Stanach Zjednoczonych nadal uważa się za nielegalny.

Obecnie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna w 16 stanach i Dystrykcie Kolumbii. W Kalifornii, Nevadzie i Oregonie usługa dostarczania konopi jest legalna dla klientów powyżej 21. roku życia. 31 marca br. rekreacyjną marihuanę zalegalizował stan Nowy Jork. W całym 2020 r. Uber zanotował przychody w wysokości 11,139 mld dol. To wynik gorszy od osiągniętego rok wcześniej, który zamknął się kwotą 13 mld dol. Spółka wykazała stratę netto na poziomie 6,768 mld dol., która okazała się niższa niż przed rokiem (8,506 mld dol.). W całym 2020 roku liczba zamówień dostaw jedzenia w usłudze Uber Eats zwiększyła się o 36 proc. rok do roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

S&S : Droga na peron, Most.

Doświadczenie : Kofeina, Tytoń, Alkohol, THC.

Dawkowanie : Tussidex, 360 mg.

Chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy raz z czymś mocniejszym, wypadło na DXM.

Stoję z kumplem (nazwijmy go L.) w mało widocznym miejscu i połykamy. Najpierw on, 18 małych tabletek ląduje w żołądku, potem ja, popijamy sokiem i idziemy gdzieś usiąść.

Dzwonimy po następnego znajomego (a tego nazwijmy G.), przychodzi i razem wyruszamy w Dexową podróż.

 • Dekstrometorfan
 • Miks
 • Szałwia Wieszcza
 • Yerba mate

Set & Setting: Wolny pokój i czas, spokojny jesienno-zimowy dzień

            Nie lubie siedzieć i pisać, męczy mnie to. Energii dodaje mi fakt, że to co stało się wczoraj było dla mnie najmocniejszym przeżyciem jakiego doznałem, chodz nie mam dużego doświadczenia.

 • Gałka muszkatołowa
 • Przeżycie mistyczne

Wolna chata, jak zwykle optymistyczne nastawienie. Znałem już mniej więcej gałkę i wiedziałem, czego oczekiwać, a więc się nie bałem.

7:30- Łykam tabletkę Thermo Speed. Codziennie od tygodnia brałem 1-2 sztuki. Zjadam małą kanapkę.

8:20- Skonsumowałem jako prawdziwe śniadanie 70 gram gotowanej kaszy gryczanej. Nie chciało mi się kombinować.

 • 4-HO-MET
 • Etanol (alkohol)
 • Heimia salicifolia
 • Katastrofa
 • Kodeina
 • Tramadol
 • Zolpidem

Po prostu chciałem iść spać, żeby wyspać się na egzamin.

POUCZENIE SERWISU NEUROGROOVE: OBSŁUGIWANIE POJAZDÓW LUB URZĄDZEŃ MECHANICZNYCH W STANIE NIETRZEŹWYM LUB ZMIENIONEJ ŚWIADOMOŚCI JEST SKRAJNIE NIEODPOWIEDZIALNYM ZACHOWANIEM, MOGĄCYM SPOWODOWAĆ ŚMIERĆ BĄDŹ KALECTWO POSTRONNYCH OSÓB. JEŚLI COŚ BRAŁEŚ - NIE JEDŹ. JEŚLI PRZEBYWASZ Z OSOBĄ NIETRZEŹWĄ PROWADZĄCĄ LUB PLANUJĄCĄ PROWADZIĆ SAMOCHÓD - POWSTRZYMAJ JĄ, ZANIM NASTĄPI TRAGEDIA.

randomness