Uber będzie sprzedawać marihuanę klientom w Kanadzie

Uber Eats uruchamia nową usługę. Firma dodaje marihuanę do listy produktów, które można zamówić za pośrednictwem aplikacji. Na razie oferta będzie dostępna tylko dla klientów z Ontario w Kanadzie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wirtualnemedia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

34

Uber Eats uruchamia nową usługę. Firma dodaje marihuanę do listy produktów, które można zamówić za pośrednictwem aplikacji. Na razie oferta będzie dostępna tylko dla klientów z Ontario w Kanadzie.

Jak informuje brytyjski dziennik "Financial Times", od poniedziałku użytkownicy tej prowincji mogą kupić marihuanę, wybierając nową kategorię w aplikacji Uber Eats, z możliwością odbioru towaru w ciągu godziny. To pierwszy raz w historii, gdy firma świadcząca usługi przewozowe i kurierskie oferuje bezpośredni dostęp do zakupu narkotyku.

O planach rozszerzenia usług Ubera opowiedział kilka miesięcy temu w stacji CNBC dyrektor generalny firmy Dara Khosrowshahi. Menadżer stwierdził, że Uber rozważa dostarczanie przez aplikację Uber Eats marihuany, jeśli tylko przepisy legalizujące ją weszłyby w życie na poziomie federalnym.

Sprzedaż marihuany ma być obsługiwana przez firmę Tokyo Smoke, z siedzibą w Toronto, która prowadzi ponad 50 sklepów w Ontario. Poprzez aplikację Ubera można zamówić produkt. Przy odbiorze towaru pomoże ona zweryfikować wiek osoby kupującej, a personel sklepu sprawdzi dowód tożsamości.

Zdaniem Ubera włączenie do sprzedaży marihuany ograniczyłoby nielegalny rynek handlu narkotykami i pomogłoby zmniejszyć liczbę kierowców, którzy prowadzą auto pod jego wpływem, co "poprawiłoby bezpieczeństwo na drogach".

Według dziennika jedną z trudności dla firm sprzedających narkotyki są skomplikowane przepisy dotyczące korzystania z procesorów płatności, takich jak Visa lub Mastercard, do obsługi sprzedaży produktu, który na szczeblu federalnym w Stanach Zjednoczonych nadal uważa się za nielegalny.

Obecnie marihuana do celów rekreacyjnych jest legalna w 16 stanach i Dystrykcie Kolumbii. W Kalifornii, Nevadzie i Oregonie usługa dostarczania konopi jest legalna dla klientów powyżej 21. roku życia. 31 marca br. rekreacyjną marihuanę zalegalizował stan Nowy Jork. W całym 2020 r. Uber zanotował przychody w wysokości 11,139 mld dol. To wynik gorszy od osiągniętego rok wcześniej, który zamknął się kwotą 13 mld dol. Spółka wykazała stratę netto na poziomie 6,768 mld dol., która okazała się niższa niż przed rokiem (8,506 mld dol.). W całym 2020 roku liczba zamówień dostaw jedzenia w usłudze Uber Eats zwiększyła się o 36 proc. rok do roku.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Odrzucone TR
  • Pierwszy raz

W swoim przytulnym pokoju, w półmroku, chęć zobaczenia pierwszych halucynacji w życiu.

Hmmm. Od czego by tu zacząć? Teraz w trakcie pisania tego TR jest jakieś 10 h 45 min od czasu wejścia 0,5 g benzy, jeszcze się nie pozbierałem, ale daje w miare radę pisać. Wczoraj korzystając z okazji, że będe sam w domu przez jakąś godzinę (co rzadko się zdarza bo przeważnie w domu i tak zostaje moja siostra). rozpuściłem prawidłowo według opisu jedną saszetkę w 30ml letniej wody. Rozpuszczałem ok. 10 min. W międzyczasie zrobiłem sobie duży zapas herbaty (szklanka rumianku, szklanka melisy oraz duży dzbanek z wcześniejszą melisą, rumiankiem oraz dwiema świerzymi miętami.

  • Pozytywne przeżycie
  • Trichocereus Pachanoi (San Pedro)
  • Tytoń

całonocna ceremonia z szamanem- około 25 osób w jednej sali

Jakiś tydzień temu byłem właśnie w ważnym okresie przejściowym i medytowałem sobie na trawce "co dalej"...

Zadzwonił kolega- "za 3 dni szaman z Chille robi ceremonię"...

Pomyślałem : "to może być OK" i szybko sprawdziłem w internecie kto to taki...

Wygladało  sympatycznie, więc zgłosiłem swój udział.

Poczułem energię i pojechałem wcześniej na miejsce ceremonii by pomóc w przygotowaniach.

  • Marihuana

Od czego by tu zaczac, hehe... moze od tego, ze wszystko dzialo sie 2’go dnia swiat (26.12.2003). na ten dzien zaplanowane bylo grzybobranie z moim kumplem Ivanem. Wedlug informacji zawartych na shroomery.org fazy grzybowe mozna podzilic na 5 poziomow. 3 level jest juz stosunkowo mocny (1,8g suszonych grzybow z gatunku CUBENSIS). Przez caly dzien myslalem na ktory poziom wskoczymy dzis w nocy, hehe... doszedlem do wniosku, ze najlepszy bedzie poziom dokladnie pomiedzy 3 a 4 levelem... takie tez dzialki suszonych PSILOCIBE CUBEBSIS ECUADOR odmierzylem, bylo to po 2,3g na glowe!

  • Dekstrometorfan


Ten konkretny trip nie miał być niczym szczególnym, byłem nastawiony na lekką i miłą wycieczkę w świat iluzji, zatopiony w dźwiękach niemożliwie pięknej w swej dokładności muzyki. Ale Wielki DextroMethophor chodzi swoimi ścieżkami i nie zważa na zabawnych mieszkańców jeszcze smutnej planety. Uznał, że dość już bycia miłym wujkiem i trzeba przykładnie ukarać tego, kto ośmiela się zakradać co noc każdego nowego miesiąca, od już dwóch z hakiem lat do jego transcendentnej rezydencji.


randomness