Somerville (Massachusetts) dekryminalizuje naturalnie występujące psychedeliki

Ustawa została przegłosowana stosunkiem głosów 9 do 0.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Double Blind, Madison Margolin

Odsłony

131

Do narodowego trendu dekryminalizacji naturalnie występujących psychedelików dołączyła koalicja z Massachusetts, w skład której wchodzą Bay Staters for Natural Medicine i Decriminalize Nature Massachusetts. W czwartek [7 stycznia] udało im się przeprowadzić przez Radę Miejską Somerville projekt uchwały - przegłosowany w stosunku 9 do 0 - o zdekryminalizowaniu posiadania naturalnych środków enteogennych, w tym grzybów psylocybinowych i ibogainy.

Zwycięstwo to przekazuje „jasny, mocny sygnał dla całego naszego stanu, że wojna z narkotykami zawiodła, a rośliny enteogenne posiadają wartość leczniczą i duchową” - mówi James Davis, lider obu organizacji. Legislacja nie tylko normalizuje kwestię, ułatwiając kontakt z ustawodawcami i innymi organizacjami non-profit, ale także niesie ulgę tym, którzy używają obecnie w Somerville psylocybiny i podobnych środków i nie będą już martwić się możliwością, że będą musieli zmierzyć się z aresztowaniem za używanie tych roślin i grzybów - wyjaśnia Davis.

„Jeśli chodzi o kwestie związane z polityką, rezolucja zwraca się do wydziału prawnego miasta [z apelem] o współpracę z działaczami społecznymi w celu sfinalizowania rezolucji w formie rozporządzenia, wzywa policję do obniżenia priorytetów w zakresie egzekwowania kar za użytkowanie i posiadanie oraz zwraca się o to samo do lokalnego prokuratora okręgowego ”- wyjaśnia Davis. „Jesteśmy przekonani, że w nadchodzących miesiącach kilka innych społeczności z naszą pomocą również zdekryminalizuje enteogeny lub wszystkie kontrolowane substancje, my zaś w tym miesiącu przedstawiamy projekt ustawy stanowej, która stworzy legislacyjną grupę zadaniową do zbadania [perspektyw] dekryminalizacji w całym stanie”.

Podobnie jak w przypadku inicjatyw dekryminalizacyjnych w innych jurysdykcjach, model „uprawiaj - korzystaj” [“grow, gather gift”] - czyli pozbawiony aspektu handlowego lub detalicznego - jest podstawą misji aktywistów z Somerville. „Tego typu rozwiązania pomagają zastąpić najgorszy scenariusz, w którym zatwierdzone przez FDA warianty tych roślin są dostępne dla osób ubezpieczonych, ale posiadanie byłoby nadal karalne” - mówi. „Rezolucja nie akceptuje sprzedaży roślin ani żadnej innej substancji, ponieważ brak stanowej i federalnej infrastruktury do rozwiązywania sporów prawnych dotyczących sprzedaży. To główna wada prohibicji: wymusza handel w podziemiu, gdzie przypadków kradzieży i zastraszania nie można zgłaszać policji ”.

W hipotetycznym scenariuszu, w którym policjant miałby uzasadniony powód do przeszukania pojazdu lub przypadkowo znalazłby rośliny psychedeliczne w czyimś domu podczas odpowiadania na wezwanie, rezolucja apeluje do organów ścigania o priorytetowe potraktowanie przestępstw z rzeczywistymi ofiarami - wyjaśnia Davis. Gdyby funkcjonariusz policji zignorował tę dyrektywę, kontynuuje, społeczność podjęłaby szybkie i natychmiastowe działania, aby nakłonić burmistrza, szefa policji i lokalnego prokuratora okręgowego do depriorytetyzacji nakazu ścigania i aresztowania - niezależnie od tego, ile środków psychodelicznych zostałoby znalezione przy danej osobie.

„Od dawna widzieliśmy szkody wyrządzane - przy ogromnych kosztach - przez wojnę z narkotykami” - zauważył radny miasta Somerville JT Scott. „Te rośliny były we współczesnych badaniach zbyt długo lekceważone jako potężne leki, o których ludzie kiedyś wiedzieli. Cieszę się, że możemy działać tutaj, w Somerville, aby zniwelować te krzywdy i stworzyć ścieżkę ku dekryminalizacji ”.

Mieszkaniec Somerville, Alex Karasik, uważa podobnie: „Wiemy, że ludzie w naszej społeczności borykają się z ogromnymi trudnościami. Musimy rozpowszechniać wiedzę na temat redukcji szkód w odniesieniu do tych roślin i pomagać ludziom szukać ulgi w traumie, która jest źródłem depresji, lęku i uzależnień. Kryminalizacja nie jest odpowiedzią ”.

To historyczne głosowanie sprawia, że ​​Somerville jest kolejnym klockiem domino pośród wielu jurysdykcji, które wprowadzają albo inicjatywy Dekryminalizacji Natury, albo inicjatywy dekryminalizacji psylocybiny i / lub narkotyków na pełną skalę - można tu wymienić Oakland, Ann Arbor, Santa Cruz, Vancouver, Washington DC, Michigan's Washtenaw County, Denver i stan Oregon, który zdekryminalizował wszystkie narkotyki i zalegalizował terapię psylocybinową podczas ostatnich wyborów.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Kannabinoidy
  • Marihuana

pozytywne nastawienie; impreza koleżanki, znajome otoczenie i ludzie, których znam bardzo dobrze; mało kameralnie i niekorzystna muzyka

 

Obawy przed imprezą miałam - ale dotyczące raczej tego, że wszyscy szybko posną po ziele. Źródło było zaufane, choć, gdy poprzednim razem jarałam z koleżankami towar od tej osoby,  skończyłyśmy po jednym buszku z fifki, gdyż już nam dość mocno weszło.

  • Kodeina
  • Problemy zdrowotne

Dwór, później dom i wystawa (myślałem, że do tego momentu mi przejdzie już). Ogólnie raczej dobre, gdyby nie humorek kodeiny.

Pierwszy raz z kodeiną był taki, że zabrałem 150mg i było bardzo fajnie. Lecz drugi, nawet nie wiem jak to opisać, albo mała tolerancja, albo nieszczęsny sulfogwajakol (20 * 300mg = 6 gram).
3:30 PM

  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Samochód w 5 osób, next stok narciarski na wichurze (południowy wschód Polski "Krzeszów", next znów samochód noc las i dom :). Nastrój - Szczęśliwi jak dzieci, dzień wolny od pracy i zmartwień. Wszyscy chcieliśmy zobaczyć jak będzie wyglądał nasz pierwszy trip w plenerze z MXE. Muzyka W aucie Trance/Minimal/Ambient - Nastawienie tripa pod krajobraz i muzykę

Wrzesień

  • Inne
  • Pierwszy raz
  • Powój hawajski

Bezpieczne i spokojne, własny pokój, wypoczęty i zdrowy. Długo oczekiwany pierwszy raz z LSA. Więcej na początku tr

 Jakieś 2 lata temu trafiłem na tr;
http://hyperreal.info/node/2042#axzz1qR3AA1l6

randomness