San Francisco zakazuje palenia tytoniu w mieszkaniach, ale za to zezwala na palenie marihuany

Według nowego prawa, San Francisco wprowadzi zakaz palenia tytoniu w mieszkaniach, ale pozwoli mieszkańcom palić trawkę. Rada Nadzorcza San Francisco przegłosowała ustawę we wtorek 1 grudnia i dzięki niej jest to największe miasto, w którym obowiązuje zakaz palenia tytoniu w budynkach mieszkalnych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

k-mag.pl
Julia Kudelska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

86

Według nowego prawa, San Francisco wprowadzi zakaz palenia tytoniu w mieszkaniach, ale pozwoli mieszkańcom palić trawkę. Rada Nadzorcza San Francisco przegłosowała ustawę we wtorek 1 grudnia i dzięki niej jest to największe miasto, w którym obowiązuje zakaz palenia tytoniu w budynkach mieszkalnych.

Nowe orzeczenie zakazuje również palenia e-papierosów. Zwolennicy tego pomysłu argumentowali, że ich domy są jedynym legalnym miejscem, w którym mogą palić. W przeciwieństwie do palaczy tytoniu, nie mogą oni po prostu wyjść na zewnątrz, aby to zrobić. Zgodnie z nowym prawem San Francisco dołączy do 63 innych miast Kalifornii, które zakazują palenia tytoniu w mieszkaniach. Zgodnie z prawem stanowym palenie konopi w miejscach publicznych jest nielegalne, a wielu właścicieli wymaga również od najemców podpisania umów najmu, które wyraźnie zabraniają im palenia w mieszkaniach.

– „W przeciwieństwie do palaczy tytoniu, którzy nadal mogliby opuścić swoje mieszkania, aby palić w dozwolonych strefach palenia na zewnątrz, użytkownicy konopi nie mieliby takiej legalnej alternatywy” – powiedział Inspektor Rafael Mandelman, który napisał poprawkę.

Oprócz obaw o zdrowie samych palaczy istnieje wiele dowodów na to, że bierne palenie tytoniu jest wyjątkowo szkodliwe. Według amerykańskich centrów kontroli i zapobiegania chorobom, papierosy zabijają w samych Stanach zjednoczonych ponad 480 000 ludzi rocznie. 41 000 z tych zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

Za egzekwowanie nowego prawa odpowiedzialny będzie Departament Zdrowia Publicznego. Zgodnie z rozporządzeniem wydział musi najpierw podjąć próbę edukacji osób naruszających prawo i pomóc palaczom rzucić palenie. Wielokrotny przestępca może zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 dolarów dziennie, ale nie może zostać eksmitowany za naruszenie przepisów dotyczących palenia. Rozporządzenie musi przejść drugie głosowanie zarządu w przyszłym tygodniu, a burmistrz musi je podpisać. Gdy to nastąpi, nowe prawo wejdzie w życie po 30 dniach.

Oceń treść:

Average: 5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

U ziomka na chacie, humor bardzo dobry

Mówią, że życie może istnieć tylko dzięki miłości...

Może i bez niej. Jest wtedy jednak bardziej napełnione pustką, aniżeli życie człowieka, który kogoś mocno kocha.

  • Diazepam

Nazwa substancji : Relanium


ilosc : 3x 5 mg co daje nam 15 mg

  • Bad trip
  • LSD-25

Spokojny letni wieczór i kwasobranie z bratem.

Witam. Przypominam, iż treść raportu jest moim wymysłem, jakby co;-)

  • Marihuana


Substancja:LSD-25 pod postacią małego kartonika z nadrukiem

(kot z Alicji w krainę czarów).

Jestem mężczyzną, wiek: 21 lat, waga: 81kg.

Doświadczenie: konopie: prawie codziennie od 5 lat, DXM -

kilkanaście razy, grzybki: kilka razy, meskalina - kilka razy

(w bardzo małych dawkach), amfetamina: kilka razy, LSD - 1 raz

zjadłem 0,5 kartonika, ale wypiłem do tego 6 piw, więc moje

doświadczenie z kwasem zostało zatarte przez katatoniczne

zejście alkoholowe:(.


randomness