San Francisco zakazuje palenia tytoniu w mieszkaniach, ale za to zezwala na palenie marihuany

Według nowego prawa, San Francisco wprowadzi zakaz palenia tytoniu w mieszkaniach, ale pozwoli mieszkańcom palić trawkę. Rada Nadzorcza San Francisco przegłosowała ustawę we wtorek 1 grudnia i dzięki niej jest to największe miasto, w którym obowiązuje zakaz palenia tytoniu w budynkach mieszkalnych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

k-mag.pl
Julia Kudelska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

64

Według nowego prawa, San Francisco wprowadzi zakaz palenia tytoniu w mieszkaniach, ale pozwoli mieszkańcom palić trawkę. Rada Nadzorcza San Francisco przegłosowała ustawę we wtorek 1 grudnia i dzięki niej jest to największe miasto, w którym obowiązuje zakaz palenia tytoniu w budynkach mieszkalnych.

Nowe orzeczenie zakazuje również palenia e-papierosów. Zwolennicy tego pomysłu argumentowali, że ich domy są jedynym legalnym miejscem, w którym mogą palić. W przeciwieństwie do palaczy tytoniu, nie mogą oni po prostu wyjść na zewnątrz, aby to zrobić. Zgodnie z nowym prawem San Francisco dołączy do 63 innych miast Kalifornii, które zakazują palenia tytoniu w mieszkaniach. Zgodnie z prawem stanowym palenie konopi w miejscach publicznych jest nielegalne, a wielu właścicieli wymaga również od najemców podpisania umów najmu, które wyraźnie zabraniają im palenia w mieszkaniach.

– „W przeciwieństwie do palaczy tytoniu, którzy nadal mogliby opuścić swoje mieszkania, aby palić w dozwolonych strefach palenia na zewnątrz, użytkownicy konopi nie mieliby takiej legalnej alternatywy” – powiedział Inspektor Rafael Mandelman, który napisał poprawkę.

Oprócz obaw o zdrowie samych palaczy istnieje wiele dowodów na to, że bierne palenie tytoniu jest wyjątkowo szkodliwe. Według amerykańskich centrów kontroli i zapobiegania chorobom, papierosy zabijają w samych Stanach zjednoczonych ponad 480 000 ludzi rocznie. 41 000 z tych zgonów jest spowodowanych biernym paleniem.

Za egzekwowanie nowego prawa odpowiedzialny będzie Departament Zdrowia Publicznego. Zgodnie z rozporządzeniem wydział musi najpierw podjąć próbę edukacji osób naruszających prawo i pomóc palaczom rzucić palenie. Wielokrotny przestępca może zostać ukarany grzywną w wysokości 1000 dolarów dziennie, ale nie może zostać eksmitowany za naruszenie przepisów dotyczących palenia. Rozporządzenie musi przejść drugie głosowanie zarządu w przyszłym tygodniu, a burmistrz musi je podpisać. Gdy to nastąpi, nowe prawo wejdzie w życie po 30 dniach.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Od czego by tu zaczac, hehe... moze od tego, ze wszystko dzialo sie 2’go dnia swiat (26.12.2003). na ten dzien zaplanowane bylo grzybobranie z moim kumplem Ivanem. Wedlug informacji zawartych na shroomery.org fazy grzybowe mozna podzilic na 5 poziomow. 3 level jest juz stosunkowo mocny (1,8g suszonych grzybow z gatunku CUBENSIS). Przez caly dzien myslalem na ktory poziom wskoczymy dzis w nocy, hehe... doszedlem do wniosku, ze najlepszy bedzie poziom dokladnie pomiedzy 3 a 4 levelem... takie tez dzialki suszonych PSILOCIBE CUBEBSIS ECUADOR odmierzylem, bylo to po 2,3g na glowe!

  • Amfetamina
  • Dekstrometorfan
  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • LSD-25
  • MDMA (Ecstasy)

Set & Settings: wolne mieszkanie gdzieś na mazurskim zadupiu. Nastroje pozytywne, jak zwykle. Ja pracuję, Lady A. wakacjuje w pełni.

Substancje przyjęte: w sumie w przeciągu niecałego tygodnia na dwie osoby zeszło jakieś 15 opakowań Antidolu, 3 kartony kwasu, 4 tabletki ecstasy, niecały gram słabej fety, 3 paczki Akodinu i duuużo alkoholu.

Wiek: 22

  • Gałka muszkatołowa
Gałka - nic szczególnego

Była środa, 18 XII 2002, gdy postanowiłem przetestować gałkę po raz kolejny, ale tym razem bez dodatków w stylu MJ, czy N2O.


45g gałki czekało już w szufladzie na odpowiedni moment. Po zjedzeniu kolacji zdecydowałem się rozpocząć całą akcję :)


  • Bad trip
  • Dekstrometorfan

Swoją przygodę z dxm zaczęłam od Dexy. 10 tabletek, wchodziło 2 godziny. Efekt był ok, ale lekko wymuszony. Dwa dni potem zakupiłam Acodin. Wzięłam całą paczkę, czyli 30 tabletek. Wchodziło ponad 2 godziny. Było świetnie, ale nie zajebiście.

Na piątek miałam dwie paczki Acodinu. Chciałam doświadczyć czegoś zajebistego, kompletnie odpłynąć.

randomness