Rosja: zatrzymano narkotyki warte 4,5 mln dolarów

Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa przechwyciła 120 kg afgańskiej heroiny oraz 5 kg marihuany.

Anonim

Kategorie

Źródło

wp.pl

Odsłony

2033
Rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) przechwyciła we wtorek w Astrachaniu na południu Rosji 120 kg afgańskiej heroiny, wartej 4,5 mln dolarów. Cały przemyt miał trafić tranzytem przez jeden z ukraińskich portów do Niemiec.
Jednocześnie zatrzymano pięciu podejrzanych o przemyt obywateli Tadżykistanu. Rosjanie przeprowadzili operację we współpracy z tadżyckimi służbami do walki z przemytem narkotyków.
Heroina była ukryta w schowkach w pociągu towarowym. Oprócz niej znaleziono też pięć kilogramów marihuany i nieokreśloną liczbę kamieni szlachetnych.
W 2000 r. w Tadżykistanie skonfiskowano ponad 7 ton narkotyków z Afganistanu, w tym prawie 2 tony heroiny. Granica tadżycko-afgańska jest jednym z najczęstszych miejsc przerzutu narkotyków. Z Afganistanu trafiają one do Rosji i później do zachodniej Europy.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Wieczór w sylwester, razem z ziomkiem (oboje 15 lat) postanowiliśmy spędzić noc na opuszczonej działce pijąc i paląc szlugi, odpalić fajerwerki i wrócić bardzo szybko do domu. Byliśmy w świetnym humorze, dawno się nie widzieliśmy chociaż znaliśmy się od dzieciaka. Jointa dostaliśmy od przypadkowo spotkanego starszego kolegi z osiedla, bardzo się cieszyliśmy że będziemy mogli spróbować czegoś nowego, nie mogliśmy się doczekać.

Godzina 20:00

Dotarliśmy na działkę razem z piwami, papierosami i gwiazdą wieczoru - jointem. Nie śpieszyliśmy się, mieliśmy dużo rzeczy do przegadania bo nie widzieliśmy się wiele lat. Otworzyliśmy piwa, usiedliśmy w starym "kiosku" i co jakiś czas wychodziliśmy na zewnątrz na papierosa.

Godzina 21:30

  • Dekstrometorfan

To nie jest typowy TR, jednakowoż mam nadzieję, iż po przeczytaniu moderacja uzna, że jest to właściwe miejsce na zamieszczenie tej historii.

DXM to dla mnie relatywnie "stare dzieje". Opowiem tutaj trzy historie, a raczej wyróżnię ich najważniejsze elementy, które, miejmy nadzieję, ukażą wam trzy różne oblicza tej substancji. Zaczynamy...

  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Nastawienie zawsze było pozytywne, mój pokój, z dala od ludzi, miejskiej dziczy, pośród cudownej muzyki, drgań wszelkiej maści dźwięków.

Error 404

  • Dekstrometorfan

HELlo !!! Zapraszam do przeczytania mojego trip-reportu!!! :)))
To już moje czwarte spotkanie z DXM. Dlaczego go biorę? Czemu

nie ćpam narkotyków (np. amfy) lub czemu nie palę trawy? Bo

bezpośrednio nie znam osób, które ćpają czy palą. Dopiero

poznaję takie osoby. A do apteki jest zawsze bliżej i łatwiej

skoczyć niż do jakiegoś dilera. Bo to jest tak, że niby

narkotyki są wszędzie: w domu, szkole, na ulicy :) ale żeby ćpać

trzeba znać pewnych ludzi.