Rhode Island kolejnym stanem, w którym po legalizacji marihuany spadło jej użycie wśród młodzieży

Rhode Island zalegalizowało marihuanę w ubiegłym roku. Dorośli od maja 2022 mogą legalnie uprawiać konopie indyjskie, posiadać ich susz, a od grudnia także go kupować – wówczas otworzyły się pierwsze sklepy detaliczne. Jednocześnie spadł odsetek młodzieży sięgającej po tę używkę, a uczniowie dodatkowo twierdzą, że dostęp do niej stał się trudniejszy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Hemplo.pl | Michał Woźniak

Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

24

Rhode Island zalegalizowało marihuanę w ubiegłym roku. Dorośli od maja 2022 mogą legalnie uprawiać konopie indyjskie, posiadać ich susz, a od grudnia także go kupować – wówczas otworzyły się pierwsze sklepy detaliczne. Jednocześnie spadł odsetek młodzieży sięgającej po tę używkę, a uczniowie dodatkowo twierdzą, że dostęp do niej stał się trudniejszy.

Nowe badanie z Rhode Island

Departament Zdrowia Behawioralnego, Niepełnosprawności Rozwojowych i Szpitali Rhode Island opublikował wyniki swojego cyklicznego badania nad trendami w zakresie różnych problemów społecznych młodzieży. W badaniu wzięło ponad 20 000 uczniów szkół średnich, odpowiadając m.in. na pytania dotyczące zażywania środków psychoaktywnych. Zauważono kontynuację trendu spadkowego w spożywaniu marihuany wśród nieletnich. Do używania jej na przestrzeni 30 dni przed badaniem przyznało się 15% uczestników, podczas gdy w 2020 roku odsetek ten wynosił 17,2%. W populacji do 16 roku życia również 15% uczestników miało styczność z marihuaną na przestrzeni ostatnich 30 dni, jednak tu różnica jest większa, bo poprzednio odsetek ten wynosił 20%.

Jest to spadek aż o 25% na przestrzeni 2 lat!

Poprzednie wyniki i tak były spadkiem od jeszcze wcześniejszej edycji badania, jednak wówczas tłumaczono to pandemią. Dziś, po zniesieniu restrykcji i zalegalizowaniu marihuany, użycie wśród dzieci w Rhode Island dalej maleje.

Dane są spójne

Do tej pory badania płynące ze Stanów Zjednoczonych niosą ten sam przekaz – użycie marihuany wśród nieletnich maleje po legalizacji. Wyniki te są spójne nawet w ujęciu długoterminowym, patrząc za przykładem stanów, gdzie marihuana jest legalna już ponad 10 lat – w Kolorado również spada użycie marihuany wśród młodzieży. Teraz Rhode Island stało się kolejnym stanem, który potwierdza taką zależność.

Wynika to bezpośrednio z tego, że dzięki legalizacji dzieci mają utrudniony dostęp do tej używki. Legalizacja przekłada się na wzrost podaży za pośrednictwem legalnych punktów dystrybucji, a spadek tej nielegalnej. Legalne punkty są obarczone obowiązkami weryfikacji wieku nabywców, przez co młodzież nie może tak łatwo sięgnąć po marihuanę. Sami uczniowie potwierdzają tę zależność – w 2018 roku 67% z nich twierdziło, że pozyskanie suszu konopi indyjskich nie jest dla nich żadnym problemem. Dziś odpowiada w ten sposób 52% pytanych, 15 punktów procentowych mniej, co stanowi spadek o ponad 20% na przestrzeni pięciu lat.

Wielu krytyków wskazywało, że za spadek użycia marihuany odpowiada pandemia COVID i związane z nią restrykcje. Jednak od momentu pierwszego zauważenia tego trendu minęły kolejne lata i z danych płynie wniosek o utrwalonym spadku. W 2020 roku odsetek młodzieży, która uważała, że zdobycie marihuany jest łatwe, był o 5 punktów procentowych wyższy niż obecnie. Odsetek osób, które kiedykolwiek próbowały marihuany spadł natomiast z 28% w 2020 roku do 23% w 2022. A restrykcje pandemiczne dawno są już zniesione.

Źródło: 2022 Rhode Island Student Survey, The Rhode Island Department of Behavioral Healthcare, Developmental Disabilities and Hospitals

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Zolpidem

Nazwa substancji: zolpidem

Doswiadczenie: thc, mdma, amfetamina, lsd, kokaina, aviomarin

set & setting: wypoczety, oczekiwalem halucynacji, jedzone u kolegi w domu


  • Inne
  • Uzależnienie

Zazwyczaj zażywany w domowym zaciszu, aczkolwiek chodzenie w tym stanie sprawiało nie lada przyjemność. Nastawienie praktycznie zawsze pozytywne.

Pouczenie serwisu NeuroGroove: naśladowanie autora poniższego raportu jest skrajnie niebezpieczne i już przy jednorazowym eksperymencie może spowodować toksyczne uszkodzenie wątroby (i śmierć w męczarniach). Dawka 20-25 gramów przyjmowana jest za śmiertelną.

  • LSD-25
  • Marihuana

Pozytywne nastawienie, plaża w Płocku, festiwal muzyki elektronicznej, ulice Płocka

Płock, a przynajmniej jego stare miasto, robi naprawdę dobre wrażenie, tym bardziej że już pół godziny po zameldowaniu się w hotelu, przy kuflu „ciemnego miodowego” z mikrobrowaru Tumskiego nieznajomi-znajomi, którzy użyczyli nam miejsca przy swoim stoliku zaproponowali, że podzielą się swoją kokainą. I jak tu nie powtórzyć oklepanego frazesu, że „muzyka łagodzi obyczaje” oraz „festiwalowa atmosfera udzieliła się wszystkim, sprawiając że stają się lepszymi ludźmi”? (Pątnik na pielgrzymce do Częstochowy na pewno nie darowałby Wam swojej kokainy, prędzej ukradłby Waszą!)

  • Grzyby halucynogenne


Hm.


To bylo moje pierwsze spotkanie z grzybami na powaznie - od poczatku do

konca.


Wlasnorecznie zrywane i spozywane swieze. [hm...skad na niektorych tyle

larw..

takich bialych skurczybykow,dobrze ,ze mi sie nie wkrecila zadna paranoja

przed

podroza...well hehe ,ale byly zaczatki...imho autosugestia w przypadku

grzybow

dziala lepiej niz po kwasie...ale moze to tylko taki przypadek akurat :) ]