Rhode Island kolejnym stanem, w którym po legalizacji marihuany spadło jej użycie wśród młodzieży

Rhode Island zalegalizowało marihuanę w ubiegłym roku. Dorośli od maja 2022 mogą legalnie uprawiać konopie indyjskie, posiadać ich susz, a od grudnia także go kupować – wówczas otworzyły się pierwsze sklepy detaliczne. Jednocześnie spadł odsetek młodzieży sięgającej po tę używkę, a uczniowie dodatkowo twierdzą, że dostęp do niej stał się trudniejszy.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Hemplo.pl | Michał Woźniak
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

24

Rhode Island zalegalizowało marihuanę w ubiegłym roku. Dorośli od maja 2022 mogą legalnie uprawiać konopie indyjskie, posiadać ich susz, a od grudnia także go kupować – wówczas otworzyły się pierwsze sklepy detaliczne. Jednocześnie spadł odsetek młodzieży sięgającej po tę używkę, a uczniowie dodatkowo twierdzą, że dostęp do niej stał się trudniejszy.

Nowe badanie z Rhode Island

Departament Zdrowia Behawioralnego, Niepełnosprawności Rozwojowych i Szpitali Rhode Island opublikował wyniki swojego cyklicznego badania nad trendami w zakresie różnych problemów społecznych młodzieży. W badaniu wzięło ponad 20 000 uczniów szkół średnich, odpowiadając m.in. na pytania dotyczące zażywania środków psychoaktywnych. Zauważono kontynuację trendu spadkowego w spożywaniu marihuany wśród nieletnich. Do używania jej na przestrzeni 30 dni przed badaniem przyznało się 15% uczestników, podczas gdy w 2020 roku odsetek ten wynosił 17,2%. W populacji do 16 roku życia również 15% uczestników miało styczność z marihuaną na przestrzeni ostatnich 30 dni, jednak tu różnica jest większa, bo poprzednio odsetek ten wynosił 20%.

Jest to spadek aż o 25% na przestrzeni 2 lat!

Poprzednie wyniki i tak były spadkiem od jeszcze wcześniejszej edycji badania, jednak wówczas tłumaczono to pandemią. Dziś, po zniesieniu restrykcji i zalegalizowaniu marihuany, użycie wśród dzieci w Rhode Island dalej maleje.

Dane są spójne

Do tej pory badania płynące ze Stanów Zjednoczonych niosą ten sam przekaz – użycie marihuany wśród nieletnich maleje po legalizacji. Wyniki te są spójne nawet w ujęciu długoterminowym, patrząc za przykładem stanów, gdzie marihuana jest legalna już ponad 10 lat – w Kolorado również spada użycie marihuany wśród młodzieży. Teraz Rhode Island stało się kolejnym stanem, który potwierdza taką zależność.

Wynika to bezpośrednio z tego, że dzięki legalizacji dzieci mają utrudniony dostęp do tej używki. Legalizacja przekłada się na wzrost podaży za pośrednictwem legalnych punktów dystrybucji, a spadek tej nielegalnej. Legalne punkty są obarczone obowiązkami weryfikacji wieku nabywców, przez co młodzież nie może tak łatwo sięgnąć po marihuanę. Sami uczniowie potwierdzają tę zależność – w 2018 roku 67% z nich twierdziło, że pozyskanie suszu konopi indyjskich nie jest dla nich żadnym problemem. Dziś odpowiada w ten sposób 52% pytanych, 15 punktów procentowych mniej, co stanowi spadek o ponad 20% na przestrzeni pięciu lat.

Wielu krytyków wskazywało, że za spadek użycia marihuany odpowiada pandemia COVID i związane z nią restrykcje. Jednak od momentu pierwszego zauważenia tego trendu minęły kolejne lata i z danych płynie wniosek o utrwalonym spadku. W 2020 roku odsetek młodzieży, która uważała, że zdobycie marihuany jest łatwe, był o 5 punktów procentowych wyższy niż obecnie. Odsetek osób, które kiedykolwiek próbowały marihuany spadł natomiast z 28% w 2020 roku do 23% w 2022. A restrykcje pandemiczne dawno są już zniesione.

Źródło: 2022 Rhode Island Student Survey, The Rhode Island Department of Behavioral Healthcare, Developmental Disabilities and Hospitals

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-T-2


doswiadczenie: spore; dxm kilka razy, amfa (niewiem ile ale napewno kilkadziesiat:), mj od 6 lat prawie codzen, xtc kilkanascie razy, salvia 2x, benzydamina, tramal, kodeina, i inne leki:) oraz 2ct2, 5meodmtset & setting: zblizal sie wieczor, pozytywne nastawienie chec dobrej zabawy, a zalatwilem pixy mialem sprobowac nowych ( 5-4-2) niepolecam lipne...w 2 osoby, wkoncu zrobilo sie kilka osob.
  • 4-ACO-DMT
  • 4-HO-MET

Set& Setting: cały trip w moim pokoju, prawie cały w łóżku, noc.

Dawkowanie: 100mg 4Aco-DMT+100mg 4Ho-Met, średniej wielkości konopny joint. Waga: prawie 80 kg cielska, mężczyzna.

Doświadczenie-Marihuana, haszysz, DXM, kodeina, tramadol, alkohol, fajki, nikotyna, benzydamina, mnóstwo różnych benzodiazepin, 4Aco-DMT, 4Ho-Met, mieszanki ziołowe z różnych sieci kolekcjonerskich, i pewnie mnóstwo zapomnianych substancji (miałem bujną młodość).

Czas-Jakoś od 21 do 6 rano, dokładnie trudno określić

  • Benzydamina


  • nazwa substancji: DXM (Tussidex), Benzydamina (Tantum Rosa)

  • poziom doświadczenia użytkownika: poczatkujacy - mj, hasz, efka, xtc, galka, dxm, benza, relanium, absynt, etanol, guarana.

  • dawka, metoda zażycia: DXM - 450 mg, benzydamina 0,5 g - doustnie

  • set & setting: wolna chata, chec spozycia mixa dwoch w/w substancji


  • Benzydamina

Nazwa substancji: benzydamina

Poziom doświadczenia użytkownika: MJ, #, alprozolam, aviomarin

Dawka, metoda zażycia: siup przez filtr

"set & setting": wieczór, godzina 19:00, wszyscy zdrowi

randomness