Prokuratura nie zgadza się z sądem w sprawie Maty. Podjęto dalsze kroki

Prokuratura nie zgadza się z decyzją wymiaru sprawiedliwości dotyczącą rapera Maty, który w styczniu ubiegłego roku został zatrzymany za posiadanie narkotyków. W związku z umorzeniem sprawy, do sądu w zeszłym tygodniu trafiło zażalenie — informuje TVN Warszawa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

salon24.pl | RB
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

33

Prokuratura nie zgadza się z decyzją wymiaru sprawiedliwości dotyczącą rapera Maty, który w styczniu ubiegłego roku został zatrzymany za posiadanie narkotyków. W związku z umorzeniem sprawy, do sądu w zeszłym tygodniu trafiło zażalenie — informuje TVN Warszawa.

Sprawa Maty. Prokuratura składa zażalenie

TVN Warszawa informuje, powołując się na pracowników sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie, że zażalenie prokuratury wpłynęło do sądu w czwartek 23 lutego.

Prokuratura od początku nie zgadza się z postanowieniem sądu i od razu zapowiedziała zażalenie.

— Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sąd rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie — przekazała wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Mata zatrzymany z marihuaną

Pod koniec stycznia 2022 roku funkcjonariusze podczas patrolu na Mokotowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat, którzy "ze względu na późną porę wzbudzili podejrzenia". Według informacji udzielonych przez policjantów, po wylegitymowaniu obaj mężczyźni dobrowolnie mieli wyjąć z kurtek woreczki z marihuaną.

— Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana — informowała policja. Raper wraz z kolegą podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów oraz złożyli wyjaśnienia.

Akt oskarżenia

W listopadzie portal gazeta.pl ujawnił treść aktu oskarżenia w tej sprawie. Z dokumentu wynika, że policjanci przeszukali mieszkania obu zatrzymanych mężczyzn. Nie znaleziono tam ani narkotyków, ani akcesoriów, które mogłyby służyć do produkcji lub sprzedaży nielegalnych substancji. Mimo to oskarżonym groziły nawet trzy lata więzienia za fakt posiadania środków odurzających. Prokuratura zwracała również uwagę, że w okresie, w którym toczyło się postępowanie przygotowawcze, Michał M. pojawiał się na imprezach jako osoba publiczna i zabierał głos, m.in. w tej sprawie.

Ponadto prokuratura wskazała, że w związku z tym zachowanie artysty było "wyrazem jego bezrefleksyjnej postawy".

Czym grozi posiadanie marihuany?

Według art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak chodzi o "środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy", postępowanie może zostać umorzone.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • alfa-PVP
  • Pierwszy raz

Na nogach od 16h (w tym 8 h pracy fizycznej), lekko zmęczony, zirytowany (ceną i trudnością w zoorganizowaniu acodinu) Szybka kąpiel, kufel zimnego piwa i odpalony komputer, słuchawki na uszach i w ciemnościach przemierzam czeluści internetu. Kilka godziń wcześniej weszło 300mg kodeiny (ale tolerancja już taka, że prawie nie poczułem jej działania). Zajadając się jabłkiem, starą bankomatową kartą kruszę kryształ w drobny mak. Kto by pomyślał, że przede mną kilka godzin intensywnego twórczego myślenia i tworzenia.

 

Jest to mój pierwszy kontakt z tą substancją jak i pierwszy TRIP RAPORT jaki zamieszczam na portalu - proszę o wyrozumiałość i konstruktywną krytykę.

Lekko sceptycznie podszedłem do substancji. Mało rzeczy już mnie rusza i daje oczekiwany efekt. Stąd też posypałem 1 kreskę i oddałem się substancji całkowicie. Sniff wszedł gładko, nie było nieprzyjemnego spływu do gardła, nos nie piecze, nie ma skrzepów i krwawienia - stosunkowo łagodna substancja.

T + 15 (22 15) 100mg

  • Zolpidem

pewnego wieczoru zapodałam sobie JEDNĄ tabletke Stilnoxu mając nadzieję tylko i wyłącznie na to, że zasnę w końcu po czwartym dniu walenia fetki. Nie spodziewałam się żadnych "atrakcji dodatkowych". Rzeczywiście, z zaśnięciem nie miałam żadnych problemów, z małym zastrzeżeniem. Obudziłam się po ok. godzinie i to co się ze mną później działo pamietam jakby ze snu. Dookoła mnie było mnóstwo ludzi, moich znajomych. Mówili cos do mnie. Dookoła migające kolorowe światła.

  • Efedryna

Wstęp.


Słyszałem trochę o 2ssi, ale wiadomo jak to ploty i pomówienia :] Każdy ma swoje zdanie na ten temat, więc postanowiłem sam spróbować. Podobno syrop jest lepszy niż tabletki. No cóż nigdy tego nie brałem więc stwierdziłem, że zadecyduje cena. Celem nadrzędnym, który mi przyswiecał było sprawdzenie czy efedryna pomoże w nauce. Niby ma podobne działanie jak ścierwo więc ...Rozdział Pierwszy - Formalności i Organizacja.

  • Bad trip
  • Benzydamina

Swój pokój, nastawienie neutralne, postanowiłem dać szansę tej substancji po przeczytaniu i usłyszeniu wielu zarówno pozytywnych jak i negatywnych opinii. Człowiek uczy się na błędach.

Była sobota - dzień wolny od pracy i uczelni, moja dziewczyna wyjechała do swojego rodzinnego miasta na weekend, ze znajomymi postanowiłem się nie umawiać. O benzydaminie usłyszałem już dawno, kilku moich kumpli jest nią zachwyconych, co miało poniekąd wpływ na chęć spróbowania jej. Zakupiłem opakowanie saszetek (10 sztuk) Tantum Rosa, z czego 3 poddałem ekstrakcji. Reszta po tripie wylądowała w koszu. 

randomness