Prokuratura nie zgadza się z sądem w sprawie Maty. Podjęto dalsze kroki

Prokuratura nie zgadza się z decyzją wymiaru sprawiedliwości dotyczącą rapera Maty, który w styczniu ubiegłego roku został zatrzymany za posiadanie narkotyków. W związku z umorzeniem sprawy, do sądu w zeszłym tygodniu trafiło zażalenie — informuje TVN Warszawa.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

salon24.pl | RB
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

47

Prokuratura nie zgadza się z decyzją wymiaru sprawiedliwości dotyczącą rapera Maty, który w styczniu ubiegłego roku został zatrzymany za posiadanie narkotyków. W związku z umorzeniem sprawy, do sądu w zeszłym tygodniu trafiło zażalenie — informuje TVN Warszawa.

Sprawa Maty. Prokuratura składa zażalenie

TVN Warszawa informuje, powołując się na pracowników sekcji prasowej Sądu Okręgowego w Warszawie, że zażalenie prokuratury wpłynęło do sądu w czwartek 23 lutego.

Prokuratura od początku nie zgadza się z postanowieniem sądu i od razu zapowiedziała zażalenie.

— Oskarżyciel publiczny nie zgadza się z wydanym przez sąd rozstrzygnięciem. Niezwłocznie po uzyskaniu pisemnego uzasadnienia, prokuratura złoży zażalenie na wydane postanowienie — przekazała wówczas rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie Aleksandra Skrzyniarz.

Mata zatrzymany z marihuaną

Pod koniec stycznia 2022 roku funkcjonariusze podczas patrolu na Mokotowie zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 21 i 24 lat, którzy "ze względu na późną porę wzbudzili podejrzenia". Według informacji udzielonych przez policjantów, po wylegitymowaniu obaj mężczyźni dobrowolnie mieli wyjąć z kurtek woreczki z marihuaną.

— Stróże prawa zatrzymali mężczyzn i zabezpieczyli ujawnioną substancję. Badania narkotesterem potwierdziły, że zabezpieczony susz roślinny to marihuana — informowała policja. Raper wraz z kolegą podczas przesłuchania przyznali się do zarzucanych im czynów oraz złożyli wyjaśnienia.

Akt oskarżenia

W listopadzie portal gazeta.pl ujawnił treść aktu oskarżenia w tej sprawie. Z dokumentu wynika, że policjanci przeszukali mieszkania obu zatrzymanych mężczyzn. Nie znaleziono tam ani narkotyków, ani akcesoriów, które mogłyby służyć do produkcji lub sprzedaży nielegalnych substancji. Mimo to oskarżonym groziły nawet trzy lata więzienia za fakt posiadania środków odurzających. Prokuratura zwracała również uwagę, że w okresie, w którym toczyło się postępowanie przygotowawcze, Michał M. pojawiał się na imprezach jako osoba publiczna i zabierał głos, m.in. w tej sprawie.

Ponadto prokuratura wskazała, że w związku z tym zachowanie artysty było "wyrazem jego bezrefleksyjnej postawy".

Czym grozi posiadanie marihuany?

Według art. 62 Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, za posiadanie marihuany grozi kara do trzech lat pozbawienia wolności. Jeżeli jednak chodzi o "środki odurzające lub substancje psychotropowe w ilości nieznacznej, przeznaczone na własny użytek sprawcy", postępowanie może zostać umorzone.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa

O cudownych właściwościach

gałki muszkatowej dowiedziałem się oczywiście z hyperrealku. A ponieważ to tak

tania i powszechnie dostępna przyprawa, nie widziałem powodów, dla których

miałbym jej nie skosztować. Mając na uwadze zalecenia w wyborze gałki zwiedziłem

cztery sklepy spożywcze, zanim udało mi się kupić taką w całości(firmy „Kamis”).

Po upływie pół godziny miałem już starte na tarce trzy nasionka tej roślinki. Po

wsypaniu tych brązowych wiórków do szklanki wody substancja wyglądała gorzej niż

  • Marihuana

No wiec tak. Chcialbym sie z wami podzielic moimi kilkoma Tripami na MJ. Nie

chce mi sie tego juz dusic w sobie. Ludzie z mojego otoczenia (oprocz kilku

osob, ktory mieli tez bad tripy) kompletnie nie wiedza co to jest prawdziwy

bad trip. Dla nich jest to zmula, jakas chujowa rozkmina itd. Wkurwia mnie

takie podejscie. Do rzeczy....

  • Grzyby halucynogenne
  • Szałwia Wieszcza
  • Tripraport

Spotkanie z przyjacielem w moim domu. Nastrój miałem przedni. Czułem lekki strach pre

Witam, opiszę tutaj dwa tripy. Jeden na Szałwii Wieszczej, a drugi na grzybkach.
Postaram się, aby opisy były w miarę wyczerpujące. Nie będzie to łatwe, ze względu na substancje
i ich dawki. W szczególności grzybków. Ekstrakt Szałwii x20, natomiast porcja kosmitów wyniosła dokładnie 6,35 gramów po zważeniu.

  • Marihuana
  • Przeżycie mistyczne

Dobry nastrój

Jesienne popołudnie październik 2007 roku, po 3 tygodniach złotej polskiej jesieni   nadszedl czas oderwać moja smukłą 2 metrową, pełną pachnących lepkich kwiatów istotę od matki ziemi, postanowiłam zachmurzyć niebo aby mój opiekun wreszcie znalazł powód uwolnienia moich korzenii z gruntu za szopką i zaniósł mnie na stryszek abym tam w zacienieniu mogła odpocząć uwieszona na więźbie i dała spłynąć ostatnim sokom do kwiatu aby nie zabrakło podstawy. M przyszedł do mnie pod osłona nocy i w ukryciu starannie poprzycinał wszystkie listki tak jak scina się włosy gdy posiądą już swoja mądrośc.

randomness