Premier Kanady proponuje akcyzę od marihuany

Premier Kanady Justin Trudeau zaproponował wysokość opodatkowania sprzedaży marihuany rekreacyjnej od 2018 roku, kiedy będzie ona legalna w tym kraju.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Puls Biznesu
Marek Druś

Odsłony

33

Premier Kanady Justin Trudeau zaproponował wysokość opodatkowania sprzedaży marihuany rekreacyjnej od 2018 roku, kiedy będzie ona legalna w tym kraju.

Podatek akcyzowy miałby wynieść 1 CAD od grama rekreacyjnej marihuany przy sprzedaży za kwotę do 10 CAD i 10 proc. wartości marihuany przy sprzedaży powyżej 10 gramów. Pieniądze z podatku mają podzielić między siebie władze federalne i rządy prowincji.

Władze Kanady chcą, aby opodatkowanie rekreacyjnej marihuany było dostatecznie niskie by spowodować kurczenie się nielegalnego rynku "miękkiego" narkotyku. Obecnie za gram marihuany trzeba zapłacić na czarnym rynku ok. 8-10 CAD.

Canaccord Genuity Group szacuje, że do 2021 roku rynek legalnej rekreacyjnej marihuany może osiągnąć w Kanadzie wartość 6 mld CAD (17,7 mld zł).

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol
  • Tripraport

Samotny wieczór, bojowe nastawienie do odmienienia mojego zdania na temat substancji, z którą nie miałem wcześniej zbyt ekscytujących przygód.

Nigdy nie przepadałem za żadnego rodzaju opioidami. Zawsze za to przepadałem za upierdoleniem się czymkolwiek co było pod ręką. Ba, nie znoszę po prostu być trzeżwy. Przyprawia mnie to o nieciekawe myśli i brak weny.

  • Grzyby halucynogenne

Substancja: suszone psilocybki sztuk ok 50

Set& settings: średni humorek, sam w swoim pokoiku, ciśnienie wysokie,

pogoda ładna, deszczu brak.

Doświadczenie: To moje trzecie podejście do psilo, pierwszy raz samotnie.

Cel: w spokoju i w skupieniu zbadać co może zdziałać ten niepozorny

grzybek, do tej pory sprawdzał się idealnie jako akcelerator imprezowo-towarzyski,

tyle że w mniejszej ilości (na oko 30szt.)






DMT

  • Ayahuasca
  • DMT
  • Tripraport

Zamieszczony tekst pochodzi od znajomego, jest długi, ale może Was zainteresować, całe info w samym tekście.

 

Zdecydowałem się - z przyczyn, których nie czuję potrzeby tutaj wyjawiać - zataić dokładne nazwy przyjętych przeze mnie substancji; jednak były to analogi składników ayahuaski.

Relacja jest dość chaotyczna, jednak wychodzę z założenia, że ma ona mieć cel dokumentalny - podarowałem sobie wysiłki w kierunku języka literackiego.

 

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

Zwyczajne październikowe popołudnie w prywatnym mieszkaniu. Nastawienie psychiczne jak najbardziej pozytywne. Chillout.

Przechadzałem się leniwie zatłoczonymi ulicami w blasku jesiennego słońca i nagle w mej głowie narodziła się koncepcja, aby patronat nad dzisiejszym wieczorem objęła kodeina. Toteż swoje kroki skierowałem do najbliższej apteki. Zbytnio nie uśmiechała mi się ekstrakcja kodeiny z Antidolu, więc doszedłem do wniosku, że zakupię po prostu Neoazarinę, która to oprócz samego fosforanu kodeiny zawiera jedynie ziele tymianku i substancje pomocnicze. Niestety już w samej aptece spotkał mnie gorzki zawód. Okazało się bowiem, że w asortymencie apteki zabrakło upragnionego specyfiku.