Prawie połowa Amerykanów próbowała marihuany – wskazują najnowsze badania

50% dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych przyznaje, że eksperymentowało z marihuaną. Nowe dane są wyższe niż wcześniejsze wyniki, z 45% w latach 2017 i 2019. Jedna szósta Amerykanów (17%) deklaruje, że “pali marihuanę”, co jest także nowym rekordem od 2003 roku, choć podobne do 16% odnotowanego rok wcześniej.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

15

50% dorosłych mieszkańców Stanów Zjednoczonych przyznaje, że eksperymentowało z marihuaną. Nowe dane są wyższe niż wcześniejsze wyniki, z 45% w latach 2017 i 2019. Jedna szósta Amerykanów (17%) deklaruje, że “pali marihuanę”, co jest także nowym rekordem od 2003 roku, choć podobne do 16% odnotowanego rok wcześniej.

Wyniki pochodzą z corocznego badania zwyczajów konsumpcji przeprowadzonego przez Gallup’a w dniach 3-27 lipca. Odsetek Amerykanów, którzy palą marihuanę, więcej niż podwoił się od 2013 roku, kiedy po raz pierwszy zadano to pytanie. Wtedy 7% zadeklarowało, że to robi.

Trendy w badaniu Gallup’a odnośnie do próbowania marihuany pokazują, że eksperymentowanie gwałtownie wzrosło w pierwszej dekadzie po początkowym pomiarze. Między 1969 a 1977 rokiem wzrosło o 20 punktów procentowych, z 4% do 24%. Następnie wzrosło o kolejne dziewięć punktów, do 33%, w 1985 roku, ale później utknęło poniżej 40% aż do 2015 roku, kiedy to wzrosło do 44%.

Wzrost Poparcia dla Legalizacji Marihuany

W tym samym okresie Gallup odnotował znaczący wzrost poparcia społecznego dla legalizacji marihuany w USA, który wzrósł z 12% w 1969 roku do 68% dzisiaj.

Wśród niemal wszystkich grup wiekowych, płci i wykształcenia, około połowa dorosłych mieszkańców USA eksperymentowała z marihuaną. Różnice są większe w przypadku partyjnej przynależności, z większościami Demokratów (57%) i niezależnych (52%) deklarujących próbowanie, w porównaniu z 39% Republikanów.

Jak wcześniej donosił Gallup, obecne użycie jest najwyższe wśród dorosłych w wieku od 18 do 34 lat (29%). Procent ten jest ponad trzy razy większy niż wśród dorosłych w wieku 55 lat i starszych (9%).

Amerykanie wykazują niski poziom troski o wpływ marihuany na regularnych użytkowników dorosłych. Większość deklaruje, że nie są “zbyt” (32%) lub “wcale niezaniepokojeni” (23%), podczas gdy mniej niż połowa twierdzi, że są “bardzo” (19%) lub “do pewnego stopnia zaniepokojeni” (26%).

Podsumowanie

W miarę jak marihuana staje się coraz bardziej dostępna dla Amerykanów i legalna w coraz większej liczbie stanów, ich raporty na temat jej używania i eksperymentowania wzrosły. Teraz połowa kraju próbowała jej, podczas gdy druga połowa twierdzi, że nigdy tego nie zrobiła.

Eksperymentowanie z marihuaną wśród większości podgrup jest na równi z średnią krajową, ale wskaźnik obecnego użycia różni się bardziej i jest najwyższy wśród młodych dorosłych.

Chcąc być na bieżąco z najnowszymi wiadomościami i aktualizacjami z Gallup, śledź nas na Twitterze.

Dowiedz się więcej o tym, jak działa sondaż Gallup Poll Social Series.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Gałka muszkatołowa
Gałka - nic szczególnego

Była środa, 18 XII 2002, gdy postanowiłem przetestować gałkę po raz kolejny, ale tym razem bez dodatków w stylu MJ, czy N2O.


45g gałki czekało już w szufladzie na odpowiedni moment. Po zjedzeniu kolacji zdecydowałem się rozpocząć całą akcję :)


  • Muchomor czerwony

Set & Setting: Las (muchomorowy) nocą. Szałas szamański ognisko. Wesoły nastrój. Jesienna ciepła noc.

Cel: odkrycie lasu jako pierwotnego domu i lepsze zapoznanie mocy A.M.

Dawkowanie: 5 Dobrze wysuszonych kapeluszy. Najpierw w piekarniku a potem na kaloryferze.

Doświadczenie: Alkohol, MJ, Muchomor Czerwony, Psilocybe Cubensis, Psilocybe Semilanceata, Salvia Divinorum

Wiek: 18 lat :)

  • 2C-B
  • Amfetamina
  • Grzyby halucynogenne
  • LSD-25
  • MDMA
  • Tripraport

Głównie we własnym mieszkaniu z bliską osobą.

Jest to kilka raportów, a raczej historia doświadczeń z całą grupą substancji, dlatego wstępne informacje o dawce itd. różnią się . 

  • Marihuana
  • Tripraport

Już od dłuższego czasu się zastanawiałam czy mam to napisać a jeśli tak to jak ująć to w słowa aby dało się to jako tako zrozumieć. Zamknęłam się w sypialni ze słuchawkami na uszach. I zaczęłam pisać....

  W sylwestra się wszystko zaczęło.

 Wiem że czasem jestem roztrzepana, taka z nie ograniętymi myślami, które biegają po przedpokoju mojej głowy, zaglądając do napotkanych pokoi z pytaniem czy tu pasują w danym momencie ( bądź na stałe ) czy też nie i biegną dalej. Trudno to wyjaśnić, jestem jaka jestem, jeśli mnie taką akceptujesz to cieszę się bardzo, jeśli nie to tam są drzwi, jest wiele ludzi do spotkania na życiowym parkingu.

   Nie zawsze tak było, dostałam porządną lekcję aby się tego "nauczyć". Ale mniejsza o to, zbyt osobiste.

randomness