Polski raper usłyszał wyrok. Miał przy sobie narkotyki

Adi Nowak został skazany za posiadanie narkotyków, co obwieścił na Instagramie. 28-letni raper udostępnił internautom treść wyroku sądu, a całą sprawę wykorzystał do... autopromocji.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

plejada.pl | SGK
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

102

Adi Nowak został skazany za posiadanie narkotyków, co obwieścił na Instagramie. 28-letni raper udostępnił internautom treść wyroku sądu, a całą sprawę wykorzystał do... autopromocji.

Adi Nowak jest jednym z obecnie najpopularniejszych polskich raperów, a jego kawałki mają po kilkanaście milionów wyświetleń na YouTubie. Niedawno raper stanął przed sądem, gdzie odpowiadał jako oskarżony o posiadanie MDMA, substancji zaliczanych do narkotyków miękkich. 28-latek złożył zeznania wierszem. Teraz podzielił się z internautami treścią wyroku sądu.

Jak czytamy w dokumencie sądowym, Adrian Nowak został uznany za winnego dokonania zarzucanego mu czynu, tj. posiadania MDMA. Szczegółowy wyrok brzmi:

[Nowak] w dniu 1 stycznia 2022 r. w Warszawie (...) posiadał wbrew obowiązującej ustawie o przeciwdziałaniu narkomanii z dnia 29 lipca 2005 r. substancje psychotropowe grupy I-P w postaci 3,4 metylenodioksymetamfetaminy (MDMA) w postaci skrystalizowanej substancji koloru białego o wadze 1,36 g netto.

Na 28-latka nałożono karę finansową wynoszącą 120 stawek dziennych grzywny przy wysokości poszczególnej stawki dziennej w kwocie 10 zł. Pisząc krótko, Adi Nowak musi zapłacić 1,2 tys. zł grzywny. Musi też ponieść 536,05 zł kosztów postępowania.

Raper po ujawnieniu treści wyroku przypomniał, że wkrótce wydaje nowy kawałek. Poprosił fanów, by nabijali mu wyświetlenia pod klipem, bo "terapeutyzował się dla nich". Adi Nowak w relacji na Instagramie dodał:

"W teorii jest wolność, więc w przyszłym tygodniu singiel sprzed krat"

Adi Nowak chwilę później odniósł się do tego, że z jego instagramowego profilu zniknęły mu wszystkie posty.

Adi Nowak o swoich doświadczeniach z używkami opowiedział m.in. rok temu w wywiadzie dla Damiana Sobczyka, influencera znanego jako "Mestosław". Nagrał z nim także kawałek "Wiem, co ćpiem".

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • DXM
 • Hydroksyzyna
 • N2O (gaz rozweselający)
 • Przeżycie mistyczne
 • Sertralina

Set: Spokojny, pozytywnie nastawiony, Setting: Sam we własnym mieszkaniu, cisza i spokój

Opiszę przeżycie, które zmieniło mój odbiór świata. Był to najlepszy trip, który przeżyłem. Do moich podróży długo się przygotowuję, jestem wtedy pewien, że będą one dla mnie przyjemne i bezpieczne. Celem tego tripa było odkrycie wnętrza mojego umysłu.

 

 • 1P-LSD
 • Pierwszy raz

Szczęśliwy i podekscytowany człowiek przed swoim pierwszym w życiu kartonikiem oraz pusty dom

17:25 Wrzucam pod język karton i pomimo wcześniejszego poddenerwowania i ekscytacji teraz pozostaje tylko spokój.

 • LSD-25
 • Pierwszy raz

Ogromne podekscytowanie perspektywą pierwszego tripa, nastawienie na głębsze, mistyczne doznania. Chęć zajrzenia wgłąb siebie, dotarcia do najgłębiej skrywanych warstw własnej psychiki, zmotywowania się, przeżycia czegoś przełomowego. Pragnienie przemyślenia dotychczasowego życia w innym stanie świadomości, wyciągnięcie wniosków. + odzyskanie i pogłębienie kapryśnej weny. Dom, głównie mój pokój, momentami na dworze. Właściwie cały trip w samotności, chwilami obecny jedynie Kot.

21.03.2013

Dopiero teraz, prawie rok od opisywanych zdarzeń, zebrałam się na odwagę, aby wrzucić tego trip raporta na neuro. Relacja jest dokładna i rzetelna, bo dużo pisałam w czasie tripu, a opis na jej podstawie ogarniałam przez następne 2-3 dni. Wersja pierwotna ma 28 stron i zawiera bardzo dużo osobistych kwestii, dlatego też wrzucam wersję znacznie okrojoną.

 • Etanol (alkohol)
 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Mój pierwszy TR więc proszę o wyrozumiałość

Wcześniej brałem MDMA (truskawki) tylko raz, minimum 3 km od jakiejkolwiek cywilizacji, teraz razem z innym kumplem (niech będzie B) , odważyłem się na miasto (średnia wielkość, żadna metropolia).

B brał dwie (też truskawki) dzień wcześniej w związku z czym jego "zwała" opóźniła trochę zabawę i umówiliśmy się na 20 pod okoliczną żabką razem z dwoma innymi ziomkami (M i L) którzy mieli nam towarzyszyć na trzeźwo (L opiekował się mną też podczas kwasowego tripa).

randomness