REKLAMA
Polski kierowca przyłapany na przemycie kokainy - chciał wwieźć do UK towar wart 1 mln funtów!

Polski kierowca ciężarówki, który próbował przemycić do UK kokainę o rynkowej wartości 1 miliona funtów przez tunel pod kanałem La Manche usłyszał wyrok. W więzieniu spędzi siedem i pół roku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polish Express

Odsłony

330

Polski kierowca ciężarówki, który próbował przemycić do UK kokainę o rynkowej wartości 1 miliona funtów przez tunel pod kanałem La Manche usłyszał wyrok. W więzieniu spędzi siedem i pół roku.

Pojazd kierowany przez 48-letniego Zenona S. 10 czerwca został zatrzymany przez służby graniczne w strefie towarowej Coquelles w pobliżu Calais. Podczas kontroli ciężarówki znaleziono 12 paczek zlokalizowanych w szoferce kierowcy i ukrytych w podwoziu. Po przeprowadzeniu analizy kryminalistycznej okazało się, że ukryto w nich kokainę, której wartość sięga 960 000 £.

S. jeździł na własny rachunek - był niezależnym kierowcą z własnym biznesem. Dochodzenie przeprowadzone przez National Crime Agency (NCA) ujawniło, że w sumie aż pięć razy podróżował do Wielkiej Brytanii tym samym pojazdem. Przed Canterbury Crown Court 10 lipca nasz rodak przyznał się do winy, a 13 lipca został skazany na siedem i pół roku pobytu za kratkami.

"Nie tylko powstrzymaliśmy przestępcę, który miał zamiar przywieźć narkotyki do naszego kraju, ale również uderzyliśmy w cały łańcuch dostaw" - komentował dowódca oddziału NCA Dover, Matt Rivers. "Zorganizowane grupy przestępcze polegają na takich kierowcach, jak S. Dzięki nim wprowadzają narkotyki na Wielkiej Brytanii. Zyski z ich sprzedaży są reinwestowane w dalsze brutalne działania przestępcze".

"Funkcjonariusze Straży Granicznej zapobiegają przedostawaniu się do Wielkiej Brytanii nielegalnych substancji i innych zakazanych towarów, w tym narkotyków klasy A. W tym przypadku zapobiegliśmy przedostaniu się dużej ilości kokainy na nasze ulice, gdzie mogliby wyrządzić tak wiele szkód osobom i społecznościom" - komentował z kolei David Smith, zastępca dyrektora Border Force South East and Europe, chwaląc sobie współpracę z NCA.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie

jako że decydującą rolę odegrały okoliczności, to by dowiedzieć się o nich, proszę o przeczytanie moją skromną relację poniżej;

Opowiem Wam dziś o tym jak S&S wpływają na opiat, jakim jest kodeina. Będzie to mój dziewiczy opis przeżyć, gdzie głównym elementem będą okoliczności, które doprowadziły do stanu opisanego w kolejnych wersach. Proszę więc o zrozumienie dla mnie, jako początkującego.

  • Szałwia Wieszcza

Nazwa substancji: salvia divinorum (szałwia wieszcza) SUSZ

Poziom doświadczenia: lady salvia (drugi raz – wczesniej ekstrakt 5x), lady marijuana – nie jestem w stanie policzyć ile razy, kostka – dużo razy aczkolwiek mniej niż stuff, grzyby psylocybinowe (2 razy), amfetamina (kilka razy), smoke mix relax (zakupilem to wraz z SD jest to mieszanka następujących roślin: passion flower, california poppy, lobelia, damiana, heimia salicifolia)

  • Banisteriopsis caapi
  • DMT
  • LSD-25
  • Marihuana
  • Tripraport

Set: Podniecenie z powodu nadchodzącego nowego roku, pierwszy psychodeliczny sylwester w moim życiu. Dom i grupka znajomych. Setting: Pomimo kilku wpadek owego dnia pozytywnie. Oczekiwałem mocnego rżnięcia umysłu.

Witam w moim drugim raporcie, noworocznym!

Trzech nas było, na kwasie: (J)a, (M)ors i (R)ak.

Dwoje ich było, na winie: (S)okół i (P)apuga

I on jeden, na dropsie: (A)mbroży

 

Słowem wstępu:

R miało dzisiaj z nami nie być, ale kosmicznym zbiegiem okoliczności nie wrócił do siebie. Mieliśmy propozycję prywatnej imprezy psytrance, ale ja i M nie chcieliśmy nigdzie jechać, padło więc na dom, ewentualne wyjście na fajerwerki o 12. Jeśli ktoś nie ma ochoty czytać prologu - trip właściwy zaczyna się od 23:40.

 

Ahoj!

 

randomness