REKLAMA
Polski kierowca przyłapany na przemycie kokainy - chciał wwieźć do UK towar wart 1 mln funtów!

Polski kierowca ciężarówki, który próbował przemycić do UK kokainę o rynkowej wartości 1 miliona funtów przez tunel pod kanałem La Manche usłyszał wyrok. W więzieniu spędzi siedem i pół roku.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Polish Express

Odsłony

282

Polski kierowca ciężarówki, który próbował przemycić do UK kokainę o rynkowej wartości 1 miliona funtów przez tunel pod kanałem La Manche usłyszał wyrok. W więzieniu spędzi siedem i pół roku.

Pojazd kierowany przez 48-letniego Zenona S. 10 czerwca został zatrzymany przez służby graniczne w strefie towarowej Coquelles w pobliżu Calais. Podczas kontroli ciężarówki znaleziono 12 paczek zlokalizowanych w szoferce kierowcy i ukrytych w podwoziu. Po przeprowadzeniu analizy kryminalistycznej okazało się, że ukryto w nich kokainę, której wartość sięga 960 000 £.

S. jeździł na własny rachunek - był niezależnym kierowcą z własnym biznesem. Dochodzenie przeprowadzone przez National Crime Agency (NCA) ujawniło, że w sumie aż pięć razy podróżował do Wielkiej Brytanii tym samym pojazdem. Przed Canterbury Crown Court 10 lipca nasz rodak przyznał się do winy, a 13 lipca został skazany na siedem i pół roku pobytu za kratkami.

"Nie tylko powstrzymaliśmy przestępcę, który miał zamiar przywieźć narkotyki do naszego kraju, ale również uderzyliśmy w cały łańcuch dostaw" - komentował dowódca oddziału NCA Dover, Matt Rivers. "Zorganizowane grupy przestępcze polegają na takich kierowcach, jak S. Dzięki nim wprowadzają narkotyki na Wielkiej Brytanii. Zyski z ich sprzedaży są reinwestowane w dalsze brutalne działania przestępcze".

"Funkcjonariusze Straży Granicznej zapobiegają przedostawaniu się do Wielkiej Brytanii nielegalnych substancji i innych zakazanych towarów, w tym narkotyków klasy A. W tym przypadku zapobiegliśmy przedostaniu się dużej ilości kokainy na nasze ulice, gdzie mogliby wyrządzić tak wiele szkód osobom i społecznościom" - komentował z kolei David Smith, zastępca dyrektora Border Force South East and Europe, chwaląc sobie współpracę z NCA.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness