REKLAMA
Policja skonfiskowała 20 kilogramów kokainy.

Znowu Łódź...

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 27.01.01

Odsłony

2197

20 kilogramów kokainy, wartej około 2 mln dolarów przejęli w Łodzi policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zlikwidowany został kanał przerzutowy tego narkotyku z Ameryki Południowej, przez Polskę, do Europy Zachodniej. "Policjanci z CBŚ w Łodzi obserwowali kilku mieszkańców tego miasta związanych z interesami grup przestępczych z centralnej Polski" - powiedział w piątek PAP Paweł Biedziak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. Według policyjnych ustaleń, grupy te w ostatnim czasie zaczęły dozorować szlaki przerzutu narkotyków - zwłaszcza południowoamerykańskiej kokainy oraz azjatyckiej heroiny. Zlikwidowany szlak prowadził z Kolumbii, poprzez inne kraje Ameryki Południowej, W. Brytanię i Polskę na zachód Europy. "W jego likwidację zaangażowani byli policjanci i celnicy z Polski i W. Brytanii" - podkreślił Biedziak. Zatrzymano trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 21 do 63 lat. Wg policji - są zamieszani w przemyt. Wszyscy są mieszkańcami Łodzi - policja zatrzymała ich w czasie jazdy fiatem 125 na łódzkim osiedlu Widzew. Policja skonfiskowała przy nich 20 kilogramów sprasowanej kokainy o bardzo wysokiej - ponad 90-procentowej - czystości. KGP podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i planowane są dalsze zatrzymania. Wg policji rynek narkotyków w Polsce i Europie ulega zmianie - coraz więcej jest na nim właśnie kokainy, która zaczyna wypierać amfetaminę. Obydwa narkotyki dają złudzenie radości życia, euforii, w początkowej fazie ułatwiają kontakty towarzyskie. Przemycona kokaina często pozostaje w Polsce w ramach rozliczeń pomiędzy gangami. Jedna porcja tego narkotyku - 0,5 grama - kosztuje około 200 złotych. "Po przerzuceniu na zachód, wartość narkotyku rośnie. Skonfiskowane 20 kilogramów, sprzedawane detalicznie - to około 40 tys. porcji - mogło osiągnąć tam wartość nawet 5 milionów dolarów" - powiedział Biedziak. W ubiegłym roku policja ujawniła 19 649 przestępstw narkotykowych. Zlikwidowano 14 wytwórni amfetaminy i BMK (podstawowy składnik do produkcji amfetaminy). W sumie przedstawiono 6 639 "narkotykowych" zarzutów - za handel, przemyt i produkowanie środków odurzających. W całym 2000 r. przejęto 4 kilogramy kokainy. Narkotyk ten jest najczęściej przemycany drogą morską (według danych KGP około 80 proc.) - reszta samolotami. Rekord przechwyconej przez policję kokainy należy do Hiszpanii, która w 1999 r. przejęła na morzu 18 ton. Drogą lotniczą zwykle nadaje się kilkanaście, do dwudziestu kilogramów - cięższe bagaże są zwykle dokładniej sprawdzane.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Tripraport

Otoczenie stanowi stuletnia drewniana chata obok lasu w niewielkiej wsi. Drewno, dziury po kornikach i wspinające się po ścianach pająki. Za oknem noc z pełnią księżyca. Nastawienie na brak działanie substancji i zwyczajną spokojną noc...

Około 23 po przeżuciu kartoników, ułożyliśmy się do łóżek i czekaliśmy, aż zacznie się seans, lub okaże że substancja wywietrzała. Rozpoczęło się od delikatnych skurczy mięśni. Były to jakby spięcia, które zacząłem interpretować z tym że może mi być zimno, z tą różnicą że nie czułem w ogóle chłodu. Czułem tylko, jak niektóre mięśnie mojego ciała spinają się, a serce zaczyna bić szybciej. Wkrótce pojawiły się pierwsze symptomy, które sugerowały że substancji było dość daleko od wywietrzenia… 

  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Ostatnie tygodnie obfitują we wrażenia. Osoby, miejsca, substancje. Oby się nie zatracić. Albo może lepiej było by się zatracić? Kto wie.

Bycie samej w domu, przywołało we mnie dziką potrzebę zmiany swojej świadomości. Skoro i tak opuściłam już drugi dzień pracy, mogłam pozwolić sobie na spędzenie piątku w towarzystwie moich ulubionych psylocybinowych smakołyków.

Jesień jest tak piękna, wszystkie te kolorowe liście na drzewach, powiew chłodniejszego wiatru i przyjemne słoneczko przebijające się przez chmury. Sama w swoim nowym mieszkaniu. Miejsca trzeba oswoić.

  • N2O (gaz rozweselający)

  • Bad trip
  • Mieszanki "ziołowe"

Pozytywnie, ciepły, letni dzień, ogromna ciekawość, ustronne miejsce

Był ciepły, letni dzień. Kolega (będę go określać K.) zaproponował mi nowy towar. Nie wiedziałam dokładnie co to jest i jak działa. Byłam ciekawa... "sprawdzę, jak jakieś gówno to przestanę palić". Okazało się, że to był dopalacz. Jaki? Dokładnie nie wiem, prawdopodobnie Mocarz.

 

randomness