Policja skonfiskowała 20 kilogramów kokainy.

Znowu Łódź...

Anonim

Kategorie

Źródło

PAP 27.01.01

Odsłony

2203

20 kilogramów kokainy, wartej około 2 mln dolarów przejęli w Łodzi policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Zlikwidowany został kanał przerzutowy tego narkotyku z Ameryki Południowej, przez Polskę, do Europy Zachodniej. "Policjanci z CBŚ w Łodzi obserwowali kilku mieszkańców tego miasta związanych z interesami grup przestępczych z centralnej Polski" - powiedział w piątek PAP Paweł Biedziak, rzecznik prasowy Komendy Głównej Policji. Według policyjnych ustaleń, grupy te w ostatnim czasie zaczęły dozorować szlaki przerzutu narkotyków - zwłaszcza południowoamerykańskiej kokainy oraz azjatyckiej heroiny. Zlikwidowany szlak prowadził z Kolumbii, poprzez inne kraje Ameryki Południowej, W. Brytanię i Polskę na zachód Europy. "W jego likwidację zaangażowani byli policjanci i celnicy z Polski i W. Brytanii" - podkreślił Biedziak. Zatrzymano trzech mężczyzn i kobietę w wieku od 21 do 63 lat. Wg policji - są zamieszani w przemyt. Wszyscy są mieszkańcami Łodzi - policja zatrzymała ich w czasie jazdy fiatem 125 na łódzkim osiedlu Widzew. Policja skonfiskowała przy nich 20 kilogramów sprasowanej kokainy o bardzo wysokiej - ponad 90-procentowej - czystości. KGP podkreśla, że sprawa jest rozwojowa i planowane są dalsze zatrzymania. Wg policji rynek narkotyków w Polsce i Europie ulega zmianie - coraz więcej jest na nim właśnie kokainy, która zaczyna wypierać amfetaminę. Obydwa narkotyki dają złudzenie radości życia, euforii, w początkowej fazie ułatwiają kontakty towarzyskie. Przemycona kokaina często pozostaje w Polsce w ramach rozliczeń pomiędzy gangami. Jedna porcja tego narkotyku - 0,5 grama - kosztuje około 200 złotych. "Po przerzuceniu na zachód, wartość narkotyku rośnie. Skonfiskowane 20 kilogramów, sprzedawane detalicznie - to około 40 tys. porcji - mogło osiągnąć tam wartość nawet 5 milionów dolarów" - powiedział Biedziak. W ubiegłym roku policja ujawniła 19 649 przestępstw narkotykowych. Zlikwidowano 14 wytwórni amfetaminy i BMK (podstawowy składnik do produkcji amfetaminy). W sumie przedstawiono 6 639 "narkotykowych" zarzutów - za handel, przemyt i produkowanie środków odurzających. W całym 2000 r. przejęto 4 kilogramy kokainy. Narkotyk ten jest najczęściej przemycany drogą morską (według danych KGP około 80 proc.) - reszta samolotami. Rekord przechwyconej przez policję kokainy należy do Hiszpanii, która w 1999 r. przejęła na morzu 18 ton. Drogą lotniczą zwykle nadaje się kilkanaście, do dwudziestu kilogramów - cięższe bagaże są zwykle dokładniej sprawdzane.

Oceń treść:

0
Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina
  • Pierwszy raz

Nie planowane. Ciekawość i chęć doświadczenia halucynacji. Brak specjalnego nastawienia, oczekiwałem tylko i wyłącznie halucynacji.

Poniedziałkowy, jesienny wieczór, godzina 18:00, Sam w mieszkaniu (blok komunalny, parter)

Z nikąd wzięła mnie ochota na zmianę swojej świadomości. Po krótkim namyśle padło na Benzydaminę, bo byłem ciekaw jak to jest z tymi halucynacjami.
Napisałem sobie karteczkę na "jakby co" gdyby aptekarz był podejrzliwy. Wchodzę do apteki pytając się tak jakbym wogóle nie wiedział co kupuję i kupuję 2 saszetki leku "Tamtum Rosa".
Poszło lekko, bez żadnych problemów a w dodatku wyszło mnie to tylko 6 złotych, więc byłem póki co zadowolony.

  • 4-ACO-DMT
  • Pierwszy raz

Domowe zacisze, gdzie czuję się najbezpieczniej. Chęć odkrycia nowej substancji, radosne podniecenie z możliwości tripowania, samotność, chęć tworzenia sztuki, chęć głębszych przemyśleń, ale też staranie się by nie nastawiać się na nic konkretnego - tak doradził mi przyjaciel.

Do psychodelicznych substancji już od dawna czułam wielkie pożądanie, ale nie było mi dane spróbować ich wcześniej. Gałka i marihuana chyba się nie liczą, prawda? Psychodelia fascynuje mnie już od dłuższego czasu, nie tylko ze względów czysto-narkotycznych, ale także ze względów kulturowych, historycznych, filozoficznych. Obecnie piszę pracę licencjacką dotyczącą sztuki psychodelicznej - więc aż grzechem by było nie spróbować jakiegokolwiek psychodelika. ;) Tak naprawdę to marzyły mi się od dwóch lat grzybki, ale niestety nie mam ani dostępu do nich, ani też nie jestem dobrą grzybiarką.

  • LSD

Tego lata, zdarzyło mi się być na kwasie w dużym zbiorowisku ludzi (duży, pokojowo zorientowany festiwal ogólnopolski).

  • 4-HO-MET

Nazwa gatunkowa: Czarny Lotos

Rodzaj: psychonauticus luciferis

Waga, wiek i kaliber: 22 wiosny, 171 cm, 86 kg (nie, nie jestem brysiowaty ani misiowaty, jestem tygrysio wygimnastykowany i umięśniony ;P )

Doświadczenie: wszelakie poza heroiną, kokainą i meth

S&S: Moja smocza grota, gdzie sobie płonę. Smocze kufry wypakowane magicznymi substancjami, źródło Mocy i orzeźwiająca, źródlana woda.

Substancja i dawka: 4-ho-met, początkowo 10 mg...

Czas: nie istnieje, zbiorowa iluzja,

Zaczynamy