REKLAMA
Pierwszy kraj w Azji zalegalizuje marihuanę medyczną

Tajlandia przygotowuje plany legalizacji marihuany medycznej - powiedział przedstawiciel władz tego kraju w rozmowie z AFP.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

90

Tajlandia przygotowuje plany legalizacji marihuany medycznej - powiedział przedstawiciel władz tego kraju w rozmowie z AFP.

Jet Sirathraanon, przewodniczący komisji ds. zdrowia publicznego Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego poinformował, że ustawa w tej sprawie trafiła już do przewodniczącego parlamentu. Jak pisze AFP Tajlandia liczy na zyski z wartego miliardy dolarów rynku medycznej marihuany.

Medyczna marihuana jest obecnie legalna w Kanadzie, Australii, Izraelu i w ponad połowie stanów USA.

Tajlandia byłaby jednak pierwszym krajem w Azji, który zalegalizuje marihuanę medyczną - zauważa AFP.

Pierwsze czytanie ustawy legalizującej marihuanę medyczną ma odbyć się przed upływem miesiąca.

Sirathraanon podkreślił, że rekreacyjne użycie marihuany nadal będzie zakazane.

Tajlandia może odzyskać swoje kulturowe dziedzictwo stając się czołowym wytwórcą produktów bazujących na konopiach indyjskich - zauważył Jim Plamondon wiceprezes ds. marketingu w Thai Cannabis Corporation.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Calea zacatechichi  • Lophophora williamsii (meskalina)
  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie
  • Trichocereus Pachanoi (San Pedro)

Byłem podekscytowany na samą myśl o tym, że już niebawem przeniosę się w zupełnie inny świat, a zarazem miałem obawy, jeżeli chodzi o tak głęboką podróż. Nastrój jak najbardziej mi dopisywał, było pozytywnie. Okoliczności to urodziny przyjaciela, wraz ze mną było tam 7 osób, przy czym jedna dosyć szybko poszła do domu. Tylko ja spożyłem meskalinę, reszta piła alkohol. Na początku byliśmy w domu, aby później przenieść się do lasu.

17:00

Zaczynam konsumpcję kaktusowego ekstraktu, popijając całość sokiem z czarnej porzeczki, w tle leci utwór "Deep Purple - Black Night" wprowadzając mnie w wesoły nastrój. Czas spożywania przeze mnie tej magicznej mikstury trwał około 10-15 minut. Dodam, że na 4h przed spożyciem nic nie jadłem.

18:00

  • Amfetamina

  • Marihuana