Pierwszy kraj w Azji zalegalizuje marihuanę medyczną

Tajlandia przygotowuje plany legalizacji marihuany medycznej - powiedział przedstawiciel władz tego kraju w rozmowie z AFP.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

100

Tajlandia przygotowuje plany legalizacji marihuany medycznej - powiedział przedstawiciel władz tego kraju w rozmowie z AFP.

Jet Sirathraanon, przewodniczący komisji ds. zdrowia publicznego Narodowego Zgromadzenia Ustawodawczego poinformował, że ustawa w tej sprawie trafiła już do przewodniczącego parlamentu. Jak pisze AFP Tajlandia liczy na zyski z wartego miliardy dolarów rynku medycznej marihuany.

Medyczna marihuana jest obecnie legalna w Kanadzie, Australii, Izraelu i w ponad połowie stanów USA.

Tajlandia byłaby jednak pierwszym krajem w Azji, który zalegalizuje marihuanę medyczną - zauważa AFP.

Pierwsze czytanie ustawy legalizującej marihuanę medyczną ma odbyć się przed upływem miesiąca.

Sirathraanon podkreślił, że rekreacyjne użycie marihuany nadal będzie zakazane.

Tajlandia może odzyskać swoje kulturowe dziedzictwo stając się czołowym wytwórcą produktów bazujących na konopiach indyjskich - zauważył Jim Plamondon wiceprezes ds. marketingu w Thai Cannabis Corporation.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Settings - Nudne jesienno zimowe wieczory w internacie. Jesteśmy razem z 6 kumplami w małym pokoju. Melancholia i stagnacja. liczmy na naprawde niezła banie:P Mamy do dyspozycji 6 paczek acodinu, zakupiliśmy sprzęcik w aptece w Tesco:O

Dawkowanie - średnio po 20 małych białych komandosów z gorzkimi minami:D

Wiek i doświadczenie - wszyscy po 17 lat, łykaliśmy ładny miesiąć dzień w dzień. DXM,tytoń,alko,marihuana,space diamond(i inne dopalacze)

  • Grzyby halucynogenne


(relacja z tripu grzybowego z jesieni 97)


Wieczorkiem, zrobiliśmy z kumplem małą imprezkę u mnie na chacie, towarzystwo raczej nie dragujące, browarek te sprawy. Starzy gdzieś wyjechali na jakiś czas, także można było zaszaleć.

  • Ayahuasca

[Opisane doświadczenie nie jest oryginalną Ayahuaską, tylko jej analogiem: Mimosahuaską - kora Mimozy hostillis(DMT) + nasiona Ruty stepowej(MAOi) - która wywołuje efekty bardzo podobne, aczkolwiek nie identyczne z oryginalną Ayahuaską. - red. Neurogroove]
  • Benzydamina

Substacja: Benzydamina

Doświadczenie: MJ i alkochol ;]

Dawka: Extrakt z 2x Tantum Rosa umieszczony w pigułkach

Efekty: Zmiana Kolorów, rażące działanie jasnych/białych przedmotów, małe zmiany widzenia (poklatkowość, małe przewidzenia)
randomness