REKLAMA
Paragwaj: ponad 3 kg kokainy w drewnianym koniku, który miał trafić do Polski

Antynarkotykowe służby Paragwaju przechwyciły w czwartek na lotnisku im. Silvio Pettirossiego w Asuncion 3,2 kg kokainy, ukrytej w służącym do dekoracji drewnianym koniku – podała agencja EFE.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

radiomaryja.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z szacownego źródła.

Odsłony

278

Antynarkotykowe służby Paragwaju przechwyciły w czwartek na lotnisku im. Silvio Pettirossiego w Asuncion 3,2 kg kokainy, ukrytej w służącym do dekoracji drewnianym koniku – podała agencja EFE. Ozdoba miała lecieć do Polski.

Umieszczone wewnątrz konika narkotyki znaleziono podczas kontroli. Zgodnie z informacjami służb na koniku widoczne były „podejrzane ślady”, co skłoniło funkcjonariuszy do odesłania drewnianego przedmiotu do analizy.

W okresie świąteczno-noworocznym w Paragwaju zwiększono kontrole ze względu na „wzmożony ruch pasażerów”, co daje zazwyczaj „większe możliwości” przemytu narkotyków – podkreśla agencja EFE.

Według władz w Paragwaju, będącym największym producentem marihuany w Ameryce Południowej, powstają też liczne nielegalne laboratoria, w których boliwijskie liście koki przetwarzane są na kokainę. Narkotyk ten następnie sprzedaje się m.in. w Brazylii czy Argentynie.

Oceń treść:

Brak głosów