Objawy, które mogą świadczyć o uczuleniu na alkohol. Pojawiają się na skórze

- Zaczerwienia skóry, które są najczęstszym objawem nietolerancji alkoholu, mogą wyglądać podobnie jak oparzenia od pokrzywy, czyli przybierać postać wybrzuszeń. Mogą towarzyszyć im swędzenie i/lub pieczenie skóry. Najczęściej występują na dekolcie i szyi - mówi w rozmowie z portalem WP abc Zdrowie Joanna Penza, ekspert ds. żywienia.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

o2.pl/KKG
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

111

Spożycie dużej dawki alkoholu często wiążą się z zawrotami głowy, wymiotami, a nawet utratą przytomności. Alkohol pity w nadmiarze sprzyja również rozwojowi wielu groźnych chorób. Bywa też, że poważnie zaszkodzić może nawet niewielka ilość spożytego trunku. Przyczyną jest najczęściej uczulenie na alkohol. Jak je poznać?

Zmiany skórne

- Zaczerwienia skóry, które są najczęstszym objawem nietolerancji alkoholu, mogą wyglądać podobnie jak oparzenia od pokrzywy, czyli przybierać postać wybrzuszeń. Mogą towarzyszyć im swędzenie i/lub pieczenie skóry. Najczęściej występują na dekolcie i szyi - mówi w rozmowie z portalem WP abc Zdrowie Joanna Penza, ekspert ds. żywienia.

Po wystąpieniu powyższych objawów najlepiej od razu udać się do lekarza i przejść odpowiednie badanie na potwierdzenie alergii.

Wybrzuszenia i siniaki na ciele

Nie jest to często pojawiająca się reakcja i zazwyczaj dotyczy uczulenia na jakieś konkretne rodzaje alkoholu. W przypadku pojawienia się bardzo bolesnego guza należy przyłożyć do tego miejsca zimny kompres, a także natychmiast przestać spożywać napój alkoholowy i udać się do specjalisty. Objawy, które mogą świadczyć o uczuleniu na alkohol. Pojawiają się na skórze

Problemy z układem oddechowym

Jak tłumaczy Joanna Penza, zaburzenia poziomu histaminy, mogą powodować problemy z oddychaniem przez nos u osób, które są uczulone na alkohol. Bardzo groźne mogą być także występujące ogólne zaburzenia układu oddechowego. Osoby, które nie są świadome tego zagrożenia lub celowo nie zawracają sobie nim głowy, mogą poważnie zagrozić swojemu życiu.

Nudności i biegunka

Nudności oraz wymioty, to typowe objawy przedawkowania alkoholu u większości osób. Jeśli tego typu symptomy występują nawet po spożyciu małej ilości trunku, może to sygnalizować, że jest się uczulonym na alkohol.

Joanna Penza dodaje, że rzadszymi objawami uczulenia na alkohol bywa także katar oraz przyspieszenie rytmu pracy serca. Żadnego z powyższych objawów nie należy lekceważyć.

- Alergia na sam alkohol występuje rzadko, częściej zdarza się, że przyczyną są poszczególne składniki i dodatki do napojów wyskokowych, dlatego przed wizytą u lekarza dobrze jest przeanalizować, jakie objawy występują po poszczególnych rodzajach trunków - zaleca ekspert ds.żywienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Bromo-DragonFLY

wiek: 23 lata

waga: 89 kg

S&S: pusta chata, jakieś resztki jedzenia w lodówce, zapas wody, generalnie wszystko co potrzebne do przeżycia.

  • 25B-NBOMe
  • Pierwszy raz

Lekki lęk, ale i ogromna ciekawość. Domowka przezemnie organizowana w gronie bliskich znajomych.

Siema!
Na wstępie zaznaczę, że nie wiem dokladnie co jadłem, ale było gorzkie i na kartoniku.
No to lecim:

  • MDMA (Ecstasy)

nazwa substancji: extasy, alko, THCpoziom doświadczenia użytkownika: sredni (4 lata jaram bake; w zeszle wakacje zaczolem przygode z tabletkami; przez 2 miesiace w ciagu amfetaminowym, obecnie juz staram sie unikac scierwa; raz w zyciu grzyby; raz LSD-ale mnie nie porobilo; raz tusipect ktory moim zdaniem jest chujowy). mam 18 lat, 180 wzrostu jakies 70kg wagi. to chyba wszystko...dawka, metoda zażycia: 2 tabletki znaczek: koperta; doustnie, po ok 2 godz kolejna doustnie


randomness