REKLAMA
NIK: izby wytrzeźwień nie szanują praw człowieka

Izby wytrzeźwień nie szanują praw człowieka - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Stwierdzone przez NIK nieprawidłowości dotyczą między innymi nieprzestrzegania procedur przy przyjmowaniu osób nietrzeźwych i ich zwalnianiu.

a.

Kategorie

Źródło

IAR

Odsłony

2711
Izby wytrzeźwień nie szanują praw człowieka - wynika z raportu Najwyższej Izby Kontroli. Stwierdzone przez NIK nieprawidłowości dotyczą między innymi nieprzestrzegania procedur przy przyjmowaniu osób nietrzeźwych i ich zwalnianiu. Skrytykowano także nieprawidłowe dokumentowanie badań zawartości alkoholu w organizmach osób zatrzymanych. Zastrzeżenia budzą również przypadki doprowadzania osób do izb wytrzeźwień i stosowania wobec nich środków przymusu bezpośredniego w trybie nieprzewidzianym w ustawie o wychowaniu w trzeźwości. Działania takie - w opinii kontrolerów - można zakwalifikować jako naruszenia prawa do nietykalności i wolności osobistej. I tak na przykład, w jednym ze zbadanych ośrodków stwierdzono wykorzystywanie pomieszczenia z prysznicem nie tylko do przeprowadzania kąpieli o charakterze higienicznym, ale również jako środek oddziaływania na zachowanie osób zatrzymanych - chodzi o tak zwaną "zimną kąpiel". W ocenie NIK obowiązujące przepisy nie przewidują możliwości poddawania zatrzymywanych osób nietrzeźwych przymusowym kąpielom. We wszystkich skontrolowanych izbach negatywnie oceniono również stan wyposażenia w leki i sprzęt medyczny, a w kilku poziom opieki medycznej. Kontrola NIK dotyczy okresu od stycznia 2005 roku do 30 marca ubiegłego roku. Oficjalnie raport zostanie opublikowany jutro.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 4-ACO-DMT
  • Retrospekcja

Czerwiec 2012. Stara, zrujnowana cegielnia. Na zewnątrz burza. Wewnątrz: niepewność i chęć zgłębienia nieznanych dotąd obszarów doświadczenia psychodelicznego.

Siedzieliśmy na starych oponach, przy bladym świetle migocących świeczek. Na zewnątrz zawodził wiatr niosący zacinające krople letniej ulewy. Zbliżała się burza...

  • Powój hawajski


LSA w postaci wilca purpurowego (ipomea purprea) firmy plantico.


Wyprawa planowana była przez dłuższy czas i odkładana w nieskończoność dzięki moim domniemanym współtowarzyszom (miało być ich trzech o zrobił się jeden, nazwę go „zdziwiony”).


  • Grzyby halucynogenne
  • Pozytywne przeżycie

Salon, brak specyficznego przygotowanie

Na samym starcie chciałbym dać odnośnik do TR pt. degradacja odczuć, obłęd?,
ponieważ jest napisany przez jedną z osób, z którą brałem te psychodeliki, jest to jego późniejsza
samotna podróż.
Trip, który opisze to owoc rocznego czekania, kombinowania, i ogarniania psychodelika tak,
by z trójką najbardziej doborowego towarzystwa znaleźć siebie. Cały trip miał miejsce w
mieszkaniu kumpla-mała kuchnia, salon w kolorze P O M A R A Ń C Z O W Y M, jego pokój
w kolorze niebieskim oraz łazienka.

randomness