Nieprawdopodobne, a jednak prawdziwe. Rosjanie piją coraz mniej alkoholu i dłużej dzięki temu żyją

Według Raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) spożycie alkoholu w Rosji spadło w ostatnich kilkunastu latach o ponad 40 procent.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Gazeta Krakowska
Kazimierz Sikorski
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

153

Według Raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) spożycie alkoholu w Rosji spadło w ostatnich kilkunastu latach o ponad 40 procent.

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia(WHO) spożycie alkoholu w Rosji spadło w ostatnich latach aż o 43 procent!

Brzmi to niewiarygodnie, bo Rosjanie od zawsze uchodzili za wielkich ”smakoszy” mocnych trunków, które sprawiały, że średnia życia, szczególnie mężczyzn, drastycznie spadała i mówiono o masowym wymieraniu mieszkańców tego kraju.

Przypominano też, że jakiekolwiek akcje propagandowe czy nawet administracyjne kroki podejmowane wobec pijących już w czasach komuny nie przynosiły rezultatów i władze porzucały walkę z alkoholizmem.

Co więc wpłynęło na tak znaczący spadek spożycia alkoholu w latach 2003 -2018? Zdaniem wspomnianego raportu Światowej Organizacji Zdrowia spowodowały to liczne ograniczenia związane ze sprzedażą alkoholu wprowadzone przez państwo oraz propagowanie zdrowego stylu życia w społeczeństwie.

Przełożyło się to, jak podnoszą specjaliści WHO, na ​​spadek spożycia alkoholu i znaczny wzrost średniej długości życia.

- Rosja była wcześniej uważana za jeden z krajów najbardziej pijących na świecie. Spożywanie alkoholu od dawna uznawano za jeden z głównych czynników powodujących śmiertelność, szczególnie wśród mężczyzn w wieku produkcyjnym - czytamy w raporcie.

Ale w latach 2003-2018 spożycie alkoholu i umieralność spadły, a najbardziej znaczące zmiany zachodzą w przyczynach śmierci związanych z alkoholem.

W ubiegłym roku spodziewana długość życia w Rosji osiągnęła historyczny poziom: 68 lat dla mężczyzn i 78 lat dla kobiet.

Jeśli chodzi o wspomniane środki kontroli alkoholu wprowadzone przez byłego prezydenta Dmitrija Miedwiediewa obejmowały one ograniczenia reklamowe, zwiększono podatki od alkoholu i wprowadzono zakaz sprzedaży mocnych trunków w określonych godzinach.

Ograniczenia dotyczące sprzedaży alkoholu są jedną z najbardziej uderzających zmian w Rosji w ostatnich latach. Wcześniej w W Moskwie całonocne kioski pełne były wódki, piwa i suszonych ryb na zakąskę przyklejonych do kieliszka - już dawno minęły.

Alkohol można kupić tylko w sklepach lub zamówić w firmie kurierskiej tylko do godziny 23.00. Obejmuje to również piwo, które dawniej nie było nawet klasyfikowane jako alkohol.

A jeśli kupisz butelkę, możesz zapomnieć o wypiciu jej na ulicy. Jest to surowo zakazane, a mandaty wymierzane przez policjantów są tak powszechne, że większość ludzi stara się przestrzegać tych zasad.

Oprócz tych ograniczeń nastąpił duży nacisk na zdrowy tryb życia, który zbiegł się z powstaniem klasy średniej. Wielu Rosjan coraz bardziej dba o zdrowie, podobnie jak ich europejscy i amerykańscy odpowiednicy - i jak ich obecny prezydent, uchodzący za okaz zdrowia, który unika alkoholu.

Nowe wzorce picia są powiązane zarówno z bogactwem, jak i zdrowiem. Natomiast w biedniejszych warstwach społeczeństwa, z dala od dużych miast, picie podróbek i domowego alkoholu jest nadal powszechne

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Temazepam

Substancja: Temazepam, 100mg (10 tabletek)

Poziom doświadczenia: głównie lekarstwa zakupione w aptece, spora tolerancja na bdz.

S&S: godzina 15, siedzimy z kumplem na ławce niedaleko parku, nastawienie pozytywne (żarty etc.)

Pewnego pogodnego dnia postanowiliśmy spróbować leku Signopam, który jest jedną z mniej znanych benzodiazepin. W ulotce jest napisane, że działa nasennie, uspokajająco oraz przeciwlękowo.

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, ciekawość, dobra pogoda, muzyka; miejsce: polana w lesie, koc, 1 ziomek ze mną

Znana miejscówka, idealna na tripowanie, leśna polana i piękne widoki wokół, drzewa i krzewy, duża różnorodność krajobrazu.

  • Gałka muszkatołowa
  • Pierwszy raz

Pewnego dość nudnego, grudniowego popołudnia, po niedawnym zasłyszeniu pierwszych informacji o nadużywaniu gałki muszkatołowej, postanowiłem własnoręcznie poznać tę drugą stronę popularnej przyprawy.

O 16:07 zjadłem 6 świeżo zmielonych orzechów z jogurtem naturalnym i dżemem. Prawdopodobnie istnieją lepsze metody konsumpcji w tym przypadku, moja nie sprawdziła się. Nawet pół słoika dżemu malinowego nie zamaskowało intensywnie pachnącej gałki. Pomogło zapijanie colą. Ogólnie rzecz biorąc sama konsumpcja była najgorszą rzeczą w całym tym doświadczeniu.

  • Inne
  • Kratom
  • Pierwszy raz

Wyjazd do Holandii, koniec upalnego lata i całkiem miłe towarzystwo na codzień.

Jako że na tej stronie nie ma jeszcze raportu o tej roślinie, postanowiłem podzielić się swoimi przeżyciami w związku z jej używaniem.

 

 

Ten test miał miejsce podczas mojego pobytu zarobkowo-rekreacyjnego w Holandii. 

Plan był taki, żeby spędzić w kraju tulipanów miesiąc, pracując dwa tygodnie i dwa tygodnie wydając zarobione pieniądze.

 

 

I tak oto w momencie gdy miałem zacząć już wydawać te uciułane pareset euro w naszym domku pojawił się nowy współlokator.