Niemiecki rząd chce zalegalizować marihuanę. Ma poparcie… wiceszefa Episkopatu

Niemiecki rząd planuje legalizację sprzedaży, posiadania i palenia marihuany. Ten pomysł ma poparcie… wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, bp. Franza-Josefa Bodego z Osnabrück.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

pch24.pl na podst. Katholisch.de, zdf.de
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

57

Niemiecki rząd planuje legalizację sprzedaży, posiadania i palenia marihuany. Ten pomysł ma poparcie… wiceprzewodniczącego Konferencji Episkopatu Niemiec, bp. Franza-Josefa Bodego z Osnabrück.

Ordynariusz Osnabrück uważa, że penalizacja posiadania i palenia marihuany nie jest dobrym rozwiązaniem, dlatego, jak sądzi, niemiecki rząd zmierza we właściwym kierunku. Zdaniem biskupa konieczne jest jednak, by ramy prawne, legalizujące palenie i posiadanie narkotyku, zostały rzetelnie przygotowane. Jego zdaniem trzeba zwrócić szczególną uwagę na takie kwestie jak ochrona młodzieży czy zakaz reklamowania marihuany. Wiceszef Episkopatu uważa, że swój wkład w legalizację marihuany pod kątem bezpiecznego funkcjonowania nowych przepisów może wnieść również Kościół katolicki.

Zdaniem Elke Sylvester z Caritas w Osnabrück, dotychczasowe przepisy są nieskuteczne, bo ludzie i tak kupują marihuanę, tyle, że na czarnym rynku, a to oznacza, że spalany przez nich produkt jest często zanieczyszczony czy pełen syntetycznych dodatków. Według Elke Sylvester należy stąd zalegalizować posiadanie i palenie marihuany, ale obudowując to szeroką kampanią informacyjną.

Legalizację marihuany firmuje minister zdrowia, Karl Lauterbach, który wsławił się w czasie pandemii poparciem dla skrajnych restrykcji i niezwykle ostrym straszeniem społeczeństwa konsekwencjami Covid-19. Według przygotowywanej reformy dorośli Niemcy będą mogli posiadać do 20 gramów narkotyku. Legalnie nabywana marihuana nie będzie jednak mogła być zbyt mocna. Ponadto osoby w wieku 18-21 lat będą mogły nabywać jedynie słabszy narkotyk.

Sprzedaż ma być legalna tylko o tyle, o ile produkt będzie pochodził z niemieckich upraw. Sprzedawany narkotyk będzie obłożony oprócz VAT-u dodatkowym podatkiem.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Bardzo dawno temu wybrałem się na obóz żeglarski nad Wdzydze (to takie duże jezioro koło Kościeżyny - woj. gdańskie). Oczywiście na obozie ponowały jasne zasady: żadnego alkoholu, fajek, nie mówiąc już o dragach. A że organizator był trochę pojebany to przestrzegał tych zasad, w każdym razie trzeba było strasznie uważać. Do wyjazdu długo się przygotowywałem i ostatecznie zabrałem kilka lufek i ze 4 gramy dobrego skunika. Jedengo wieczora uznałem, że czas już iść przypalić. Było już ciemno i niepostrzeżenie mogłem się oddalić z obozu.

  • Dekstrometorfan

Nazwa substancji: dekstrometorfan (acodin)


Poziom doswiadczenia: ziele, galka, benzydamina, aviomarin no i dxm wczesniej oczywiscie :p


Dawka: 800 mg (dokladniej 802,5 mg - 53,5 tabletki ;> )


Set&setting: (mam 17 lat, 64 kg wagi), wieczor, sam w pokoju przed kompem, starsza w domu :P, niezle samopoczucie ale po glowie biegaly mi mysli o beltaniu (co wczesniej mi sie nigdy niezdarzylo przy dxm)

  • Marihuana

czarodziej sztuk 1
wrzucilem do pyska okolo 20:20 i zaszedlem do kumpla, stare malzenstwo. wczesniej

wypilem dwa piwka.

do 24 kompletnie nic, wypilem zrezygnowany piwko i zabakalem z wodnej,

kwas ani drgnie, jednak w polaczeniu z ziolem zaczal powoli wchodzic

testy  • cevy - mizerne, porzucilem je od razu

  • Marihuana

Doświadczenie: paliłem mj parę razy wcześniej, jednak bez efektów. Poza tym - nic (alkoholu itp. nie liczę)

S&S: grupka znajomych (razem 5 osób) pozytywnie nastawiona na samą myśl o upaleniu się.

Jak już wcześniej pisałem, paliłem już wcześniej marihuanę. Ani razu nie odnotowałem żadnych efektów. Mimo tego, gdy tylko padła propozycja, żeby złożyć się w kilka osób i porządnie się upalić - zgodziłem się.

randomness