Narkoprasówka (26.06.18)

Z kraju i ze świata po naszemu i zagranicznemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata :)

Odsłony

179

Z kraju


Śródmieście: Blisko pół kilograma marihuany i LSD w lodówce [ZDJĘCIA]

Policjanci ze śródmieścia trafili do mieszkania przy alei Jana Pawła II. Kiedy jeden z domowników otworzył drzwi, funkcjonariusze poczuli charakterystyczną woń marihuany. To tylko utwierdziło policjantów w przekonaniu, że są pod właściwym adresem.

Tytuł brzmi interesująco o tyle, że zdaje się sugerować, że podana waga odnosi się do obu substancji ;)


Przywoził marihuanę z Niemiec i sprzedawał nastolatkom. Grozi mu 10 lat za kratkami

- Mężczyzna przywoził ją z Niemiec i sprzedawał, kilka porcji trafiło nawet do małoletnich - mówi aspirant Karol Brandys z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

POLSKIM DZIECIOM? NIEMIECKĄ MARIHUAEN?


Nowe testy do wykrywania narkotyków trafiły do służby więziennej

Wielopanelowe testy do wykrywania narkotyków są testami immunologicznymi, wykrywają narkotyki w ludzkim moczu. Są wrażliwe na takie substancje jak amfetamina, marihuana, kokaina. Wystarczy 5 minut, aby potwierdzić podejrzenie, że więzień znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Tak oto ziścił się/więziennej kadry mokry sen...


Wziął dopalacze – walczy o życie

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj w nocy w jednym z mieszkań przy ulicy Północnej. Matka 22-letniego mężczyzny zastała go w łóżku nieprzytomnego. Okazało się, że młody człowiek najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo i zażył dopalacze i leki farmaceutyczne. Pacjent trafił do sosnowieckiego ośrodka ostrych zatruć. Stan jego zdrowia jest bardzo poważny.

   

Ze świata po naszemu


Rosja krytykuje legalizację marihuany

Wg Rosjan Ottawa uderza w ten sposób w międzynarodowe przepisy. Moskwie chodzi o międzynarodowe konwencje antynarkotykowe z 1961, 1971 oraz 1988 r., które Kanada popierała. - Kanada bezpośrednio narusza swoje międzynarodowe zobowiązania - oświadczyło rosyjskie MSZ.

Rzecz straszna.


Ujawniono wyniki badań toksykologicznych Bourdaina

Wyniki badań toksykologicznych, które przeprowadzono po samobójczej śmierci słynnego kucharza Anthony'ego Bourdaina, wskazują, że nie był on pod wpływem narkotyków w chwili śmierci.

Cóż za niefortunna sytuacja! Redaktorzy wszelkiej maści szmatławców muszą być wielce niepocieszeni.


Portugalia zalegalizowała medyczną marihuanę

Portugalski parlament uchwalił ustawę legalizującą marihuanę medyczną. Mimo tego, że uprawa na własny użytek będzie nadal zakazana, marihuanę będzie można dostać na receptę.

Jest faktem dośc osobliwym, że dopiero teraz, niemniej - lepiej późno niż.


Chicagowska policja zarekwirowała 1500 funtów marihuany

Ponad 1500 funtów marihuany zarekwirowała chicagowska policja podczas rutynowej kontroli drogowej. W zatrzymanym samochodzie znaleziono narkotyk o wartości ponad 10 milionów dolarów.

Wychodzi, że warto było odłozyć pączka na potem.   

Ze świata po zagranicznemu


June 26: Activists in Hundreds of Cities Across the Globe Stage Actions Calling for Drug Policy Reform

We wtorek (26 czerwca) aktywiści zebrali się o 13:30 w Dag Hammarskjöld Plaza, naprzeciwko siedziby ONZ w Nowym Jorku, aby wezwać do globalnej reformy polityki narkotykowej. (Drug Policy Alliance)


Daily cannabis use is on the rise among American adults

Choć wśród amerykańskich nastolatków wskaźniki używania marihuany spadają, nowe badanie wykazało, że rośnie liczba dorosłych używajacych konopi codziennie. (Science Daily)


Brain's response to opioids: New research provides expanded insights

Naukowcy z Instytutu Biochemii im. Maxa Plancka (MPIB) we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Innsbrucku w Austrii, Uniwersytetu w Innsbrucku i Szkoły Medycznej im. Lewisa Katza z Temple University (LKSOM) opracowali narzędzie, które pozwala na głębszy wgląds w kwestię reakcji mózgu na opioidy. Wykorzystując spektrometrię masową, określili zmiany modeli fosforylacji białek - molekularnych przełączników białek - w pięciu różnych regionach mózgu i przypisali je do pożądanych i niepożądanych efektów leczenia opioidami (Science Daily)


Darknet Vendors and Buyers Switching to Decentralized Trading Solutions

Niedawno wypuszczony raport opracowany przez Digital Shadows sugeruje, że darknetowi dostawcy i kupcy coraz częściej odchodzą od korzystania ze scentralizowanych sklepów, takich jak Dream Market i Wall Street Market, przechodząc na zdecentralizowane rynki. (DeepDotWeb)


Vermont May Clear Past Marijuana Convictions

Istnieje realna szansa, że Vermont podąży za przykładem tych stanów, które zdecydowały się wyczyscic rejestry kryminalne swoich obywateli z zarzutów związanych z posiadaniem marihuany. (High Times)


FDA Approves Cannabis-Based Epilepsy Medication

FDA oficjalnie zaaprobowało dziś bazujący na marihuanie lek przecipadaczkowy o nazwie Epidiolex. Jest to pierwszy oficjalnie uznany przez nich lek przecipadaczkowy realnie pochodzący z konopi (będący ekstraktem). (High Times)


10 Pounds of Weed Delivered to the Wrong Address in Indiana

W Indianie, jednym z najbardziej anty-konopnych stanów, policjanci z Columbus przejęli 10 funtów marihuany, która została przesłana pod błędny adres, co potraktowali jako kolejną okazję do czerstwych policyjnych żarcików. (High Times)


Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Grzyby halucynogenne

Nastrój bardzo dobry, okoliczności przyrody piękne.

 

//Trip miał miejsce trzy lata temu, ale został spisany na świeżo. Łapiącym schizy nie polecam.//

 

  • Marihuana

Nazwa substancji: marichuana (THC)


Poziom doswiadczenia: ziolo wiele razy ale nigdy TAAAAAK!


Dawka, metoda zazycia: palenie, pol blanta

  • 4-HO-MET
  • Etanol (alkohol)
  • Pierwszy raz

Bardzo mroźny Wielki Piątek roku 2013 w okolicach Wrocławia. Data została wybrana całkowicie spontanicznie, być może tego samego dnia. Za scenę wydarzeń posłużyła szeroko rozumiana przestrzeń wiejska. Nastrój pozytywny, oczekiwania raczej niewielkie, nastawienie na przeżycia czysto rozrywkowe przy znacznym dystansie do doświadczeń egzystencjalno-mistycznych. Współtripowicze ogarnięci, reszta osób - niezbyt.

Na chwilę przed pierwszym tripem poprzysięgłem sobie, że wykreślę z osobistego słownika wyrazy takie jak Wszystko, Wszechświat, Śmierć, Życie, Miłość, Nienawiść oraz Fraktal, bo smutna prawda sprowadzała się to tego, że przygoda z mahometem w zamierzeniu miała być czymś mało refleksyjnym i możliwie pozbawionym tandetnego mistycyzmu. Tak zwany rozpiździel na systemie wartości słabo komponował się z solidną dawką tak zwanej rekreacji, na którą od jakiegoś czasu liczyłem.

  • Przeżycie mistyczne
  • Szałwia Wieszcza

mieszkanie za granicą w pracy wśród osób używających psychodelików. lajcik

Gdzie ja jestem? Czy raczej -dokąd zmierzam i w jaki sposób? Nie posiadam żadnych wspomnień. Ogarnia mnie najsilniejsze w dotychczasowym życiu deja vu. Uczucie wyjścia z matrixa. Wpadłem w zagęszczenie rzeczywistości, jestem wtopiony w rozciągające się w nieskończoność kolorowe warstwy. Coś co uprzednio miało centymetr już po chwili stawało się metrem i nie przestawało się rozwijać. Nie mam kontroli nad swoim ciałem, czuję tylko jak się topi. Na niewiele zresztą przydałaby mi się nad nim kontrola - miejsce w którym się znajduję nie uznaje trójwymiarowości.