Narkoprasówka (26.06.18)

Z kraju i ze świata po naszemu i zagranicznemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata :)

Odsłony

175

Z kraju


Śródmieście: Blisko pół kilograma marihuany i LSD w lodówce [ZDJĘCIA]

Policjanci ze śródmieścia trafili do mieszkania przy alei Jana Pawła II. Kiedy jeden z domowników otworzył drzwi, funkcjonariusze poczuli charakterystyczną woń marihuany. To tylko utwierdziło policjantów w przekonaniu, że są pod właściwym adresem.

Tytuł brzmi interesująco o tyle, że zdaje się sugerować, że podana waga odnosi się do obu substancji ;)


Przywoził marihuanę z Niemiec i sprzedawał nastolatkom. Grozi mu 10 lat za kratkami

- Mężczyzna przywoził ją z Niemiec i sprzedawał, kilka porcji trafiło nawet do małoletnich - mówi aspirant Karol Brandys z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

POLSKIM DZIECIOM? NIEMIECKĄ MARIHUAEN?


Nowe testy do wykrywania narkotyków trafiły do służby więziennej

Wielopanelowe testy do wykrywania narkotyków są testami immunologicznymi, wykrywają narkotyki w ludzkim moczu. Są wrażliwe na takie substancje jak amfetamina, marihuana, kokaina. Wystarczy 5 minut, aby potwierdzić podejrzenie, że więzień znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Tak oto ziścił się/więziennej kadry mokry sen...


Wziął dopalacze – walczy o życie

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj w nocy w jednym z mieszkań przy ulicy Północnej. Matka 22-letniego mężczyzny zastała go w łóżku nieprzytomnego. Okazało się, że młody człowiek najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo i zażył dopalacze i leki farmaceutyczne. Pacjent trafił do sosnowieckiego ośrodka ostrych zatruć. Stan jego zdrowia jest bardzo poważny.

   

Ze świata po naszemu


Rosja krytykuje legalizację marihuany

Wg Rosjan Ottawa uderza w ten sposób w międzynarodowe przepisy. Moskwie chodzi o międzynarodowe konwencje antynarkotykowe z 1961, 1971 oraz 1988 r., które Kanada popierała. - Kanada bezpośrednio narusza swoje międzynarodowe zobowiązania - oświadczyło rosyjskie MSZ.

Rzecz straszna.


Ujawniono wyniki badań toksykologicznych Bourdaina

Wyniki badań toksykologicznych, które przeprowadzono po samobójczej śmierci słynnego kucharza Anthony'ego Bourdaina, wskazują, że nie był on pod wpływem narkotyków w chwili śmierci.

Cóż za niefortunna sytuacja! Redaktorzy wszelkiej maści szmatławców muszą być wielce niepocieszeni.


Portugalia zalegalizowała medyczną marihuanę

Portugalski parlament uchwalił ustawę legalizującą marihuanę medyczną. Mimo tego, że uprawa na własny użytek będzie nadal zakazana, marihuanę będzie można dostać na receptę.

Jest faktem dośc osobliwym, że dopiero teraz, niemniej - lepiej późno niż.


Chicagowska policja zarekwirowała 1500 funtów marihuany

Ponad 1500 funtów marihuany zarekwirowała chicagowska policja podczas rutynowej kontroli drogowej. W zatrzymanym samochodzie znaleziono narkotyk o wartości ponad 10 milionów dolarów.

Wychodzi, że warto było odłozyć pączka na potem.   

Ze świata po zagranicznemu


June 26: Activists in Hundreds of Cities Across the Globe Stage Actions Calling for Drug Policy Reform

We wtorek (26 czerwca) aktywiści zebrali się o 13:30 w Dag Hammarskjöld Plaza, naprzeciwko siedziby ONZ w Nowym Jorku, aby wezwać do globalnej reformy polityki narkotykowej. (Drug Policy Alliance)


Daily cannabis use is on the rise among American adults

Choć wśród amerykańskich nastolatków wskaźniki używania marihuany spadają, nowe badanie wykazało, że rośnie liczba dorosłych używajacych konopi codziennie. (Science Daily)


Brain's response to opioids: New research provides expanded insights

Naukowcy z Instytutu Biochemii im. Maxa Plancka (MPIB) we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Innsbrucku w Austrii, Uniwersytetu w Innsbrucku i Szkoły Medycznej im. Lewisa Katza z Temple University (LKSOM) opracowali narzędzie, które pozwala na głębszy wgląds w kwestię reakcji mózgu na opioidy. Wykorzystując spektrometrię masową, określili zmiany modeli fosforylacji białek - molekularnych przełączników białek - w pięciu różnych regionach mózgu i przypisali je do pożądanych i niepożądanych efektów leczenia opioidami (Science Daily)


Darknet Vendors and Buyers Switching to Decentralized Trading Solutions

Niedawno wypuszczony raport opracowany przez Digital Shadows sugeruje, że darknetowi dostawcy i kupcy coraz częściej odchodzą od korzystania ze scentralizowanych sklepów, takich jak Dream Market i Wall Street Market, przechodząc na zdecentralizowane rynki. (DeepDotWeb)


Vermont May Clear Past Marijuana Convictions

Istnieje realna szansa, że Vermont podąży za przykładem tych stanów, które zdecydowały się wyczyscic rejestry kryminalne swoich obywateli z zarzutów związanych z posiadaniem marihuany. (High Times)


FDA Approves Cannabis-Based Epilepsy Medication

FDA oficjalnie zaaprobowało dziś bazujący na marihuanie lek przecipadaczkowy o nazwie Epidiolex. Jest to pierwszy oficjalnie uznany przez nich lek przecipadaczkowy realnie pochodzący z konopi (będący ekstraktem). (High Times)


10 Pounds of Weed Delivered to the Wrong Address in Indiana

W Indianie, jednym z najbardziej anty-konopnych stanów, policjanci z Columbus przejęli 10 funtów marihuany, która została przesłana pod błędny adres, co potraktowali jako kolejną okazję do czerstwych policyjnych żarcików. (High Times)


Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)

drug / dawka: 1x tableta E (piramidka)


miejsce: miasto - mieszkanie


czas: start ok 19 - koniec ok 24


doświadczenie: jeśli chodzi o E - średnio zaawansowany ;)

  • Powoje

Substancja: LSA w formie ekstraktu z Morning Glory (Ipomoea violacea) – 6 kapsułek Druid’s Fantasy

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: LSA, Ilex guayusa, Benzydamina, DXM, THC (marihuana, haszysz), etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Dom, las, miejscówka nad jeziorem, łąka, mistyczne drzewo życia, własny pokój

  • 2C-E

Substancja: 2C-E ( 2,5-dimetoksy-4-etylofenetylamina )

Dawka: 15 mg

Doświadczenie w fenetylaminach: XTC, amfetamina, DOI, 2C-I, 2C-T- 2, San Pedro.

  • Dekstrometorfan

data zatrucia ;-): 06.10.2001r.


dawka trucizny: 2 razy po 150mg bromowodorku DXM (Acodin tabletki po 15mg - wrzucone 20 tabletek po 10 w odstępie 10-15 minutowym, rozgryzione i popite yerba mate

godzina: opis:

randomness