Narkoprasówka (26.06.18)

Z kraju i ze świata po naszemu i zagranicznemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata :)

Odsłony

177

Z kraju


Śródmieście: Blisko pół kilograma marihuany i LSD w lodówce [ZDJĘCIA]

Policjanci ze śródmieścia trafili do mieszkania przy alei Jana Pawła II. Kiedy jeden z domowników otworzył drzwi, funkcjonariusze poczuli charakterystyczną woń marihuany. To tylko utwierdziło policjantów w przekonaniu, że są pod właściwym adresem.

Tytuł brzmi interesująco o tyle, że zdaje się sugerować, że podana waga odnosi się do obu substancji ;)


Przywoził marihuanę z Niemiec i sprzedawał nastolatkom. Grozi mu 10 lat za kratkami

- Mężczyzna przywoził ją z Niemiec i sprzedawał, kilka porcji trafiło nawet do małoletnich - mówi aspirant Karol Brandys z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Opolu.

POLSKIM DZIECIOM? NIEMIECKĄ MARIHUAEN?


Nowe testy do wykrywania narkotyków trafiły do służby więziennej

Wielopanelowe testy do wykrywania narkotyków są testami immunologicznymi, wykrywają narkotyki w ludzkim moczu. Są wrażliwe na takie substancje jak amfetamina, marihuana, kokaina. Wystarczy 5 minut, aby potwierdzić podejrzenie, że więzień znajduje się pod wpływem środków odurzających.

Tak oto ziścił się/więziennej kadry mokry sen...


Wziął dopalacze – walczy o życie

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia, do którego doszło dzisiaj w nocy w jednym z mieszkań przy ulicy Północnej. Matka 22-letniego mężczyzny zastała go w łóżku nieprzytomnego. Okazało się, że młody człowiek najprawdopodobniej chciał popełnić samobójstwo i zażył dopalacze i leki farmaceutyczne. Pacjent trafił do sosnowieckiego ośrodka ostrych zatruć. Stan jego zdrowia jest bardzo poważny.

   

Ze świata po naszemu


Rosja krytykuje legalizację marihuany

Wg Rosjan Ottawa uderza w ten sposób w międzynarodowe przepisy. Moskwie chodzi o międzynarodowe konwencje antynarkotykowe z 1961, 1971 oraz 1988 r., które Kanada popierała. - Kanada bezpośrednio narusza swoje międzynarodowe zobowiązania - oświadczyło rosyjskie MSZ.

Rzecz straszna.


Ujawniono wyniki badań toksykologicznych Bourdaina

Wyniki badań toksykologicznych, które przeprowadzono po samobójczej śmierci słynnego kucharza Anthony'ego Bourdaina, wskazują, że nie był on pod wpływem narkotyków w chwili śmierci.

Cóż za niefortunna sytuacja! Redaktorzy wszelkiej maści szmatławców muszą być wielce niepocieszeni.


Portugalia zalegalizowała medyczną marihuanę

Portugalski parlament uchwalił ustawę legalizującą marihuanę medyczną. Mimo tego, że uprawa na własny użytek będzie nadal zakazana, marihuanę będzie można dostać na receptę.

Jest faktem dośc osobliwym, że dopiero teraz, niemniej - lepiej późno niż.


Chicagowska policja zarekwirowała 1500 funtów marihuany

Ponad 1500 funtów marihuany zarekwirowała chicagowska policja podczas rutynowej kontroli drogowej. W zatrzymanym samochodzie znaleziono narkotyk o wartości ponad 10 milionów dolarów.

Wychodzi, że warto było odłozyć pączka na potem.   

Ze świata po zagranicznemu


June 26: Activists in Hundreds of Cities Across the Globe Stage Actions Calling for Drug Policy Reform

We wtorek (26 czerwca) aktywiści zebrali się o 13:30 w Dag Hammarskjöld Plaza, naprzeciwko siedziby ONZ w Nowym Jorku, aby wezwać do globalnej reformy polityki narkotykowej. (Drug Policy Alliance)


Daily cannabis use is on the rise among American adults

Choć wśród amerykańskich nastolatków wskaźniki używania marihuany spadają, nowe badanie wykazało, że rośnie liczba dorosłych używajacych konopi codziennie. (Science Daily)


Brain's response to opioids: New research provides expanded insights

Naukowcy z Instytutu Biochemii im. Maxa Plancka (MPIB) we współpracy z naukowcami z Uniwersytetu Medycznego w Innsbrucku w Austrii, Uniwersytetu w Innsbrucku i Szkoły Medycznej im. Lewisa Katza z Temple University (LKSOM) opracowali narzędzie, które pozwala na głębszy wgląds w kwestię reakcji mózgu na opioidy. Wykorzystując spektrometrię masową, określili zmiany modeli fosforylacji białek - molekularnych przełączników białek - w pięciu różnych regionach mózgu i przypisali je do pożądanych i niepożądanych efektów leczenia opioidami (Science Daily)


Darknet Vendors and Buyers Switching to Decentralized Trading Solutions

Niedawno wypuszczony raport opracowany przez Digital Shadows sugeruje, że darknetowi dostawcy i kupcy coraz częściej odchodzą od korzystania ze scentralizowanych sklepów, takich jak Dream Market i Wall Street Market, przechodząc na zdecentralizowane rynki. (DeepDotWeb)


Vermont May Clear Past Marijuana Convictions

Istnieje realna szansa, że Vermont podąży za przykładem tych stanów, które zdecydowały się wyczyscic rejestry kryminalne swoich obywateli z zarzutów związanych z posiadaniem marihuany. (High Times)


FDA Approves Cannabis-Based Epilepsy Medication

FDA oficjalnie zaaprobowało dziś bazujący na marihuanie lek przecipadaczkowy o nazwie Epidiolex. Jest to pierwszy oficjalnie uznany przez nich lek przecipadaczkowy realnie pochodzący z konopi (będący ekstraktem). (High Times)


10 Pounds of Weed Delivered to the Wrong Address in Indiana

W Indianie, jednym z najbardziej anty-konopnych stanów, policjanci z Columbus przejęli 10 funtów marihuany, która została przesłana pod błędny adres, co potraktowali jako kolejną okazję do czerstwych policyjnych żarcików. (High Times)


Oceń treść:

Average: 8.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Pierwszy raz

Brak zajęć, których niewykonanie skutkowałoby jakimiś konsekwencjami. Miałem trochę wolnego czasu, który mogłem wykorzystać na relaks.

+23.00 wtorek.
Biorę 2,2 mg etizolamu w postaci blottera. Chwilkę go potrzymałem na języku aby sprawdzić czy ma jakikolwiek smak i po jakimś czasie okazał się wykazywać delikatną gorycz. Wtedy go połknąłem.

+23.30
Chyba coś zaczęło działać. Czuję rozluźnienie. Robię projekt na komputerze. Praca jest jakaś przyjemniejsza niż zwykle.
W ustach pojawiła się delikatna suchość. Czuje, że jak substancja zacznie działać to będzie bardzo przyjemna.

+

  • Amfetamina

  • Diazepam
  • Pierwszy raz

Dom, luźny dzień bez pracy, nieobecność żony. Humor taki sobie przez cały dzień, aż do momentu odebrania opakowania Relanium 20x5mg

W celu ostateczniego wyjścia z niepokojąco rozwijającego się uzależnienia się od kodeiny (dziwne, prawda? heroiniarz wjebuje się w kodę...) ograniczyłem dawki do jednej paczki Thiocodinu na parę dni, zamawiając Relanium. Rozplanowałem 20 tabletek na conajmniej dwa tygodnie z przerwami, do tego duży zapas difenhydraminy celem uśpienia się, jeśli najdzie mnie ochota na kodę.

18:00 - 1 tabletka 5mg diazepamu

  • LSD-25
  • Tripraport

Znana nam spokojna łąka. Ja i brat.

Witam. Zaznaczam, jak zwykle, iż niniejszy tekst jest jedynie fikcją literacką.

Obawiam się, że w tym raporcie może dojść (a raczej na pewno dojdzie) do takiej sytuacji, gdzie jako jeden trip opiszę dwa... Po pewnym czasie zlewają się one, gdyż zarówno miejscówka, jak i towarzystwo były takie same, a i pogoda podobna... Przyjmijmy jednak, że wszystko działo się jednego dnia... Odświeżyłem nieco wspomnienia z bratem, więc opowiadanie powinno być nieco bardziej szczegółowe.

randomness