Narkoprasówka (21.06.18)

Z kraju, ze świata po naszemu i z akwarium.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata :)

Odsłony

147

Z kraju


Rzeź „Warszawki”. Aktorzy, reżyserzy i inni celebryci z zarzutami. 32 osoby kupowały kokainę od „dilera gwiazd”

32 osoby usłyszały zarzuty posiadania narkotyków, które kupiły u Cezarego P., zwanego „dilerem gwiazd”. Kilkoro z nich we wtorek odmówiło z tego powodu zeznań przed sądem. Jeden świadek przyznał, że kupił od P. kokainę.

Mamy wrażenie, że osoba odpowiedzialna za tytuł wpisu odczuwa niecodzienną satysfakcję i nie omieszkała sobie pofolgować.


Rodzinna tragedia. Brat zabił brata bliźniaka po dopalaczach?

Koszmarne odkrycie na polu za wsią Jeglina (woj. warmińsko-mazurskie). Sąsiad znalazł tam 17-letnich braci bliźniaków Michała i Adriana. Jeden wił się z bólu w kałuży krwi. Drugi leżał martwy kawałek dalej. Ktoś ich zaatakował i zadał koszmarne rany porzuconymi obok nożami do tapet? Sprawą zajmują się policja i prokuratura. We wsi opowiadają, że bracia mogli wpaść w podsycany dopalaczami szał, po którym zwrócili się przeciw sobie!

Konia z rzędem temu, kto wyłowi z tekstu racjonalne uzasadnienie powiązania tragedii z dopalaczami.


Uprawiał marihuanę na balkonie. Babcie nie miały pojęcia, co to za rośliny

Podczas przeszukania policjanci ujawnili na balkonie 8 doniczek z roślinami konopi indyjskich w różnej fazie wzrostu. Na pytanie policjantów, do kogo należą rośliny, panie oświadczyły, że do wnuka. Babcie mężczyzny zupełnie nie miały świadomości, że rośliny znajdujące się na balkonie to konopie indyjskie – informuje podkom. Żaneta Kowalska z policji w Pile.

I tego się trzymajmy.


Częstochowa: Pies namierzył mężczyzn z narkotykami

W trakcie służby w godzinach wieczornych, jeden z mężczyzn na widok psa zaczął zachowywać się nerwowo i odrzucił paczkę papierosów. Pies służbowy "Rosi" zaznaczył mężczyznę co wskazywało, że może on posiadać przy sobie środki odurzające. Policjanci ujawnili przy 29-latku susz roślinny w ilości 0,23 grama, którego testy wykazały, że zabezpieczona substancja to marihuana.

Cóż, jak to mówią: "narkotyki wywęszy każdy pies, ale nie każdy jest chujem".


Jak szybko można się uzależnić? "Granica" otworzyła podwoje nastolatkom

Ośrodek dla uzależnionych przy Granicznej zaprosił do siebie młodzież z trzech klas szkoły Heureka. Nastolatkowie po raz pierwszy zobaczyli "Granicę" od środka. Poznali ludzi, którzy dzięki stowarzyszeniu wychodzą z nałogów i poznali metody pracy Skrzymowskich.

"Nastolatkowie po raz pierwszy zobaczyli "Granicę" od środka" Oby ostatni. Tego im życzymy.


   

Ze świata po naszemu


Wojna z narkotykami to porażka

Od 2002 r. USA wydały w Afganistanie aż 8,6 mld USD na same działania antynarkotykowe. Mimo to, Afganistan pozostaje największym producentem opium na świecie, a w 2017 r. hodowla osiągnęła tam rekordowo wysoki poziom. Powierzchnia upraw opium w tym kraju wzrosła o 63% w ciągu roku i jest obecnie 20 razy większa niż powierzchnia stolicy USA - Waszyngtonu. Mimo działań antynarkotykowych Afganistan mógł wyprodukować nawet 900 t wysokiej jakości heroiny.

Wahaliśmy się, czy zakwalifikować to jako "news". W końcu gdzie jak gdzie, ale na tym odcinku stan rzeczy pozostaje od lat zasadniczo niezmienny...


Brytyjski rząd zalegalizuje leczniczą marihuanę

Brytyjski rząd zapowiedział, że być może zalegalizuje leczniczą marihuanę. Jednocześnie gabinet p. Teresy May wykluczył, jakoby legalna mogła być marihuana służąca do celów rekreacyjnych

Brytyjskiemu rządowi w takim wypadku kibicujemy.


Ministerstwo Zdrowia blokuje dostęp do medycznej marihuany

W 2017 r. izraelskie Ministerstwo Zdrowia niesłusznie zablokowało używanie marihuany w 83% przypadków, w których osoby chcące ją wykorzystać w celach medycznych, złożyły skargi, podał raport przedstawiciela ds. skarg publicznych Izraela.

I to gdzie jak gdzie, ale w ojczyźnie wiedzy o medycznje marihuanie i skąłdnikach marihuany w ogóle? Wstyd.


Instagram walczy z cyfrowym uzależnieniem

Kevin Systrom – dyrektor generalny Facebooka, potwierdził, że premiera nowego narzędzia na Instagramie zbliża się wielkimi krokami. – To prawda, budujemy narzędzie, które pomoże społeczności IG dowiedzieć się więcej o czasie spędzonym na Instagramie. Zrozumienie, jak czas w internecie wpływa na ludzi, jest bardzo ważne nie tylko dla firm, ale również dla nich samych – powiedział Systrom.

Szlachetnie. Bo nie podejrzewacie chyba innych pobudek?   

Z akwarium


Streszczenie serialu „Narcos”, czyli Kochając Pabla, nienawidząc Escobara od dziś w kinach

Gdy w 2015 roku Netflix wypuścił serial o jednym z najpotężniejszych bossów kartelu narkotykowego, Pablo Escobarze już od pierwszego odcinka nikt nie miał wątpliwości, że będzie to sukces! Historia przestępcy i jednego z najbogatszych ludzi na świecie zgromadziła miliony widzów przed ekranami. Sukces szybko wypatrzyli filmowcy, którzy życie przestępcy postanowili pokazać w 143 minutowym filmie. I tak dziś w kinach ma miejsce premiera filmu Kochając Pabla, nienawidząc Escobara. Sprawdziliśmy, czy warto iść!

Oceń treść:

Average: 8 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Tramadol

Witam! Jako, że dawno nic nie wrzucałem [na n/g naturalnie, nie w naturze ;)~ ] uznałem, że najwyższa pora się poprawić i wrócić do wspomnień. Na pierwszy ogień idzie więc tramal.

DAWKA: 7 x 50mg [kapsułki, odstępy 5min pomiędzy każdą sztuką]

  • Benzydamina

Autor: Barysh

Substancja: Benzydamina z Tantum Rosa

Set And Settings: WWesoło, hęć przeżycia czegoś nowego, nastawienie mega pozytywne, wieczór, godzina 19.

Dawkowanie: Roztwór z dwóch saszetek Tantum Rosa, wypity duszkiem, przy zamkniętym nosie.

Doświadczenie: 18 lat. THC, Benzydamina [mój pierwszy raz tutaj opisany], Dimenhydrynat, Bromowodorek Dekstrometorfanu, Kodeina, Efedryna, Klonazepam, Gałka [ostatnio doszła]

  • LSD-25
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Lekkie nakreślenie sytuacji, śmiało pomijać.

---

Dwa lata temu na popularnym portalu społecznościowym ułatwiającym poznawanie ludzi z różnych stron świata napisał do mnie Marcin, 20-latek, ironicznie, z Warszawy.

  • Etanol (alkohol)
  • MDMA (Ecstasy)
  • Pozytywne przeżycie

dyskoteka

15.04.2007

Wraz z dosyć pokaźną grupą znajomych postanowiliśmy się wybrać na dyskotekę w klimatach house i techno. Wszyscy byli pozytywnie nastawieni i każdy miał ze sobą ładunek magicznych kółeczek, w ilości od jednego do trzech. Udaliśmy się najpierw do baru. Zamówiłem ze znajomym herbatkę, przy której zjadłem połówkę koniczynki. Po 15 minutach postanowiliśmy wejść już do środka, na disco. Będąc już w środku i czując już działanie pierwszej połówki, dojadłem drugą połowę... i wtedy się zaczęło...