Narkoprasówka (18.05.18)

Z kraju, z akwarium i ze świata po zagranicznemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

132

Z kraju


Dopalacze to "czarny biznes", który zszedł do podziemia

- Staramy się w taki sposób zakomunikować o tym, aby trafić do młodych ludzi, żeby zwrócić uwagę na ten problem. Oczywiście ten "czarny biznes" zszedł już do podziemia. Nie ma już normalnych sklepów albo tych paranormalnych, które z przymrużeniem oka przemycały te środki. W tej chwili są to zamknięte pomieszczenia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.

Policjanci z „walizką narkotykową” wśród rodziców i nauczycieli

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Szreńsku i Szydłowie w miesiącu maju przeprowadzili cykl spotkań z rodzicami, nauczycielami i uczniami w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku oraz w Szkole Podstawowej w Dębsku. Podczas prelekcji funkcjonariusze osobom dorosłym zaprezentowali walizkę edukacyjną, która zawierała substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Natomiast uczniów podczas spotkań informowali o negatywnym wpływie środków odurzających na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

W sobotę Marsz Wyzwolenia Konopi. "Wsadzanie do więzienia za marihuanę to absurd"

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Marsz Wyzwolenia Konopi. Zapytaliśmy jedną z uczestniczek, dlaczego bierze udział w marszu i które postulaty są dla niej najważniejsze.

Konferencja „Narkotyki – Narkomania. Polityka, Nauka i Praktyka"

V Ogólnopolska Konferencja „Narkotyki – Narkomania. Polityka, Nauka i Praktyka” adresowana jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii, gmin zaangażowanych w działania i monitorowanie, ekspertów wojewódzkich, przedstawicieli środowiska naukowego i reprezentantów instytucji centralnych. Konferencja odbędzie się w hotelu Puławska Residence w Warszawie (ul. Puławska 361). Udział w konferencji jest bezpłatny.

Sprawa dilera gwiazd. Tak znani Polacy tłumaczą się z narkotyków

Za nami kolejna rozprawa w sprawie Cezarego P. (50 l.), zwanego dilerem gwiazd. Sprawa nabiera rumieńców, ponieważ kolejni świadkowie przedstawiają różne wersje wydarzeń. Niektórzy twierdzą, że kupowali od niego alkohol, inni, że jedzenie, a niektórzy wprost przyznają, że narkotyki.

Epidemia niebezpiecznych suplementów. Zbadanych jest tylko 0,5 proc. produktów na rynku

W 2017 r. producenci wprowadzili do sprzedaży ponad 15 tys. nowych suplementów diety – to więcej niż przez poprzednie dziewięć lat łącznie! Polacy sięgający po takie specyfiki bezgranicznie im ufają. Co drugi uważa, że są one bezpieczne dla zdrowia. 35,9 proc. – kupuje je, by uzupełnić niedobory w diecie, a 34,6 proc. by poprawić wygląd zewnętrzny.

   

Z akwarium


„Kochając Pabla, Nienawidząc Escobara”

Sensacyjna ekranizacja bestsellerowego pamiętnika „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pablo Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów. W rolach głównych zdobywcy Oscarów – Javier Bardem („Mother!”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”) i Penélope Cruz („Morderstwo w Orient Expressie”, „Zakochani w Rzymie”). Ta aktorska para z prawdziwego życia po raz pierwszy wystąpiła razem na wielkim ekranie dokładnie 10 lat temu, kiedy to w kinach pojawił się pamiętny film Woody’ego Allena pt. „Vicky Cristina Barcelona”.
   

Ze świata po zagranicznemu


Faster test for cannabis quality

Naukowcy opracowali nową metodę pomiaru ilości fitokanabinoidów w konopiach indyjskich, pozwalającą na szybsze, bezpieczniejsze i dokładniejsze informowanie producentów, legislatorów i konsumentów. (Science Daily)


Magnetic stimulation dampens brain response to drug cues in addiction

W badaniu badającym wykorzystanie przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS) naukowcy po raz pierwszy wykazali, że nieinwazyjna technika stymulacji mózgu może tłumić aktywność odpowiedź mózgu na bodźce związane z narkotykami u nałogowych użytkowników alkoholu i kokainy. (Science Daily)


Meth-infused letters sent to Maplehurst, Kitchener woman charged

Kanada. 33-latce z Kitchener (Ontario) postawiono zarzuty zwiażane z wysyłaniem do pobliskiego zakąłdau karnego listów, które okazały się być nasączone metamfetaminą.(570news.com)


Tonga becoming a 'transit point' for meth in NZ

Pomoc Nowej Zelandii w zakresie zarządzania Pacyfikiem jest niezbędna, ponieważ podupadajace państwa Pacyfiku, [takie jak Tonga] stały się bramami dtranzytowymi dla metamfetaminy - mówi nowozelandzki minister finansów. (Source)


Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Autor: kamiru, 7.05.2007

Set & settings: Ciemna sypialnia, cisza, opiekun

Substancja: ok. 0.16g ekstaktu X10 z bonga. Jeden megahit.

Doświadczenie: Pierwsza przygoda, wcześniej MJ

  • Dekstrometorfan
  • LSD-25
  • Miks

10.07.2008

  • Inhalanty

Pukając do kleju bram - part 3 - czyli ciemna strona mocy."primus in orbe deos fecit timor!"Tycjusz

  • Dekstrometorfan

Witam. Jestem nowy na forum i chcę napisać mój pierwszy TR. Ćpam DXM od grudnia 2008 roku. Krótko: Byłem w szpitalu 30 grudnia. Miałem wtedy kompletny odlot. 10 września byłem drugi raz w szpitalu, a potem trafiłem do Ośrodka Nadzieja w Bielsku-Białej. Miałem tam siedzieć do 18 miesięcy. Siedziałem 2, bo wyrzucili mnie stamtąd za złe zachowanie.. Wróciłem do szkoły. Kasę na DXM biorę ze sprzedawania książek. Nie mam już skąd brać kasy. Może znajde jeszcze jakieś sposoby na zdobycie kochanego DXM. Wczorajszy odlot był chyba najlepszy jaki miałem.