REKLAMA
Narkoprasówka (18.05.18)

Z kraju, z akwarium i ze świata po zagranicznemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

122

Z kraju


Dopalacze to "czarny biznes", który zszedł do podziemia

- Staramy się w taki sposób zakomunikować o tym, aby trafić do młodych ludzi, żeby zwrócić uwagę na ten problem. Oczywiście ten "czarny biznes" zszedł już do podziemia. Nie ma już normalnych sklepów albo tych paranormalnych, które z przymrużeniem oka przemycały te środki. W tej chwili są to zamknięte pomieszczenia - powiedział w programie "Money. To się liczy" Marek Posobkiewicz, Główny Inspektor Sanitarny.

Policjanci z „walizką narkotykową” wśród rodziców i nauczycieli

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Szreńsku i Szydłowie w miesiącu maju przeprowadzili cykl spotkań z rodzicami, nauczycielami i uczniami w Zespole Placówek Oświatowych w Szreńsku oraz w Szkole Podstawowej w Dębsku. Podczas prelekcji funkcjonariusze osobom dorosłym zaprezentowali walizkę edukacyjną, która zawierała substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Natomiast uczniów podczas spotkań informowali o negatywnym wpływie środków odurzających na funkcjonowanie organizmu człowieka oraz skutkach prawnych z tym związanych.

W sobotę Marsz Wyzwolenia Konopi. "Wsadzanie do więzienia za marihuanę to absurd"

W sobotę ulicami Warszawy przejdzie Marsz Wyzwolenia Konopi. Zapytaliśmy jedną z uczestniczek, dlaczego bierze udział w marszu i które postulaty są dla niej najważniejsze.

Konferencja „Narkotyki – Narkomania. Polityka, Nauka i Praktyka"

V Ogólnopolska Konferencja „Narkotyki – Narkomania. Polityka, Nauka i Praktyka” adresowana jest przede wszystkim do organizacji pozarządowych realizujących zadania w zakresie przeciwdziałania narkomanii, gmin zaangażowanych w działania i monitorowanie, ekspertów wojewódzkich, przedstawicieli środowiska naukowego i reprezentantów instytucji centralnych. Konferencja odbędzie się w hotelu Puławska Residence w Warszawie (ul. Puławska 361). Udział w konferencji jest bezpłatny.

Sprawa dilera gwiazd. Tak znani Polacy tłumaczą się z narkotyków

Za nami kolejna rozprawa w sprawie Cezarego P. (50 l.), zwanego dilerem gwiazd. Sprawa nabiera rumieńców, ponieważ kolejni świadkowie przedstawiają różne wersje wydarzeń. Niektórzy twierdzą, że kupowali od niego alkohol, inni, że jedzenie, a niektórzy wprost przyznają, że narkotyki.

Epidemia niebezpiecznych suplementów. Zbadanych jest tylko 0,5 proc. produktów na rynku

W 2017 r. producenci wprowadzili do sprzedaży ponad 15 tys. nowych suplementów diety – to więcej niż przez poprzednie dziewięć lat łącznie! Polacy sięgający po takie specyfiki bezgranicznie im ufają. Co drugi uważa, że są one bezpieczne dla zdrowia. 35,9 proc. – kupuje je, by uzupełnić niedobory w diecie, a 34,6 proc. by poprawić wygląd zewnętrzny.

   

Z akwarium


„Kochając Pabla, Nienawidząc Escobara”

Sensacyjna ekranizacja bestsellerowego pamiętnika „Kochając Pabla, nienawidząc Escobara” autorstwa Virginii Vallejo – kochanki Pablo Escobara, czyli człowieka uznawanego za najpotężniejszego i najokrutniejszego barona narkotykowego wszech czasów. W rolach głównych zdobywcy Oscarów – Javier Bardem („Mother!”, „To nie jest kraj dla starych ludzi”) i Penélope Cruz („Morderstwo w Orient Expressie”, „Zakochani w Rzymie”). Ta aktorska para z prawdziwego życia po raz pierwszy wystąpiła razem na wielkim ekranie dokładnie 10 lat temu, kiedy to w kinach pojawił się pamiętny film Woody’ego Allena pt. „Vicky Cristina Barcelona”.
   

Ze świata po zagranicznemu


Faster test for cannabis quality

Naukowcy opracowali nową metodę pomiaru ilości fitokanabinoidów w konopiach indyjskich, pozwalającą na szybsze, bezpieczniejsze i dokładniejsze informowanie producentów, legislatorów i konsumentów. (Science Daily)


Magnetic stimulation dampens brain response to drug cues in addiction

W badaniu badającym wykorzystanie przezczaszkowej stymulacji magnetycznej (TMS) naukowcy po raz pierwszy wykazali, że nieinwazyjna technika stymulacji mózgu może tłumić aktywność odpowiedź mózgu na bodźce związane z narkotykami u nałogowych użytkowników alkoholu i kokainy. (Science Daily)


Meth-infused letters sent to Maplehurst, Kitchener woman charged

Kanada. 33-latce z Kitchener (Ontario) postawiono zarzuty zwiażane z wysyłaniem do pobliskiego zakąłdau karnego listów, które okazały się być nasączone metamfetaminą.(570news.com)


Tonga becoming a 'transit point' for meth in NZ

Pomoc Nowej Zelandii w zakresie zarządzania Pacyfikiem jest niezbędna, ponieważ podupadajace państwa Pacyfiku, [takie jak Tonga] stały się bramami dtranzytowymi dla metamfetaminy - mówi nowozelandzki minister finansów. (Source)


Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Efedryna

O tabletkach tussipect dowiedzialem się przypadkiem podczas wakacji - znajomy powiedział, że jak się połknie 4 te tabletki i popije 2 kawami to działa jak speed. Speeda używalem tylko 2 razy w życiu w odstępach rocznych bo jakoś nie mam pociągu do wszelkiego rodzaju białych proszków. No więc ktoregoś tam dnia gdy byłem sam w domu postanowiłem to wypróbować. Kupiłem tussi (3.30 PLN), połknąłem 4 i popiłem dwoma kawami po 2 kopiate łyżeczki rozpuszczalnej każda.

  • Bieluń dziędzierzawa

Okej, oczy mi już się uspokoiły, więc chyba mogę w spokoju opisać moją podróż. Ziarenek mieliśmy wprawdzie niedużo (gdyby to policzyć, to na dwie osoby wyszłoby dwie, może dwie i pół łyżeczki nie czubate, takie od herbaty), ale za to smak miały wystarczająco okropny (bardzo podobny do A.Nervosa).


  • Dekstrometorfan

Set & Setting: Matka wyjechała na 4 dni do ciotki, wolny dom tylko ze starym z którym nie gadam 2 lata, więc jest luz

Dawkowanie: 1500mg rozbite na 4 razy, 300mg co 3h, następnie 600mg po jakichś 12 godzinach, łącznie wyszło 22mg/kg

Wiek & doświadczenie: 18 lat. mj, dxm, benzydamina, dmh, kodeina, amfetamina, gałka; w tym miksy typu bxm i ze wszystkim co pod ręka (dxm + mj,koda,dmh)

Identyfikacja: akaz z hyperreal

---------------

  • Marihuana
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne nastawienie. Dobre samopoczucie. Wrażenie, że to będzie ciekawa noc. Dom: duży, zadbany...biały?

Wujek jednego z moich dobrych kolegów wyjechał i prosił go, żeby popilnował mieszkania przez 2 dni. 

 

To mogło oznaczać tylko jedno...

 

I na pewno nie chodziło o bezpiecznie pilnowane mieszkanie.

 

( Nie wiem, kiedy to było, ale dobrych kilka tygodni od tej pory. W zasadzie zapomniałem olbrzymią większość, już po przebudzeniu ( a także w trakcie :P ), więc chciałem sobie darować. Oczywiście, jednak zmieniłem zdanie i wszystko napisałem, ale dopiero dzisiaj. Rozmowy tak stworzone, żeby zachować ogólny klimat, który panował. )

 

randomness