Narkoprasówka (08.09.18)

Z kraju, z akwarium, ze świata naszemu i zagranicznemu...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata

Odsłony

194

Z kraju


Słodcy dilerzy handlowali ciastem z tajemniczym składnikiem

Areszt za pieczenie ciasta? To możliwe, pod warunkiem, że w jego składzie znajdzie się... marihuana. Dwoje mieszkańców Tarnowa, 26- letnia kobieta i 28- letni mężczyzna postanowili taki właśnie wypiek wprowadzić na lokalny rynek. Składnik na słodkości dodatkowo sami hodowali na niewielkiej plantacji. Za nielegalny biznes mogą trafić za kratki nawet na 3 lata.

Prawie jak "Narcos". Nie w Bogocie, a na Mysiej Wyspie

Pechowo zakończył się wieczór z kokainą dla pary młodych ludzi, którzy we wtorek, 4.09 postanowili zażyć narkotyk na Mysiej Wyspie. Para została dostrzeżona przez operatorów monitoringu. Na miejscu od razu zjawiła się straż miejska, jak również policja.

Do zdobycia są środki na pomoc osobom uzależnionym od narkotyków, dopalaczy czy alkoholu

Do 17 września można składać oferty w konkursie z zakresu zdrowia publicznego w ramach przeciwdziałania uzależnieniom. Udział w konkursie mogą wziąć zarówno organizacje pozarządowe, instytucje pomagające osobom uzależnionym, poradnie, szpitale i inne podmioty świadczące zadania z zakresu zdrowia publicznego. Na realizację działań z zakresu pomocy osobom uzależnionym w tym roku Gdańsk wyda ponad 1,1 mln zł.

Pijany wjechał do kopalni, w samochodzie miał narkotyki

Na teren kopalni węgla brunatnego w Bełchatowie (Łódzkie) wjechał nietrzeźwy kierowca. W samochodzie przewoził 1,5 kg. marihuany – poinformowała dziś rzeczniczka łódzkiej policji mł. insp. Joanna Kącka.

Skoczył z pierwszego piętra, bo usłyszał głosy. Był po dopalaczach?

Dlaczego 26- latek skoczył z okna swojego mieszkania? – Mężczyzna przebywał w domu. Mówił, że słyszał głosy, szarpanie za klamkę i dzwonienie domofonem. Poczuł się zagrożony. Wziął młotek i chciał sprawdzić, czy to włamywacze. Później zaniepokojony uciekł przez okno– relacjonuje Marcin Fiedukiewicz, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Łodzi.

   

Ze świata po naszemu


Dronami w kokę. Kolumbijska armia kontra kartele

Kartele ponownie rosną w siłę w Kolumbii, a "użycie dronów pozwala zachować precyzję przy niskiej wysokości i do tego minimalizuje straty i wpływ na osoby trzecie" - uważa prezydent kraju. Amerykanie są za, ale z finansowaniem oprysków się na razie wstrzymują. Dlaczego?

Grzywny zamiast aresztów za marihuanę w NYC

Do legalizacji marihuany droga jeszcze daleka, ale jej zwolennicy mogą świętować. W sobotę weszły w życie nowe zasady postępowania z osobami przyłapanymi na paleniu trawki lub posiadającymi do 25 gramów tego narkotyku.

Książę William żartuje z marihuany. Ciekawe, co na to Kate i królewska etykieta

Książę William odwiedził niedawno Międzynarodowe Centrum Logistyczne na lotnisku Heathrow w Londynie. Z relacji świadków wynika, że był wstrząśnięty ilością przechwyconej broni i narkotyków. Zażartował nawet z zapachu marihuany.

Medyczna marihuana będzie dostarczana do domów pacjentów w Michigan?

Samochody dostarczające marihuanę korzystałby z funkcji GPS, dzięki czemu łatwo można by je było namierzyć. Rick Thompson, redaktor naczelny i wydawca Michigan Cannabis Industries Report, podkreśla, że dostawy byłyby „kluczowe” dla osób używających jej do walki z bólem towarzyszącym niektórym chorobom. Zaznaczył, że część pacjentów jest zbyt chora, by samemu pojechać po marihuanę.

Nigeria marihuaną płynąca

Jeśli chodzi o surowce naturalne, Afryka jest jednym z najbogatszych kontynentów. Wiele złóż wciąż jednak nie jest eksploatowanych m.in. ze względu na niestabilną sytuację polityczną. Nigeria sporo zarabia na eksporcie ropy naftowej, ale jeden z polityków, Omoyele Sowore, uważa, że inna substancja naturalna mogłaby pomóc gospodarce – konopie indyjskie. Marihuana jest w Nigerii nielegalna, ale kraj ten jest głównym dostarczycielem konopi w całej Afryce Zachodniej i jednym z dziesiątych w skali świata.


   

Z akwarium


Narodziny kartelu z Guadalajary w zapowiedzi serialu „Narcos: Meksyk”

Serial „Narcos” stał się jedną z flagowych produkcji serwisu Netflix. Pierwsze dwa sezony opowiadały o szemranej karierze jednego z najbardziej znanych przestępców związanych z narkotykami - Pablo Escobara. Widzowie śledzili losy gangsetera - od skromnych początków w handlowaniu używkami, przez potężne kolumbijskie imperium, po wielki upadek. 3. sezon skupił się na następcach Escobara - kartelu z Cali. „Narcos: Meksyk” będzie zupełnie nowym serialem, poświęconym gangom narkotykowym w Ameryce Środkowej i ich krwawej wojny z policją, która trwa do dziś. W sieci pojawił się teaser produkcji.
   

Ze świata po zagranicznemu


Nerve pain in the legs? Medical marijuana may alter brain connections, bring relief

Przyjmowanie medycznej marihuany jako leku przeciw przewlekłym nerwobólom może przynosić ulgę dzięki oddziaływaniu na połączeń między obszarami mózgu przetwarzającymi emocje i sygnały czuciowe – wynika znajnowszego badania opublikowanego na łamach wrześniowego wydania "Neurology". (Science Daily)


Increased cortical activation in cannabis users' brains in resting state, research suggests

Ostatnie badania pokazują, że osoby używające konopi indyjskich doświadczają zwiększonej aktywacji kory mózgowej w stanie spoczynku mózgu w porównaniu z osobami nieużywającymi narkotyków. Będące tego rezultatem "zanieczyszczenie mózgu hałasem" może zaburzać aktywność mózgu i zachodzące w nim procesy poznawcze - twierdzą naukowcy. (Science Daily)


Data Shows Racial Bias in Miami-Dade, Florida Marijuana Arrests

Hrabstwo Miami-Dade jest kolejnym po mieście Nowy Jork obszerem, gdzie dzięki analizom danych udokumentowano nierówne traktowanie ras w kontekście aresztowań za marihuanę. W wypadku czarnej populacji, aresztowanie za trawkę jest, w porównaniu z populacją białą, czterokrotnie bardziej prawdopodobne. (High Times)

The crystal meth crisis: Addiction in America goes beyond opioids

Alarmujące doniesienia z USA: skala uzależnienia od krystalicznej metamfetaminy jest w tym kraju na najlepszej drodze, by przekroczyć wskaźniki nadużywania opioidów związane ztw. kryzysem opioidowym.(The Inquirer )


Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • 25I-NBOMe
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Pierwszy raz
  • Tytoń

Nowe miejsce, starzy koledzy, nastrój mocno przygodowy, luźny :)

Siemanko! Będzie to mój pierwszy TR z wyprawy do mojego dobrego kumpla na Ukraine, która odbyła się jakieś 2 lata temu (wakacje, 2014)

 Mój kumpel O. mieszka tam już od kilku dobrych lat, poznał żonę i rozkręcił biznes, byliśmy zawsze dobrymi ziomkami a nie widzieliśmy się baaardzo długo. Mieszka w mieście nie dużym ale bardzo przyjemnym. Po latach zaproszeń i obiecywanek dałem mu się namówić na trzydniowe odwiedziny, jechał do niego inny nasz wspólny koleżka B, więc transport miałem załatwiony, jeszcze tylko zwolnienie z roboty i nic nie stało na przeszkodzie.

 

  • 2C-I

2C-I

nazwa chemiczna: 2,5-dimetoksy-4-jodofenetyloamina

W roku 2001 zainteresowały się nią wytwórnie chemiczne \'szarej strefy\' szukające legalnej substancji podobnej do 2C-B. Zaczęto ją sprzedawać na coraz wiekszą skalę, substancja zdobyła uznanie i ciągle powiększającą się popularność. Wkrótce zaczęto ją sprzedawać w duńskich smartshopach pod nazwą "Soma", co jednak spowodowało szybką delegalizację tej substancji w tym kraju.

  • MDMA
  • Pierwszy raz

nastawienie bardzo pozytywne, ema brana przed szkola(2 liceum) z kolega bez wiekszych przygotwan.

Spotykamy sie z kolega w umowionym miejscu o godzinie 9.00 podekscytowani na mysl o tym co zaraz bedzie sie dzialo. Po chwili namyslu decydujemy sie zajebac stuffik w galerii handlowej-malo ludzi o tak wczesnej godzinie+jest gdzie posiedziec, a na dworze zbyt zimno na takie tripowanie. Jestesmy w posiadaniu 2 kapsulek z krysztalem w srodku,200mg w kazdej. Dopowiem jeszcze ze moj kolega-nazwijmy go R-juz kiedys siedzial w temacie stymulantow jednak nic nie bral od 4 miesiecy. Az do teraz.

T+0

randomness