Narkoprasówka (07.06.18)

Tym razem wszystkie kategorie :)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

182

Z kraju


16-latek, który w Rzeszowie przeżył upadek z 10 piętra przyznał się, że brał dopalacze

Prokuratura przesłuchała w charakterze pokrzywdzonego 16-latka, który spadł z 10 piętra wieżowca na osiedlu Drabinianka w Rzeszowie. Przyznał się, że w trakcie imprezy brał dopalacze.

Tego dnia sprawdzą czy piłeś i brałeś narkotyki

Kontroli na zawartość alkoholu i narkotyków zostaną poddani wszyscy kierowcy zatrzymani do rutynowej kontroli przez pomorską policję w najbliższą sobotę. Tego dnia funkcjonariusze z wszystkich komend prowadzić będą akcję „Alkohol i narkotyki”.

W narkotykowej sprawie 19 aktów oskarżenia. 31 osób dobrowolnie poddało się karze

Takiego żniwa w sprawie narkotykowej gorlicka policja i prokuratura do tej pory nie odnotowały. W ciągu kilkunastu miesięcy pracy, śledczy rozbili prawdziwy narko gang. Wczoraj prokurator skierował 19 aktów oskarżenia do sądu, 31 osób dobrowolnie poddało się karze. Wszyscy to młodzi ludzie między 20.a 30. rokiem życia.

Pijana zadzwoniła do komendy. Nie wiedziała gdzie jest

Policjanci pomogli mieszkance powiatu brzozowskiego, która nie wiedziała gdzie jest i nie była w stanie sama trafić do domu. Funkcjonariusze ustalili, gdzie kobieta się znajduje. Okazało się, że miała blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

   

Ze świata po naszemu


Ponad tysiąc roślin marihuany skonfiskowanych w Detroit

Nalotu dokonano 29 maja. Wcześniej jeden z funkcjonariuszy poczuł silny zapach marihuany w trakcie patrolowania terenu przemysłowego na południowym zachodzie miasta, w okolicach rzeki Detroit. Następstwem tego były śledztwo i nalot.

Weto dla degustacji marihuany

Gubernator stanu Kolorado zawetował propozycję, która umożliwiała sklepom z marihuaną tworzenie specjalnych pokoi degustacyjnych.

Legislatura Illinois zgodziła się na zastąpienie środków przeciwbólowych medyczną marihuaną

Legislatura Illinois zatwierdziła ustawę, zezwalającą na używanie medycznej marihuany zamiast silnych środków przeciwbólowych. Osoby, które będą z niej korzystały w tym przypadku nie muszą być poddane kontroli kryminalnej i oddawać odcisków palców

Kolorado: W ubiegłym roku wyhodowano 500 ton marihuany na sprzedaż

Sklepy z marihuaną w Kolorado sprzedały 11,1 milionów artykułów spożywczych,ponad 186 ton kwiatów i gwałtownie rosnącą ilość koncentratu marihuany, wynika z raportu rocznego z 2017 roku, wydanego przez Departament ds. Egzekwowania Danych dotyczących marihuany w Kolorado, opublikowanego w piątek.


   

Z komendy


Ponad 350 gramów marihuany ukrył w zamrażalniku (KSP) >

Nie zatrzymał się do kontroli, a narkotyki ukrywał w skarpecie (KSP)


Amfetamina na dywaniku, a marihuana w podsufitce (KSP)


Z podrobioną policyjną odznaką, alkoholem w kieszeni próbował dbać o ład i porządek (KSP)


28-latek przewoził w samochodzie blisko 10 gramów marihuany (KPP Ełk)


W pudełku po odżywce miała marihuanę (KMP w Zabrzu)


Wpadł na przemycie narkotyków (KPP w Cieszynie)


Piscy policjanci zabezpieczyli blisko 100 sadzonek konopi indyjskich oraz 93 porcje marihuany (KPP w Piszu)   

Z akwarium


Tajemnica jednego z bohaterów „M jak miłość" wychodzi na jaw. Jest uzależniony!

– Witam najlepszego pokerzystę wśród pisarzy polskich.Ustawiam na sobotę stół do partii. Dzwonię, by potwierdzić pana udział w kolejnej rozgrywce – usłyszy Ostrowski w odc. 1379. Michał zacznie się wahać. Jednak nałóg okaże się silniejszy od podszeptów zdrowego rozsądku.
   

Ze świata po zagranicznemu


Cocaine use alters gene expression in brain reward circuits

W toku badań zidentyfikowano związane z używaniem kokainy unikalne zmiany genetyczne dotyczące obszaru układu nagrody w mózgu. Odkrycia dostarczają ważnych informacji na temat tego, w jaki sposób uzależnienie od kokainy przeprogramowuje ekspresję genów i dają wgląd w molekularne podstawy uzależnienia od kokainy na niedostępnym dotąd poziomie szczegółowości. (Science Daily)


Psychedelic drug use associated with reduced partner violence in men

Naukowcy (po raz kolejny) ustalili, że mężczyźni, którzy w przeszłości używali środków psychedelicznych, z mniejszym prawdopodobireństwem będą stosowali przemoc wobec swoich bliskich partnerów. (Science Daily)


Canadian Government Clarifies Laws Regarding Minors and Weed

Władze Kanady precyzują zasady dotyczące nieletnich po legalizacji marihuany. Nowelizacja m.in. zakazuje osobom dorosłym dzielenia się marihuaną z małoletnimi. (High Times)


Survey: 63 Percent of Canadian Weed Smokers Will Turn to Legal Vendors

Badanie przeprowadzone na próbie 1500 Kanadyjczyków wykazało, że 63% z nich zamierza przerzucić się po legalizacji na zioło z legalnych źródeł. (High Times)


In Rural Ohio, An Opioid Crisis Becomes A Meth Crisis

Niepokojące doniesienia z wiejskich regionów Ohio: pewne sukcesy w walce z epidemią opiodów okazują się pyrrusowym zwyciestwem, ponieważ użytkownicy masowo zwracają się ku tańszej i powszechnie dostępnej metamfetaminie.(npr.org)


Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • Etanol (alkohol)

Witam cię, bardzo mi miło, że wybrałeś ten oto trip raport. Postarałem się przy nim i mam nadzieję, że ci się spodoba ;)

MOJE DOŚWIADCZENIE Z ALKOHOLEM

  • Marihuana


Nazwa substancji: marihuana (w ilości 0,5 grama na 3 osoby)

Poziom doświadczenia: marihuana, haszysz, amfetamina, MDMA, DXM, gałka (nieudane), alkohol

Set & setting: panowalo podniecenie, poniewaz byl to moj pierwszy raz (i chyba najlepszy :))Tak sie sprawy mialy:

  • Grzyby halucynogenne


Zaznaczam, że tekst ten nie ma na celu namawiania nikogo do zażywania narkotyków ani instruowania jak to robić. Tekst ten służy wyłacznie celom edukacyjnym i doinformowaniu.


  • Ayahuasca

nazwa substancji- Ayahuasca(Peganum Harmala + Mimosa tenniflora)


poziom doświadczenia użytkownika - mj, #, benzydamina, dxm, xtc, lsd, salvia d.


set & setting- moje mieszkanie, pozytywny nastrój, strach przed nieznanym + dobry znajomy, który czuwał gdyby coś poszło nie tak.