REKLAMA
Narkoprasówka (06.07.18)

Z kraju, z komendy i ze świata po zagranicznemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata

Odsłony

160

Z kraju


Pod wpływem metamfetaminy wpadł busem w poślizg i uderzył w pojazd. Kobieta w szpitalu

Z uwagi na to, że stan psychofizyczny badanego wzbudził w policjantach wątpliwość, kierowca został również poddany na zawartość środków odurzających w organizmie. To badanie potwierdziło, że kierujący busem jest pod wpływem narkotyku - metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i pobrano od niego krew, aby potwierdzić wynik testera

Być może jedyną kwestią, w której zawsze będziemy zgodni z mediami łownego nurtu i władzami, jest potępienie dla naćpanych kierowców.


Radom: Młodzi Polacy, Węgrzy, Francuzi i Włosi nakręcą filmy o uzależnieniach i przemocy

Uczestnicy warsztatów będą pracować w kilkunastoosobowych międzynarodowych grupach. "Stawiamy na to, żeby ich zderzyć kulturowo, by uzyskać perspektywę różnych spojrzeń na dane zagadnienie" – powiedział w poniedziałek dziennikarzom producent radomskiego festiwalu Maciej Dominiak. Efektem warsztatów mają być trzy filmy krótkometrażowe dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych, aspołecznych zachowań wśród młodzieży oraz zgubnych skutków przemocy rówieśniczej.

skuteczności takiej profilaktyki można nie dowierzać, ale zawszeć to jakaś forma kreatywnego zagospodarowania wakacyjnego czasu.


8 lat więzienia grozi rolnikowi, który sadził marihuanę między kukurydzą

30-letni mężczyzna spod Kolna (woj. podlaskie) uprawiał kukurydzę i grozi mu 8 lat więzienia. Wszystko przez to, że na polu pomiędzy kukurydzą ukrył plantację konopi. Część krzaków rosła również w zaparkowanej na podwórzu ciężarówce, którą wyposażył w specjalistyczny sprzęt naświetlający i wentylacyjny. Plony zebrali policjanci.

Bardzo podoba nam się sposób zbudowania napięcia w pierwszym zdaniu.


Narkotyki w Siemianowicach Śląskich przypominały... ciasteczka. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

Z zabezpieczonej amfetaminy można było przygotować prawie 6500 działek dilerskich. Mężczyzna miał także kilogram marihuany w formie... ciasteczek.

Zastanawiamy się, jak długo jeszcze konopne kulinaria uważane będą przez dziennikarzy za jakieś wielce ekstrawaganckie kuriozum.


Policja bez narkotestów

Nie tylko alkohol zabija na drogach. Coraz częściej do dramatów doprowadzają narkotyki. Policja regularnie sprawdza i wyłapuje pijanych na drodze. Z namierzeniem jeżdżących pod wpływem narkotyków jest o wiele trudniej z prozaicznego powodu. W radiowozach brakuje narkotestów.

Sytuacja osobliwa. Dalibyśmy głowy, że dość systematycznie raczymy Was informacjami o tym, kto i gdzie chwali się nabyciem nowych narkotestów.


   

Z komendy


Tymczasowy areszt dla 40-latka za uprawę marihuany (KWP w Lublinie )

Kamień z serca, że tylko tymczasowy.


Narkotykowe zatrzymanie (KPP w Kazimierzy Wielkiej)

Tytuł mało wymyślny, tymczasem kryjąca się za nim historia... też mało wymyślna.


25 tys. porcji narkotyków przejęli wrocławscy policjanci - dwie osoby zatrzymane (KMP we Wrocławiu)

Nasz konkurs na wyjaśnienie zagadnienia "porcji narkotyków" trwa.


Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków (Policja Śląska)

...podpowiedź: 10 tys. porcji to ilość "znaczna". Zawsze to jakaś wskazówka.


Odpowie za posiadanie amfetaminy (Policja Kujawsko-Pomorska)

I znowu klops - wiadomo, że 30 gramów, nie wiaodmo ile to porcji. kojarzycie jakis artykuł, w którym znalazłyby się jednocześnie obie miary?


   

Ze świata po zagranicznemu


Canadian Province Hiring Underage Marijuana Shoppers for Sting Operations

Władze kanadyjskiej prowincji Saskatchewan mają już plan przeciwdziałania sytyuacjom, w których legalna marihuana dostawałaby się w ręce osób niepełnoletnich: rozwiązaniem mają być stare, dobre prowokacje z udziałem podstawionych "klientów". (High Times)


Content of illicit cannabis extracts used to treat children with epilepsy revealed

Australijscy naukowcy ustalili, badając próbki nielegalnych ekstraktów z konopi używanych przez rodziców do leczenia dzieci, że zawierają one niskie, zdecydowanie niższe od deklarowanych ilości CBD. Jednocześnie - większośc rodziców uważa te preparaty za skuteczne. (Science Daily)


Victorian government rejects criticism of drug-injecting room saying it is saving lives

Władze australijskiego stanu Wiktoria odrzucają krytykę pokojów do bezpiecznej iniekcji narkotyków, podkreślając, że pozwalają one ratować ludzkie życia.(The Guardian)

Heroin may be Mozambique’s second largest export—and it’s being disrupted by WhatsApp

Badania gospodarki i czarnego rynku Mozambiku sugerują, że drugim co do wartości najważniejszym produktem eksportowym tego kraju może być aktualnie heroina. (Quartz)


Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Bad trip
  • LSD-25

dojebana chata we wsi Wygoda, uczucie bezpieczeństwa pod względem odległości od miasta, zawsze się martwię o przypał ze strony sąsiadów, współlokatorów etc., natomiast towarzyszami mi byli mój przyjaciel i były partner + jego dziewczyna moje nastawienie było dobre a ów kumpel jest osobą, której najbardziej ufam, natomiast z jego dziewczyną niby się lubimy, ale jest w tym jakaś zazdrość i niezręczność wieczór i trap z głośników

Ponieważ kwas poleciał po pixach, wspomnę najpierw o nich. Były to różowe Donkey Kong o kształcie i wizerunku małpiej głowy. Googlaliśmy te pixy i było parę komentarzy, że ktoś po niej umarł, więc postanowiliśmy wziąć pół (19:45). Później okazało się, że o heinekenach (poprzednie doświadczenie) też tak pisali, a więc chyba o wszystkich są takie informacje. Niemniej dobrze wyszło, bo miło nas porobiło, a starczyło na dłużej. Wiedzcie, że z T. rozstaliśmy się rok temu po czterech latach związku, w tym 6 miesiącach mieszkania razem.

  • 4-HO-MET
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Ogromna ciekawość, dobry humor, miła atmosfera, towarzystwo współlokatorki, ogółem wszystko normalnie:)

Słowem wstępu, zdecydowałyśmy się z D.  na metocynę, bo lubimy próbować nowych rzeczy. A LSD nie było, więc z braku laku homecik zawitał w domciu. W tym raporcie opiszę właściwie tylko swoją przygodę, bo D. za bardzo nie miała fazy (a przynajmniej żadnych fizycznych objawów - po prostu siedziała i wkręcała się w muzykę, nie wiem co jej po głowie chodziło).

  • Miks
  • Tramadol

Pierwsze w moim życiu święta spędzone poza rodzinnym domem, do tego współlokatorzy wyjechali, więc wolna chata.

Miałem oto spędzić pierwsze święta w swoim życiu w samotności. W sumie nie miałem nic przeciwko, a nawet sam do takiej sytuacji doprowadziłem. Rodzicom powiedziałem, że będę wtedy pracować, żeby zarobić więcej, jako że krucho wtedy było z pieniędzmi. Z początku oponowali, ale jednak po jakimś czasie dałem im do zrozumienia, że niestety na wigilięw domu mnie nie będzie.

  • Dekstrometorfan

Wiek: 22

Doświadczenie: mj, hash, amfa, gałka, DXM

Set & Setting: pokój, wrzut o 20.00, wywalenie na łóżku i jakiś marny film z Gibsonem (Edge of Darkness bodajże). Ostatni posiłek jadłem 2h temu żeby nieco ulżyć i tak katowanemu żołądkowi i przyśpieszyć działanie.

Dawka: 900mg+50g bimbru na 72kg przepite lemoniadą cappy

T+0

Wygodnie ułożony na łóżku wrzucam pierwsze opakowanie Acodinu. Film zaczyna się nieciekawie i dalej będzie tak samo (ale mniejsza z tym)

randomness