Narkoprasówka (06.07.18)

Z kraju, z komendy i ze świata po zagranicznemu.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata

Odsłony

170

Z kraju


Pod wpływem metamfetaminy wpadł busem w poślizg i uderzył w pojazd. Kobieta w szpitalu

Z uwagi na to, że stan psychofizyczny badanego wzbudził w policjantach wątpliwość, kierowca został również poddany na zawartość środków odurzających w organizmie. To badanie potwierdziło, że kierujący busem jest pod wpływem narkotyku - metamfetaminy. Mężczyzna został zatrzymany i pobrano od niego krew, aby potwierdzić wynik testera

Być może jedyną kwestią, w której zawsze będziemy zgodni z mediami łownego nurtu i władzami, jest potępienie dla naćpanych kierowców.


Radom: Młodzi Polacy, Węgrzy, Francuzi i Włosi nakręcą filmy o uzależnieniach i przemocy

Uczestnicy warsztatów będą pracować w kilkunastoosobowych międzynarodowych grupach. "Stawiamy na to, żeby ich zderzyć kulturowo, by uzyskać perspektywę różnych spojrzeń na dane zagadnienie" – powiedział w poniedziałek dziennikarzom producent radomskiego festiwalu Maciej Dominiak. Efektem warsztatów mają być trzy filmy krótkometrażowe dotyczące zagrożeń związanych ze spożywaniem alkoholu i substancji psychoaktywnych, aspołecznych zachowań wśród młodzieży oraz zgubnych skutków przemocy rówieśniczej.

skuteczności takiej profilaktyki można nie dowierzać, ale zawszeć to jakaś forma kreatywnego zagospodarowania wakacyjnego czasu.


8 lat więzienia grozi rolnikowi, który sadził marihuanę między kukurydzą

30-letni mężczyzna spod Kolna (woj. podlaskie) uprawiał kukurydzę i grozi mu 8 lat więzienia. Wszystko przez to, że na polu pomiędzy kukurydzą ukrył plantację konopi. Część krzaków rosła również w zaparkowanej na podwórzu ciężarówce, którą wyposażył w specjalistyczny sprzęt naświetlający i wentylacyjny. Plony zebrali policjanci.

Bardzo podoba nam się sposób zbudowania napięcia w pierwszym zdaniu.


Narkotyki w Siemianowicach Śląskich przypominały... ciasteczka. Zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia

Z zabezpieczonej amfetaminy można było przygotować prawie 6500 działek dilerskich. Mężczyzna miał także kilogram marihuany w formie... ciasteczek.

Zastanawiamy się, jak długo jeszcze konopne kulinaria uważane będą przez dziennikarzy za jakieś wielce ekstrawaganckie kuriozum.


Policja bez narkotestów

Nie tylko alkohol zabija na drogach. Coraz częściej do dramatów doprowadzają narkotyki. Policja regularnie sprawdza i wyłapuje pijanych na drodze. Z namierzeniem jeżdżących pod wpływem narkotyków jest o wiele trudniej z prozaicznego powodu. W radiowozach brakuje narkotestów.

Sytuacja osobliwa. Dalibyśmy głowy, że dość systematycznie raczymy Was informacjami o tym, kto i gdzie chwali się nabyciem nowych narkotestów.


   

Z komendy


Tymczasowy areszt dla 40-latka za uprawę marihuany (KWP w Lublinie )

Kamień z serca, że tylko tymczasowy.


Narkotykowe zatrzymanie (KPP w Kazimierzy Wielkiej)

Tytuł mało wymyślny, tymczasem kryjąca się za nim historia... też mało wymyślna.


25 tys. porcji narkotyków przejęli wrocławscy policjanci - dwie osoby zatrzymane (KMP we Wrocławiu)

Nasz konkurs na wyjaśnienie zagadnienia "porcji narkotyków" trwa.


Areszt za posiadanie znacznej ilości narkotyków (Policja Śląska)

...podpowiedź: 10 tys. porcji to ilość "znaczna". Zawsze to jakaś wskazówka.


Odpowie za posiadanie amfetaminy (Policja Kujawsko-Pomorska)

I znowu klops - wiadomo, że 30 gramów, nie wiaodmo ile to porcji. kojarzycie jakis artykuł, w którym znalazłyby się jednocześnie obie miary?


   

Ze świata po zagranicznemu


Canadian Province Hiring Underage Marijuana Shoppers for Sting Operations

Władze kanadyjskiej prowincji Saskatchewan mają już plan przeciwdziałania sytyuacjom, w których legalna marihuana dostawałaby się w ręce osób niepełnoletnich: rozwiązaniem mają być stare, dobre prowokacje z udziałem podstawionych "klientów". (High Times)


Content of illicit cannabis extracts used to treat children with epilepsy revealed

Australijscy naukowcy ustalili, badając próbki nielegalnych ekstraktów z konopi używanych przez rodziców do leczenia dzieci, że zawierają one niskie, zdecydowanie niższe od deklarowanych ilości CBD. Jednocześnie - większośc rodziców uważa te preparaty za skuteczne. (Science Daily)


Victorian government rejects criticism of drug-injecting room saying it is saving lives

Władze australijskiego stanu Wiktoria odrzucają krytykę pokojów do bezpiecznej iniekcji narkotyków, podkreślając, że pozwalają one ratować ludzkie życia.(The Guardian)

Heroin may be Mozambique’s second largest export—and it’s being disrupted by WhatsApp

Badania gospodarki i czarnego rynku Mozambiku sugerują, że drugim co do wartości najważniejszym produktem eksportowym tego kraju może być aktualnie heroina. (Quartz)


Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Inne
  • Tripraport

Nastawiony pozytywnie na ciekawe sny.

Helinus Integrifolius inaczej Ubhubhubu to kolejne z opisywanych przeze mnie afrykańskich ziół snu używanych w mieszaninie Ubulawu do wprowadzania w stan świadomych snów. Jego głównym mankamentem jest jednak to, że nie działa.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Bardzo dobry humor, przyjaźni ludzie.

Około godz. 11:00 łyknęliśmy z moim chłopakiem (K) po 30 tabletek acodinu. Mieliśmy zamiar zrelaksować się, leżąc, słuchając muzyki i rozmawiając. Jednak po jakichś 40 minutach, akurat wtedy, gdy DXM zaczynało działać, wpadł do nas kumpel (M) – totalnie zakręcony człowiek, etatowy osiedlowy leń, z którym można jednak konie kraść ;). Traf chciał, że akurat dzień wcześniej spróbował on pierwszy raz DXM – 450mg i spodobało mu się. Słyszał opowieści o efektach większych dawek i był ciekaw, ale bał się trochę eksperymentować sam.

  • Diazepam

Nazwa substancji : Relanium


ilosc : 3x 5 mg co daje nam 15 mg

  • 5-MeO-MiPT
  • Bad trip

SET: stan psychiczny rozchwiany, nastrój pozytywny, chęć przeżycia nowych doznań seksualnych. SETTINGS: mieszkanie w bardzo jaskrawym kolorze z wielkim pejzażem na ścianie, podniecająca partnerka.

A wiec jak amator nastawienie pozytywne, kompletnie odwrotne do hołdującego motta: ,, znaj umiar, zachowaj przytomność, odrób lekcje, kupuj najczyściej lub wcale", brak przygotowania, spontan.