Narkoprasówka (03.11.18)

Z kraju, z akwarium, ze świata po naszemu i zagranicznemu...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

251

Z kraju


Celnicy z Medyki udaremnili przemyt marihuany. Towar mógłby stanowić 85 działek dilerskich [ZDJĘCIA]

Podczas działań kontrolnych z użyciem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze znaleźli foliowe opakowania zawierające susz roślinny. Schowane były w kurtce i spodniach kierowcy.

Marihuana w UK dostępna już na receptę

Lecznicze produkty z konopi indyjskich po raz pierwszy mogą być legalnie przepisywane niektórym pacjentom w Wielkiej Brytanii. Zmiana prawa ma w szczególności pomóc osobom, które cierpią na poważne przypadki epilepsji.

Koło. Podał 15-latce środki odurzające. Odpowie za to przed sądem

- Policjanci ustalili, że 16-latek podał swojej młodszej koleżance nieokreśloną jeszcze substancję – najprawdopodobniej jeden z tzw. „dopalaczy”, po którym dziewczyna natychmiast źle się poczuła – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik kolskiej policji.

Będzie wyrok w sprawie handlu dopalaczami

Już w przyszłym tygodniu sąd wyda wyrok w procesie oskarżonych o produkcję i handel dopalaczami. Dwanaście osób miało tworzyć zorganizowaną grupę przestępczą, którą kierował Bartłomiej W. ps. Jankes. Prokuratura twierdzi, że grupa wprowadziła do obrotu dopalacze o rynkowej wartości ponad 6,7 mln zł.

1 procent od podatników na remont ośrodka terapii uzależnień Metanoia

Ponad 140 tysięcy złotych przekazali Caritas Archidiecezji Białostockiej podatnicy w ramach 1% podatku. Większość tej kwoty zasili remont Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej.

Jest projekt rozporządzenia w sprawie podmiotów leczniczych sprawujących opiekę nad uzależnionymi od alkoholu

Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie funkcjonowania podmiotów leczniczych sprawujących opiekę nad uzależnionymi od alkoholu.

   

Ze świata po naszemu


Macedończyk skazany na Węgrzech za przemyt narkotyków

Na 8,5 lat więzienia skazał sąd apelacyjny w Segedynie na południu Węgier obywatela Macedonii, który próbował przemycić przez Węgry do Czech ponad 47 kg marihuany. Wyrok jest prawomocny.


„El Chapo” czeka na proces w USA. Jego żona chwali się wystawnym życiem

Podczas gdy baron narkotykowy „El Chapo” oczekuje na proces, jego żona chwali się wystawnym życiem. Emma Coronel jest aktywna na Instagramie, gdzie do niedawna zamieszczała zdjęcia męża.

Queens w sidłach narkotyków

Queens opanowała epidemia przedawkowań po spożyciu opioidów. Według przedstawicieli służby zdrowia największy problem jest na zamieszkiwanym gęsto przez Polaków Ridgewood.

Marihuana popularna wśród kierowców

Liczba kierowców pod wpływem marihuany przewyższa już nawet tych, którzy prowadzą po alkoholu.  - Jazda pod wpływem marihuany powinna być traktowana jako wykroczenie drogowe, a nie jak przestępstwo, dopóki nie towarzyszy jej brak rozsądku, agresywność czy wysoka prędkość - powiedział prof. Marek A. R. Kleiman z Uniwersytetu Nowego Jorku.


   

Z akwarium


Przebiegły plan w M jak miłość. Matka Janka wrobi Bartka w narkotyki! Policjant ją zdemaskuje

W 1388 odcinku „M jak miłość” Weronika (Ewa Kasprzyk) wcieli w życie swoją intrygę i naśle na Bartka (Arkadiusz Smoleński) detektywa (Maciej Zacharzewski). Gdy plan „A” się nie powiedzie, Sobańska wrobi byłego więźnia w handel narkotykami!

Śmierć Barta z Na dobre i na złe? Umrze po narkotykach, bo popełni poważny błąd?

Kolejna śmierć w Leśnej Górze w "Na dobre i na złe"? Artur Bart (Piotr Głowacki) nie zdoła poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków i będzie bliski śmierci. W 715 odcinku "Na dobre i na złe" seria dramatycznych wydarzeń w szpitalu oraz odejście Julki (Aleksandra Hamkało) tak bardzo załamią neurochirurga, że znów nafaszeruje się silnymi lekami przeciwbólowymi. Dawka opioidów będzie zabójcza. 
   

Ze świata po zagranicznemu


Cocaine adulterant may cause brain damage

Szwajcarskie badania wykazało, że regularne przyjmowanie kokainy rozcieńczanej lewamizolem, który jest powszechnie do tego cel ustosowany, może prowadzic do upośledzenia funkcji poznawczych mózgu. (Science Daily)


Sex, drugs and estradiol: Why cannabis affects women differently

Nowy przegląd badań na zwierzętach wskazuje, że międzypłciowe różnice w reakcjach na marihuanę są nie tylko społeczno-kulturowe, ale również biologiczne. Badanie opublikowane na łamach "Frontiers in Behavioral Neuroscience" dotyczy wpływu hormonów płciowych, takich jak testosteron, estradiol (estrogeny) i progesteron na układ endokannabinoidowy. (Science Daily)


More than one in ten heavy cannabis users experience withdrawal after quitting cannabis

Nowe badanie wykazało, że 12 procent osób często palących marihuanę doświadczyło syndromu odstawienia konopi (Cannabis Withdrawal Syndrome, CWS), obejmującego objawy emocjonalne, behawioralne i fizyczne. (Science Daily)


Some Countries are Warning Their Citizens Not to Smoke Weed in Canada

Po legalizacji marihuany w Kanadzie niektóre kraje, jak Japonia czy Korea Południowa, ostrzegają przebywających w tym kraju swoich obywateli, by nie korzystali z nowych regulacji, ponieważ grozi im to odpowiedzialnością karną po powrocie do domu. (High Times)

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Amfetamina
  • Marihuana
  • Miks

Spotkanie reprezentacji wrocławskiego hyperreala. Piętno nieprzespanych kilku nocy, brzuch wydający różne dziwne dźwięki podczas zasysania się pustego żołądka (przełknąć nic oprócz wody się nie da), ogólne cuda niewidy psychiczne i jeszcze większe piętno: jutro filmuję imprezę, muszę być w formie i przede wszystkim musze mieć spokojną rękę (15 tabletek magnezu dziennie powinno dać radę).

Trip report przeniesiony z forum hyperreal.info.

 

fragment relacji na żywo

  • Szałwia Wieszcza

A wiec na poczatek troche o salvii divinorum. Palilem ja wczesniej

okolo 10 razy, zawsze z fajki wodnej i czasem w dosc duzych ilosciach.

Zdarzylo mi sie np. zapalic na raz 2g. Niestety, poza duzym wyciszeniem,

zrelaksowaniem i cieplem nic nie czulem. Towar byl ok, jako ze moi

znajomi mieli po tym calkiem ciekawe jazdy. Jestem oporny :(

  • Grzyby halucynogenne
  • Lophophora williamsii (meskalina)
  • Pozytywne przeżycie

Pozytywne wyluzowane nastawienie.

   Miałam styczność z różnymi psychodelikami, ale meskalina była mi nowa. Czytałam „Drzwi percepcji” Huxleya, wspomnienia Witkacego, słyszałam opowieści znajomych, ale nie byłam szczególnie podekscytowana kiedy miałam już w ręce butelkę z miksturą z peyotlu. W życiu próbowałam wielu różnych substancji i powoli zaczęłam odczuwać, że  nie wynoszę już zbyt wielu  nowych doświadczeń z zażywania psychodelików, tak jak to było na początku.

  • Klonazepam
  • Pozytywne przeżycie
  • Tramadol

Ogólnie to wczoraj w miarę udana randka... zwieńczona pójściem spać koło 3:30. Obudziłem się około 8 rano zniszczony i wczorajszy (jednakże bez kaca) udałem się do domu. Koło 14 poszedłem się jeszcze na moment przespać gdyż muliło. Obudziłem się chwilę po 17 no i to tyle... Nastawienie pozytywne - humor na poziomie 70% w domu ciepło bez żadnej ewentualności na przypał... just chill. :)

Witajcie kochani, raport będzie miał charakter pisanego na żywo i jest to mój pierwszy wpis, tak więc z góry dziękuję za wyrozumiałość.

18:20 - rozgniecenie oraz rozpuszczenie w 70/100ml zimnej wody 7 tabletek Tramalu Retard 100

18:26 - wypicie roztworu 700mg tramadolu (przyznam się szczerze że w smaku nieprzyjemny ale nie na tyle aby wywołać odruchy wymiotne - choć to tylko moja skromna opinia)

18:29 - spożycie 2mg clonazepamu drogą oralną w postaci tabletki bez rozgryzania