Narkoprasówka (03.11.18)

Z kraju, z akwarium, ze świata po naszemu i zagranicznemu...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

252

Z kraju


Celnicy z Medyki udaremnili przemyt marihuany. Towar mógłby stanowić 85 działek dilerskich [ZDJĘCIA]

Podczas działań kontrolnych z użyciem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze znaleźli foliowe opakowania zawierające susz roślinny. Schowane były w kurtce i spodniach kierowcy.

Marihuana w UK dostępna już na receptę

Lecznicze produkty z konopi indyjskich po raz pierwszy mogą być legalnie przepisywane niektórym pacjentom w Wielkiej Brytanii. Zmiana prawa ma w szczególności pomóc osobom, które cierpią na poważne przypadki epilepsji.

Koło. Podał 15-latce środki odurzające. Odpowie za to przed sądem

- Policjanci ustalili, że 16-latek podał swojej młodszej koleżance nieokreśloną jeszcze substancję – najprawdopodobniej jeden z tzw. „dopalaczy”, po którym dziewczyna natychmiast źle się poczuła – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik kolskiej policji.

Będzie wyrok w sprawie handlu dopalaczami

Już w przyszłym tygodniu sąd wyda wyrok w procesie oskarżonych o produkcję i handel dopalaczami. Dwanaście osób miało tworzyć zorganizowaną grupę przestępczą, którą kierował Bartłomiej W. ps. Jankes. Prokuratura twierdzi, że grupa wprowadziła do obrotu dopalacze o rynkowej wartości ponad 6,7 mln zł.

1 procent od podatników na remont ośrodka terapii uzależnień Metanoia

Ponad 140 tysięcy złotych przekazali Caritas Archidiecezji Białostockiej podatnicy w ramach 1% podatku. Większość tej kwoty zasili remont Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej.

Jest projekt rozporządzenia w sprawie podmiotów leczniczych sprawujących opiekę nad uzależnionymi od alkoholu

Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie funkcjonowania podmiotów leczniczych sprawujących opiekę nad uzależnionymi od alkoholu.

   

Ze świata po naszemu


Macedończyk skazany na Węgrzech za przemyt narkotyków

Na 8,5 lat więzienia skazał sąd apelacyjny w Segedynie na południu Węgier obywatela Macedonii, który próbował przemycić przez Węgry do Czech ponad 47 kg marihuany. Wyrok jest prawomocny.


„El Chapo” czeka na proces w USA. Jego żona chwali się wystawnym życiem

Podczas gdy baron narkotykowy „El Chapo” oczekuje na proces, jego żona chwali się wystawnym życiem. Emma Coronel jest aktywna na Instagramie, gdzie do niedawna zamieszczała zdjęcia męża.

Queens w sidłach narkotyków

Queens opanowała epidemia przedawkowań po spożyciu opioidów. Według przedstawicieli służby zdrowia największy problem jest na zamieszkiwanym gęsto przez Polaków Ridgewood.

Marihuana popularna wśród kierowców

Liczba kierowców pod wpływem marihuany przewyższa już nawet tych, którzy prowadzą po alkoholu.  - Jazda pod wpływem marihuany powinna być traktowana jako wykroczenie drogowe, a nie jak przestępstwo, dopóki nie towarzyszy jej brak rozsądku, agresywność czy wysoka prędkość - powiedział prof. Marek A. R. Kleiman z Uniwersytetu Nowego Jorku.


   

Z akwarium


Przebiegły plan w M jak miłość. Matka Janka wrobi Bartka w narkotyki! Policjant ją zdemaskuje

W 1388 odcinku „M jak miłość” Weronika (Ewa Kasprzyk) wcieli w życie swoją intrygę i naśle na Bartka (Arkadiusz Smoleński) detektywa (Maciej Zacharzewski). Gdy plan „A” się nie powiedzie, Sobańska wrobi byłego więźnia w handel narkotykami!

Śmierć Barta z Na dobre i na złe? Umrze po narkotykach, bo popełni poważny błąd?

Kolejna śmierć w Leśnej Górze w "Na dobre i na złe"? Artur Bart (Piotr Głowacki) nie zdoła poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków i będzie bliski śmierci. W 715 odcinku "Na dobre i na złe" seria dramatycznych wydarzeń w szpitalu oraz odejście Julki (Aleksandra Hamkało) tak bardzo załamią neurochirurga, że znów nafaszeruje się silnymi lekami przeciwbólowymi. Dawka opioidów będzie zabójcza. 
   

Ze świata po zagranicznemu


Cocaine adulterant may cause brain damage

Szwajcarskie badania wykazało, że regularne przyjmowanie kokainy rozcieńczanej lewamizolem, który jest powszechnie do tego cel ustosowany, może prowadzic do upośledzenia funkcji poznawczych mózgu. (Science Daily)


Sex, drugs and estradiol: Why cannabis affects women differently

Nowy przegląd badań na zwierzętach wskazuje, że międzypłciowe różnice w reakcjach na marihuanę są nie tylko społeczno-kulturowe, ale również biologiczne. Badanie opublikowane na łamach "Frontiers in Behavioral Neuroscience" dotyczy wpływu hormonów płciowych, takich jak testosteron, estradiol (estrogeny) i progesteron na układ endokannabinoidowy. (Science Daily)


More than one in ten heavy cannabis users experience withdrawal after quitting cannabis

Nowe badanie wykazało, że 12 procent osób często palących marihuanę doświadczyło syndromu odstawienia konopi (Cannabis Withdrawal Syndrome, CWS), obejmującego objawy emocjonalne, behawioralne i fizyczne. (Science Daily)


Some Countries are Warning Their Citizens Not to Smoke Weed in Canada

Po legalizacji marihuany w Kanadzie niektóre kraje, jak Japonia czy Korea Południowa, ostrzegają przebywających w tym kraju swoich obywateli, by nie korzystali z nowych regulacji, ponieważ grozi im to odpowiedzialnością karną po powrocie do domu. (High Times)

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Haloperidol


doswiadczenie:morfina, tramadol,Dxm,Mj,tussipect,Grzyby,extasy,fu,bielun i wiele innych syfow!!


  • MDMA (Ecstasy)

Extasy to mój ulubiony środek. Próbowałem wielokrotnie i prawie zawsze miał takie samo, euforyzujące działanie. Pierwszy raz brałem na Sylwestra. nie pamietam, którego roku...

  • Marihuana

Kilka dni temu przydarzyl mi sie taki trip.randomness