REKLAMA
Narkoprasówka (03.11.18)

Z kraju, z akwarium, ze świata po naszemu i zagranicznemu...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Media z kraju i ze świata ;)

Odsłony

242

Z kraju


Celnicy z Medyki udaremnili przemyt marihuany. Towar mógłby stanowić 85 działek dilerskich [ZDJĘCIA]

Podczas działań kontrolnych z użyciem psa wyszkolonego do wykrywania narkotyków, funkcjonariusze znaleźli foliowe opakowania zawierające susz roślinny. Schowane były w kurtce i spodniach kierowcy.

Marihuana w UK dostępna już na receptę

Lecznicze produkty z konopi indyjskich po raz pierwszy mogą być legalnie przepisywane niektórym pacjentom w Wielkiej Brytanii. Zmiana prawa ma w szczególności pomóc osobom, które cierpią na poważne przypadki epilepsji.

Koło. Podał 15-latce środki odurzające. Odpowie za to przed sądem

- Policjanci ustalili, że 16-latek podał swojej młodszej koleżance nieokreśloną jeszcze substancję – najprawdopodobniej jeden z tzw. „dopalaczy”, po którym dziewczyna natychmiast źle się poczuła – informuje Weronika Czyżewska, rzecznik kolskiej policji.

Będzie wyrok w sprawie handlu dopalaczami

Już w przyszłym tygodniu sąd wyda wyrok w procesie oskarżonych o produkcję i handel dopalaczami. Dwanaście osób miało tworzyć zorganizowaną grupę przestępczą, którą kierował Bartłomiej W. ps. Jankes. Prokuratura twierdzi, że grupa wprowadziła do obrotu dopalacze o rynkowej wartości ponad 6,7 mln zł.

1 procent od podatników na remont ośrodka terapii uzależnień Metanoia

Ponad 140 tysięcy złotych przekazali Caritas Archidiecezji Białostockiej podatnicy w ramach 1% podatku. Większość tej kwoty zasili remont Ośrodka Wychowania i Terapii Uzależnień Metanoia w Czarnej Białostockiej.

Jest projekt rozporządzenia w sprawie podmiotów leczniczych sprawujących opiekę nad uzależnionymi od alkoholu

Do konsultacji przekazano Projekt rozporządzenia Ministra Zdrowia w sprawie funkcjonowania podmiotów leczniczych sprawujących opiekę nad uzależnionymi od alkoholu.

   

Ze świata po naszemu


Macedończyk skazany na Węgrzech za przemyt narkotyków

Na 8,5 lat więzienia skazał sąd apelacyjny w Segedynie na południu Węgier obywatela Macedonii, który próbował przemycić przez Węgry do Czech ponad 47 kg marihuany. Wyrok jest prawomocny.


„El Chapo” czeka na proces w USA. Jego żona chwali się wystawnym życiem

Podczas gdy baron narkotykowy „El Chapo” oczekuje na proces, jego żona chwali się wystawnym życiem. Emma Coronel jest aktywna na Instagramie, gdzie do niedawna zamieszczała zdjęcia męża.

Queens w sidłach narkotyków

Queens opanowała epidemia przedawkowań po spożyciu opioidów. Według przedstawicieli służby zdrowia największy problem jest na zamieszkiwanym gęsto przez Polaków Ridgewood.

Marihuana popularna wśród kierowców

Liczba kierowców pod wpływem marihuany przewyższa już nawet tych, którzy prowadzą po alkoholu.  - Jazda pod wpływem marihuany powinna być traktowana jako wykroczenie drogowe, a nie jak przestępstwo, dopóki nie towarzyszy jej brak rozsądku, agresywność czy wysoka prędkość - powiedział prof. Marek A. R. Kleiman z Uniwersytetu Nowego Jorku.


   

Z akwarium


Przebiegły plan w M jak miłość. Matka Janka wrobi Bartka w narkotyki! Policjant ją zdemaskuje

W 1388 odcinku „M jak miłość” Weronika (Ewa Kasprzyk) wcieli w życie swoją intrygę i naśle na Bartka (Arkadiusz Smoleński) detektywa (Maciej Zacharzewski). Gdy plan „A” się nie powiedzie, Sobańska wrobi byłego więźnia w handel narkotykami!

Śmierć Barta z Na dobre i na złe? Umrze po narkotykach, bo popełni poważny błąd?

Kolejna śmierć w Leśnej Górze w "Na dobre i na złe"? Artur Bart (Piotr Głowacki) nie zdoła poradzić sobie z uzależnieniem od narkotyków i będzie bliski śmierci. W 715 odcinku "Na dobre i na złe" seria dramatycznych wydarzeń w szpitalu oraz odejście Julki (Aleksandra Hamkało) tak bardzo załamią neurochirurga, że znów nafaszeruje się silnymi lekami przeciwbólowymi. Dawka opioidów będzie zabójcza. 
   

Ze świata po zagranicznemu


Cocaine adulterant may cause brain damage

Szwajcarskie badania wykazało, że regularne przyjmowanie kokainy rozcieńczanej lewamizolem, który jest powszechnie do tego cel ustosowany, może prowadzic do upośledzenia funkcji poznawczych mózgu. (Science Daily)


Sex, drugs and estradiol: Why cannabis affects women differently

Nowy przegląd badań na zwierzętach wskazuje, że międzypłciowe różnice w reakcjach na marihuanę są nie tylko społeczno-kulturowe, ale również biologiczne. Badanie opublikowane na łamach "Frontiers in Behavioral Neuroscience" dotyczy wpływu hormonów płciowych, takich jak testosteron, estradiol (estrogeny) i progesteron na układ endokannabinoidowy. (Science Daily)


More than one in ten heavy cannabis users experience withdrawal after quitting cannabis

Nowe badanie wykazało, że 12 procent osób często palących marihuanę doświadczyło syndromu odstawienia konopi (Cannabis Withdrawal Syndrome, CWS), obejmującego objawy emocjonalne, behawioralne i fizyczne. (Science Daily)


Some Countries are Warning Their Citizens Not to Smoke Weed in Canada

Po legalizacji marihuany w Kanadzie niektóre kraje, jak Japonia czy Korea Południowa, ostrzegają przebywających w tym kraju swoich obywateli, by nie korzystali z nowych regulacji, ponieważ grozi im to odpowiedzialnością karną po powrocie do domu. (High Times)

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Metoksetamina
  • Retrospekcja

dobre nastawienie, samotny, acz przyjemny wieczór.

Samotna, przedświąteczna dysocjacja w akademickim pokoju – współlokatorka pojechała do domu, ja kolejny raz robię sobie prezent w postaci wewnętrznej podróży. Może to niedobrze…
Mój pierwszy raport opisywał pierwszą porządną podróż, jaką odbyłam na tej substancji. Napisałam go jakieś 2 miesiące temu. Od tej pory, zażyłam substancję jakieś dziesięć razy. Może przesadzam, tym bardziej, że już jestem umówiona na kolejną sesję z MXE – tym razem z najlepszą kumpelą.

  • MDMA
  • Pierwszy raz

Okoliczności bardzo sprzyjające, jeden z najlepszych jak dla mnie festiwali elektronicznych w Polsce w bardzo przyjemnym mieście nad Wisłą. Piękne miejsce, świetnie wspominam, plaża, woda, pięknie podświetlony most, świetnie światła, muzyka... Zażycie było już wcześniej przemyślane i planowane, nastrój podekscytowania połączonego ze strachem (uczucie ścisku w żołądku).

Piękny ciepły, letni wieczór, duży festiwal w pięknym miejscu, docieramy z grupką znajomych na miejsce, lekko podchmielona i już dobrze upalona cieszę się jak dziecko na myśl,że przede mną piękne chwile w pięknym miejscu z piękną ekipą! Jedynie lekkie obawy przed pierwszym zażyciem MDMA czasami sprawiają, że zastanawiam się czy powinnam. (Słabe tripy znajomych, których byłam świadkiem, lęk, niepokój i przerastająca bombka z braku wiedzy na temat dawkowania). Znajomi uspokajają mnie. 

  • Bad trip
  • Kannabinoidy
  • Marihuana

pozytywne nastawienie; impreza koleżanki, znajome otoczenie i ludzie, których znam bardzo dobrze; mało kameralnie i niekorzystna muzyka

 

Obawy przed imprezą miałam - ale dotyczące raczej tego, że wszyscy szybko posną po ziele. Źródło było zaufane, choć, gdy poprzednim razem jarałam z koleżankami towar od tej osoby,  skończyłyśmy po jednym buszku z fifki, gdyż już nam dość mocno weszło.

  • MDMA (Ecstasy)


Nazwa substancji biorącej udział w tej relacji: XTC + troche

alko
.

Poziomo doswiadczenia: doswiadczona(marihuana, amfetamina,

extasy - nie raz nie dwa :P)

Dawka: Mniejsza niz zwykle (ku memu zdziwieniu) - jedna

tabletka doustnie


"set & setting" Dobry humor ,piwko...Przystanek PKS gdzies na

zadupiu
...

randomness