Na Zakarpaciu ujawniono laboratorium narkotykowe kierowane przez anestezjologa

Bo bracia ze wschodu też potrafią ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wschodnik.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Grafika

Odsłony

355

Zostało ujawnione laboratorium narkotykowe, które działało na terenie gospodarstwa rolnego.

Policja przeprowadziła operację specjalną, w miejscowości Dubrynyczi na Zakarpaciu 22 września. Wytwórnię narkotyków zorganizowało dwóch mieszkańców Zakarpacia — jeden wcześniej był skazany za przestępstwa narkotykowe (39 lat), drugi to lekarz-anestezjolog (33 lata).

Jak informuje portal Mukaczewo.net, stróże prawa ustalili, że w laboratorium produkowano głównie metamfetaminę.

Do produkcji środków odurzających mężczyźni wykorzystali specjalistyczny sprzęt laboratoryjny — rurki kondensacyjne, lodówkę — poinformowała policja.

W pomieszczeniu, w którym były produkowane narkotyki, policja znalazła i przejęła sportowy plecak, w którym było 200 tabletek niewiadomego pochodzenia (łączna waga - 150 gramów); strzykawki z resztkami nieznanej substancji, butelki z płynem koloru żółtego, dwa metalowe talerze ze sproszkowaną substancją, rurka kondensacyjna, zlewka z płynem koloru brunatnego, gumowy wąż, akcesoria do kroplówek medycznych, a także strzykawki z płynem koloru przezroczystego. W czasie kontroli pomieszczenia znajdował się tam 39-letni mieszkaniec Użhorodu i 33-letni lekarz-anestezjolog. Podczas rewizji lekarz wydał policji ampułkę z preparatem recepturowym, dwie kartki A4 z zapisanymi proporcjami, specjalne formularze do wystawiania leków odurzających i psychotropowych.

Dodatkowe akcesoria i podejrzane substancje wykryto podczas rewizji w domu 33-letniego lekarza.

„Na strychu, w miejscu zamieszkania mężczyzny, przejęto specjalistyczny sprzęt laboratoryjny i jeszcze jedną lodówkę. W pomieszczeniu stwierdzono również i zabezpieczono ampułki leków na receptę, słoik o pojemności 2 litrów z przezroczystą substancją, jedną butelkę o pojemności 1 litra z przezroczystą substancją i jeszcze jedną butelkę o pojemności 1,5 litra, wypełnioną więcej niż do połowy, z płynem koloru brunatnego. Również w litrowej kolbie-parowniku odkryto płyn koloru brunatnego” - poinformowali funkcjonariusze policji.

W sprawie wszczęto śledztwo na podstawie części 2 artykułu 313 Kodeksu karnego Ukrainy, czyli przywłaszczenie wyposażenia przeznaczonego do produkcji środków narkotycznych, psychotropowych lub ich odpowiedników, w wyniku oszustwa lub wykorzystania stanowiska służbowego. Artykuł ten przewiduje karę od 2 do 6 lat więzienia.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan
 • Kodeina
 • Marihuana
 • Marihuana
 • MDMA
 • Pozytywne przeżycie

Zamknęliśmy się w garażu, który był wręcz przeznaczony do takich celów. Duża kanapa i materac, na którym można było wyścielić dużą część podłogi, na ścianach malowidła ludzi na kwasie. Na czas Wycieczki zamontowałem tam głośniki. Miejsce przesycone wyjątkową atmosferą pomogło skoncentrować się w całości na doświadczeniu, jedyny jego minus to temperatura, gdyż nie mieliśmy w środku grzejnika i nad ranem zrobiło się naprawdę zimno (tak nocowaliśmy tam, ale nie uprzedzajmy faktów).

 

 • Bad trip
 • Marihuana

Pusty dom ze znajomymi. Czesc palila czesc piła

Witam

Zaczne od tego ze moj pierwszy raz byl w wieku 13 lat i wtedy tez nie mialem pojecia czy to bylo czyste. Opisywana sytuacja miala miejsce w ferie tego roku.. bylem wtedy chwile przed 18. Wczesniej troche palilem ale okazjonalnie z raz na miesiac ale przed tymi feriami mialem 3 miesiace palenia prawie dzien w dzien. Przechodzac do opisywanej sytuacji...

 • Dekstrometorfan
 • Pozytywne przeżycie

Codzienna depresja

Cześć wszystkim. 

Najpierw zajmę się raportem z ostatniej podróży, a potem podzielę się z Wami tytułowymi przemyśleniami. Jeśli ktoś chce trafić do nich szybko, niechaj znajdzie niebieski, wytłuszczony tekst.

Część pierwsza: ostatni trip

 • Szałwia Wieszcza


ska Maria Pastora

Przewodnik użytkownika Salvii DivinorumWersja z 14. października, 2000r.


[ najbardziej aktualną wersję możesz znaleźć w języku angielskim na stronie http://sagewisdom.org/usersguide.html ]