Mieszali tytoń w betoniarce. Policja zlikwidowała fabrykę papierosów

A mówią, że to nielegalne narkotyki produkowane są w warunkach urągających zasadom higieny...

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Onet
Piotr Halicki

Odsłony

103

Nielegalny "biznes" prowadzony był w piwnicy wynajmowanego budynku w niewielkiej miejscowości niedaleko Warszawy. Policjanci znaleźli tam kompletną linię do produkcji wyrobów tytoniowych, a także blisko 145 tys. sztuk papierosów oraz ponad 340 kilogramów krajanki tytoniowej. Zatrzymano trzy osoby.

Na trop grupy zajmującej się tym nielegalnym procederem wpadli mundurowi z wydziału do walki z przestępczością narkotykową Komendy Stołecznej Policji. Wraz z funkcjonariuszami SPAP (Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji) urządzili nalot na posesję w miejscowości Jadwisin w powiecie legionowskim, w pobliżu Zalewu Zegrzyńskiego.

- W piwnicy wynajmowanego budynku znaleźli linię produkcyjną do produkcji papierosów. W tym betoniarkę, którą przestępcy wykorzystywali do mieszania tytoniu, a także urządzenie służące do napełniania gilz, maszyny do pakowania i oklejania pudełek papierosów oraz kartony do pakowania – mówi Onetowi podkomisarz Emilia Kuligowska z Komendy Powiatowej Policji w Legionowie.

Funkcjonariusze zabezpieczyli blisko 145 tys. sztuk papierosów różnych marek, bez polskich znaków akcyzy i ponad 340 kilogramów krajanki tytoniowej. Na miejscu zatrzymali trzy osoby: 34-letnią Polkę oraz dwóch obywateli Ukrainy w wieku 21 i 28 lat. W prokuraturze usłyszeli oni zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, trudniącej się nielegalną produkcją i przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy. Sąd aresztował całą trójkę tymczasowo na trzy miesiące.

- Kwota uszczuplenia Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconych podatków wyniosła ponad 500 tys. zł. Jak ustalili śledczy, z popełnienia przestępstwa podejrzani uczynili sobie stałe źródło dochodów – informuje Emilia Kuligowska.

Jak podkreślają policjanci, sprawa jest rozwojowa. Wszystko wskazuje na to, że w proceder zaangażowanych było więcej osób. Planowane są kolejne zatrzymania. Śledczy sprawdzają też, ile papierosów do tej pory wyprodukowano w Jadwisinie i dokąd trafiał nielegalny towar.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Etanol (alkohol)
 • LSD-25
 • Marihuana
 • MDMA (Ecstasy)
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Mój pierwszy TR więc proszę o wyrozumiałość

Wcześniej brałem MDMA (truskawki) tylko raz, minimum 3 km od jakiejkolwiek cywilizacji, teraz razem z innym kumplem (niech będzie B) , odważyłem się na miasto (średnia wielkość, żadna metropolia).

B brał dwie (też truskawki) dzień wcześniej w związku z czym jego "zwała" opóźniła trochę zabawę i umówiliśmy się na 20 pod okoliczną żabką razem z dwoma innymi ziomkami (M i L) którzy mieli nam towarzyszyć na trzeźwo (L opiekował się mną też podczas kwasowego tripa).

 • Benzydamina
 • Retrospekcja

Bardzo pozytywne, jak to zwykle z takimi substancjami- Sam w domu

Godzina 20:57- Przed sobą mam szklankę z kwaśnym sokiem w którym rozpuszczona jest Benzydamina. Znam ten smak, nic nowego, nic przyjemnego.

21:22- Właśnie skończyłem męczarnię z wlaniem w siebie tego ustrojstwa. Czuję już jak się ładuje- Narasta pisk w uszach, a ja czuję się dziwnie. Później narasta pisk jescze bardziej, pojawia się lekkie znieczulenie ciała. Jest póki co niepokojąco, ale tak jest zawsze ;)

21:33- Pojawiają się pierwsze smugi i halucynacje, a raczej omamy których nie ma wiele- z 10 na 5 minut, a w dodatku każda ta halucynacja była związana z pająkami...

 • MDMA
 • Pozytywne przeżycie

Początkowo dom kolegi, potem urodziny kumpla. Melancholijny nastrój, jak zwykle

Nie będę się przedstawiał, nie o to tutaj chodzi. W każdym razie muszę zaznaczyć, że moje życie jest dziwne, mimo dobrej sytuacji materialnej, sporej ilości znajomych, jestem osobą samotną. Nie, nie jest to żadna przechwałka. Mam jednego zaufanego przyjaciela (niech będzie S). Ale do rzeczy.

 • 2C-D
 • Tripraport

brane w domu, trip w lesie

  Pewnego dnia spotkałem się z dziewczyną u mnie w domu. O 14:30 spaliliśmy fifę skuna, posłuchaliśmy muzyki i o 15:30 poszło 25mg 2c-d donosowo na łebka. Okrutny ból, pieczenie, drętwienie głowy, swędzenie pod skórą na głowie (zatoki), łzy z oczu. Cała twarz zapuchnięta, oczy bordowe. po 2min poczułem pierwsze efekty - zataczało mnie i myślałem zdecydowanie inaczej.

randomness