Meksyk: przechwycono rekordową ilość fentanylu

W czwartek (4.11) meksykańskie władze poinformowały, iż przejęto największą ilość fentanylu w historii kraju po tym, jak służby aresztowały 5 mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami w kompleksie budynków w mieście Culiacans.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

wiadomosci.poinformowani.pl
Karolina Koźlak na podst. ABC News, granitemountainbhc.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

84

W czwartek (4.11) meksykańskie władze poinformowały, iż przejęto największą ilość fentanylu w historii kraju po tym, jak służby aresztowały 5 mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami w kompleksie budynków w mieście Culiacans.

Zdarzenie miało miejsce 28 października 2021 roku. Wówczas przejęto 118 kilogramów fentanylu. Według służb w laboratorium, które znajdowało się w kompleksie, produkowano każdego miesiąca około 70 mln niebieskich tabletek opioidu dla członków kartelu Sinaloa.

Niebieskie tabletki, znane również jako meksykańskie oksy, zawierają w sobie zmienną dawkę opioidu. Niektóre tabletki zawierają śladowe ilości fentanylu, a w innych obecna jest dawka śmiertelna. Według służb w większości tabletek znajduje się od 0,03 do 1,99 mg fentanylu. W niektórych meksykańskich oksach znajdują się również opiaty.

Fentanyl jest organicznym związkiem chemicznym, pochodnym piperydyny i ma bezpośredni wpływ na ośrodkowy układ nerwowy. Podobnie jak inne opioidy powoduje bardzo silne uzależnienie. Fentanyl, jako narkotyk, produkowany jest stosunkowo na niewielką skalę. Stanowi substytut heroiny, lecz jest od niej 50 razy silniejszy. W odpowiedniej dawce powoduje między innymi: przyjemne otępienie, rozluźnienie mięśni, senność, lekką euforię oraz błogostan. Środek, tak jak inne opioidy, sprawia, że konsument po zażyciu czuje, że jego życie jest pozbawione problemów. Natomiast w większych dawkach fentantyl powoduje większą senność oraz silne wymioty. Zażycie dawki śmiertelnej prowadzi do depresji ośrodka oddechowego.

W Meksyku w 2020 roku konfiskaty fentanylu wzrosły niemal sześciokrotnie względem 2019 roku. W 2020 roku służby zdołały przejąć 1301 kg narkotyku, a w 2019 roku 222 kg.

Oceń treść:

Average: 2 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Szałwia Wieszcza

Wczoraj nawiazalem pierwszy kontakt z lady SD (salvia divinorum) od poltora roku bylem cichym sluchaczem na listach dotyczacych tej rosliny i az do wczoraj nie wchodzilem w `niebezpieczne zwiazki` z pania SDi.

  • Butan
  • Butan
  • Pierwszy raz

13 latek zamknął się w toalecie, bez potrzeby skorzystania z WC. By się odizolować, posiedzieć w samotności. Relax. Nudy. Inspiracja. Pokusa, by zabić nudę nie rezygnując z komfortu relaxu w samotności tam, gdzie nikt nie będzie przeszkadzał.

T0. 

Zwinięty fragment papieru toaletowego zatykający wylot odświerzacza Brise siedząc w toalecie 1m2.

Zapalone światło.

 

Psikam odświerzaczem w papier, by oszczędzić twarz.

Przykładam papier do nosa i zaczynam w sposób ciągły inhalować opary przez kilkanaście sekund.

 

W ciągu sekundy odpływam, Moje ciało jest porażone, w transie, zaczyna stopniowo coraz mocniej i mocniej drżeć. Po ok. 3 sekundach wygina Mnie do tyłu z głową do góry i dostaje silnej padaczki.

 

Odświerzacz upada na podłogę.

 

  • Marihuana

Zapodano:


-PURE THX(ale niezle palenie)


Czas i miejsce akcji:


-jakis czas temu tu i tam


Osoby dramatu:


-solid


-tajemniczy mr.x


-ja(zawias)


-i reszta swiata

  • Metoksetamina
  • Pozytywne przeżycie

Ciag metoksetaminowoDXMowokodeinowobenzodiazepinowy, nastroj tak dobry, jak dobry mozna miec spedzajac swieta z tesciowa w jednym mieszkaniu. :)

Trip mial miejsce jakis czas temu, podczas swiat w Polsce. Bylismy nieco zmeczeni wycieczka, w dobrych nastrojach, nieco sentymentalnie - byla to nasza ostatnia dawka metoksetaminy z tego sortu. Miala byc to nasza czwarta (?) dawka tego dnia. Zamknelismy sie w malym pokoju, zapalilismy swieczki (raczej w celu praktycznym, niz nastrojowym) i uwazylismy dawke. Iniekcja poszla gladko jak zwykle, nawet to lubie, mam mile skojarzenia zapachowe (przez odkazanie miejsca wkucia perfumami), ktore rzutuja na trip i odruch pawlowa na widok strzykawki.

randomness