Mata jako Skute Bobo i Young Leosia z utworem "Cicho". Walczą o depenalizację marihuany

Do sieci trafił wspólny utwór Maty (Skutego Bobo) oraz Young Leosi. Numer "Cicho" promuje działalność Fundacji 420, przestrzeni dla muzyków, którzy chcą przyłączyć się do ruchu na rzecz depenalizacji marihuany.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

muzyka.interia.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

86

Do sieci trafił wspólny utwór Maty (Skutego Bobo) oraz Young Leosi. Numer "Cicho" promuje działalność Fundacji 420, przestrzeni dla muzyków, którzy chcą przyłączyć się do ruchu na rzecz depenalizacji marihuany.

O wspólnym utworze Young Leosi i Maty (działającym również pod szyldem Skute Bobo) mówiło się od dłuższego czasu. Plotki na temat singla nasiliły się w okolicy 20 kwietnia, czyli Światowego Dnia Marihuany.

Mata i Leosia od przynajmniej kilku dni nagrywali utwór na Jamajce. Wrzucali też stamtąd zdjęcia do mediów społecznościowych. Efektem ich pracy jest singel "Cicho". Powstał do niego również teledysk.

Nad utworem polski duet pracował z cenionymi jamajskimi muzykami - nagrodzonym Grammy producentem muzycznym Teflonem Zinfance i wokalistą, kompozytorem i tekściarzem Sheenem.

Mata rusza z Fundacją 420

Przy okazji premiery singla Michał Matczak poinformował o inauguracji działalności Fundacji 420.

"Fundacja 420 to przestrzeń dla wszystkich fanów muzyki, którzy chcą przyłączyć się do ruchu na rzecz depenalizacji marihuany w Polsce. Aby nas wspierać, wystarczy nas słuchać".

Mata (Skute Bobo) walczy o depenalizację marihuany w Polsce

Przypomnijmy, że Mata pod koniec stycznia został zatrzymany przez policję. Rapera oraz jego kolegę przeszukano i znaleziono przy nich woreczki z suszem. Zatrzymany 21-latek miał posiadać 1,5 grama narkotyku, a jego 24-letni kompan pół grama. Obaj zostali zatrzymani i spędzili noc w policyjnej izbie.

Raper oraz jego towarzysz usłyszeli zarzuty posiadania narkotyków i po nocy spędzonej w policyjnej izbie zatrzymań zostali wypuszczeni. Za nielegalne posiadanie narkotyków grozi do 3 lat więzienia.

Niedługo później na gali Bestsellerów Empiku raper pojawił się jako Skute Bobo i zabrał głos w sprawie.

"Dwa tygodnie temu zostałem złapany za posiadanie marihuany. Chciałem skomentować, że to nie była akcja promocyjna. Byłem w pracy, to był ciężki dzień, chciałem się zrelaksować, szedłem na piłkę i zostałem złapany przez policję" - wyjaśniał.

Raper zapowiedział wtedy, że w związku z nagłośnieniem całej sprawy, będzie walczył o depenalizację marihuany w Polsce.

"Marihuana - cała Polska jest w niej zakochana. W związku z tą sytuacją chcę rozpocząć walkę o depenalizację tego narkotyku" - stwierdził.

Oceń treść:

Average: 1 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan

Set & Setting - jeden z krakowskich akademików, piękna sobota około godziny 13, początek czerwca, skład: ja oraz współlokator, początkujący ćpun,

Wiek i doświadczenie - 21 lat, 68 kg, 184 cm, od 19 roku życia ogromne ilości THC w każdej postaci, do tego amfetamina oraz niemal wszystko co można "legalnie kolekcjonować",

Dawki - na początek 15x15mg acodinu, w sumie 45x15

  • Mefedron
  • Retrospekcja

Kilkumiesięczna "zabawa" z RC

Zdarzenia które opiszę miały miejsce ładnych kilka lat wstecz. 

 

Byłam w trakcie kilkumiesięcznego intensywnego związku z mefedronem. Opowieśc zaczyna się na początku sierpnia a więc tuż przed delegalizacją, która jeszcze wtedy nie docierała do mojej świadomości. Wracam do domu z urlopu. Właściwie to nie był mój dom, tylko wynajmowana kawalerka na parterze, którą śmiało można by nazwac speluną. Jeden stół, jedna kanapa, jedna żarówka, wiele brudu.

 

  • Amfetamina

Mam 18 lat i chciałabym powiedzieć pare słówek o

fecie:). Pierwszy raz wzięłam w 2 klasie liceum. Było fajnie a

nawet bardzo fajnie. Niczym się nie przejmowałam miałam ogromną

energię do robienia wielu rzeczy. Pózniej brałam ok dwa razy na

miesiąc. Chodziłam na dyskoteki i dobrze się bawiłam gdy wziełam

fetę.Było wspaniale:).


  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

Odczuwalne było lekkie załamanie przez szkołę, smutek, brak akceptacji siebie, ciągle wady wokół, problemy w rodzinie i kłótnie w kręgu znajomych. Nastawienie - ciekawość, wielka niewiadoma.

Zacznę od tego, że opisuje to dokładnie chwilę po wyjściu przyjaciela. 

18.01.2014 r. dzień jak każdy inny, nikt nie mówił że będzie w życiu łatwo rodzice po rozwodzie, kłótnie ze znajomymi, najlepsza szkoła, miłość do smutnych piosenek - zwyczajna nastolatka, skrzywdzona strasznie przez chłopaka. Nic takiego nie mogło się stać, co mi zależy, trzeba spróbować w życiu czegoś niesamowitego. Nie chcę się uzależnić, nie chce się zabić, po prostu przeżyć przez chwilę cos innego, panuję nad tym - wiem, jestem silna. 

randomness