REKLAMA
Mark Zuckerberg przekazał 500,000$ na kampanię dekryminalizującą narkotyki

Prezes Facebooka, Mark Zuckerberg, regularnie słyszy słowa krytyki za negatywny stosunek Facebooka do konopi (i słusznie). Czy jego ostatni ruch – przekazanie darowizny na kampanię dekryminalizującą wszystkie narkotyki w stanie Oregon - w jakiś sposób go rehabilituje?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

58

Prezes Facebooka, Mark Zuckerberg, regularnie słyszy słowa krytyki za negatywny stosunek Facebooka do konopi (i słusznie). Ale jego ostatni ruch – przekazanie darowizny na kampanię dekryminalizującą wszystkie narkotyki w stanie Oregon, sprawia, że dzisiaj Mark dostaje jednego lajka [od Faktów Konopnych - red. H].

Chan Zuckerberg Initiative, fundacja non-profit prowadzona przez Zuckerberga i jego żonę Priscillę Chan, przekazała 500 000 dolarów na kampanię wspierającą inicjatywę wyborczą w stanie Oregon, która zdekryminalizowałaby wszystkie narkotyki w stanie. Ustawa pozwoliłby również skierować część dochodów z podatków od sprzedaży konopi na leczenie osób nadużywających substancji psychoaktywnych.

Jeśli inicjatywa zostanie przegłosowana przez większość mieszkańców Oregonu, to posiadanie niewielkich ilości jakiejkolwiek nielegalnej substancji psychoaktywnej w stanie Oregon będzie karane studolarową grzywną, która byłaby umorzona dla tych, którzy zgodzą się na rozmowę kwalifikacyjną w celu leczenia uzależnienia.

Narkotyki, które zdekryminalizowałby inicjatywa 110 to heroina (jeden gram lub mniej), kokaina (dwa gramy lub mniej), metamfetamina (dwa gramy lub mniej), MDMA (mniej niż jeden gram lub pięć tabletek), LSD (mniej niż 40 jednorazowych porcji), psylocybina (mniej niż 12 gramów), metadon (mniej niż 40 jednorazowych porcji) i oksykodon (mniej niż 40 pigułek, tabletek lub kapsułek).

Zwolennicy tej ustawy mają nadzieję, że inicjatywa 110 pomoże w zrozumieniu, że nadużywanie substancji psychoaktywnych to problem zdrowotny, z którym najlepiej będą sobie radzić lekarze i terapeuci, a nie gliniarze i strażnicy więzienni. Inicjatywa Chana Zuckerberga podobnie wskazuje, że wspiera reformę wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych związanych z używaniem narkotyków, która przesunęłaby nacisk z karania na leczenie.

Pół miliona dolarów darowizny od Chan Zuckerberg na rzecz inicjatywy 110 stanowi około jednej trzeciej dotychczasowych funduszy przeznaczonych na kampanię. Inni kluczowi inwestorzy to Drug Policy Alliance, który przekazał 850 000 dolarów, oraz ACLU w Oregonie, które w zeszłym tygodniu przekazało 100 000 dolarów.

„Osoby uzależnione potrzebują pomocy, a nie kary” – powiedział kierownik kampanii, Peter Zuckerman.

W sierpniu urzędnicy wymiaru sprawiedliwości w Oregonie opublikowali dane wskazujące, że depenalizacja narkotyków zmniejszyłaby liczbę aresztowań za posiadanie narkotyków w tym stanie łącznie o 91%, podczas gdy aresztowania popełniane na tle rasowym spadłyby o zdumiewające 95%.

Oprócz propozycji dekryminalizacji narkotyków, wyborcy z Oregonu również oddadzą swój głos w przyszłym miesiącu, aby zalegalizować terapię psylocybiną, która jest substancją czynną odpowiedzialną za działanie grzybków halucynogennych. Psylocybina w wielu badaniach wykazała już właściwości terapeutyczne, między innymi w leczeniu depresji, fobii, PTSD, czy alkoholizmu. Psylocybina poprawia również jakość życia pacjentów w stanie terminalnym i pomaga im pogodzić się ze śmiercią. Partia Demokratyczna Oregonu oficjalnie zwróciła się do mieszkańców o głosowanie na „tak” dla obu propozycji.

Ponad 50 innych organizacji formalnie poparło propozycję 110, więc jeśli propozycja dekryminalizacji narkotyków i terapii psilocybinowej przejdą pomyślnie, Oregon będzie oficjalnie centrum postępowej polityki narkotykowej w Ameryce.

Oceń treść:

Average: 10 (2 votes)

Komentarze

hubii
Kto zabronionemu bogaci?
Zajawki z NeuroGroove
  • Kodeina
  • Metkatynon
  • Miks

Dobry humor, podekscytowanie nowym miksem, bardzo ładny wieczór, chociaż zimny.

0:20 Leki kupione wczoraj, zabieram się do połknięcia tabletek z thiocodinu, popijam syropem. Gdy kodeina się ładowała, zrobiłam szybką synteze na metkata w 15min.

 0:50 Wszystko ladnie przefiltrowane, pije miksturę o cierpkim, gorzkim smaku, zapijam wodą. Trochę zbiera mnie na wymioty, ale wytrzymuję. 5 min od wypicia koda zaczyna działać, lekkie swedzenie na głowie. Przeglądam hyperreala czekając na lepsze działanie. Po 15min czuć już lekką euforię.

  • Grzyby halucynogenne

trip raport: ok.100 grzybow, wczoraj w okolicach polnocy.

sam poczatek to standard, uczucie odrealnienia, (tv off), muzyka,

puste mieszkanie.


czekalem, az wszystko stanie sie intensywne. na samym poczatku

pojawily sie halucynacje- lezalem na podlodze i patrzylem na sufit,

ktory pod wplywem oswietlenia wybrzuszal sie i falowal. na samym

srodku sufitu wisi czerwona lampa w postaci kwadratowego szkla.

wygladalo to wszystko jak motyl, ktory jest zbudowany ze swiatla. od

  • LSD-25

Doświadczenie – jointy od 1 liceum w dużych ilościach , od 2 roku studiów pełne spektrum psychodeli:) extasy, amfetamina, lsd , kokaina
Chciałem wam opisać absolutny szczyt mojego pędu ku samodestrukcji. Totalne apogeum wygrzania, do którego tej felernej nocy z całą świadomością ja i mój przyjaciel dążyliśmy. Imperatyw był jeden zniszczyć się , nie ważne jak i nie pytajcie po co:).


  • 1P-LSD
  • Miks

Nastawienie: Beznadziejny nastrój po rozstaniu, brak chęci do ćpania, finalnie chęć wywołana etanolem i clonazolamem Otoczenie: Mieszkanie w bloku, potem centrum miasta

Niestety oznaczenie czasowe będzie dość słabe, bo nieczęsto spoglądałem na zegarek.

randomness