REKLAMA
Legalna trawka

Kanadyjski rząd postanowił skończyć z karami więzienia za posiadanie małych ilości marihuany

Anonim

Kategorie

Źródło

Newsweek - Polska, nr 23/03

Odsłony

4326
Półtora roku temu pisaliśmy w Peryskopie, że nieuleczalnie chorzy mogą w Kanadzie zgodnie z prawem palić trawkę, a wprowadzenie nowego leku może oznaczać rozpoczęcie procesu legalizacji marihuany dla wszystkich. Teraz rząd przesłał do parlamentu ustawę, na mocy której osoby złapane z maksymalnie 15 gramami tego narkotyku będzie można karać jedynie grzywną (w przeliczeniu ok. 1000 zł dorośli i 650 zł nieletni), bez wpisu do rejestru skazanych. Takie rozwiązanie popiera 70 proc. Kanadyjczyków. Jednocześnie nowa ustawa zaostrza kary dla nielegalnych hodowców marihuany i przewiduje dodatkowe środki na kampanię uświadamiającą zagrożenia związane z używaniem narkotyków. Mimo to plany rządu budzą obawy przeciwników legalizacji.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

macthc (niezweryfikowany)
po co wogole karac za posiadanie?:P
plasta (niezweryfikowany)
i tak maja kurewsko dobrze... bez wpisu do rejestru he he
Zdegustowany :P (niezweryfikowany)
lol co to ma byc ? legalna trawka ? <br> &quot;mozesz miec ale jak cie zlapiemy to 1000 zl nie twoje &quot; :D chca sie dorobic karajac palaczy grzywnymi :-) dobrze to wykombinowali ehhh
Armageddon (niezweryfikowany)
podstawa - NIE SŁUCHAĆ PRZECIWNIKÓW LEGALIZACJI!!!!
Marius ćerkavsky (niezweryfikowany)
podstawa - NIE SŁUCHAĆ PRZECIWNIKÓW LEGALIZACJI!!!!
QrA (niezweryfikowany)
podstawa - NIE SŁUCHAĆ PRZECIWNIKÓW LEGALIZACJI!!!!
stenogram ciążowy (niezweryfikowany)
podstawa - NIE SŁUCHAĆ PRZECIWNIKÓW LEGALIZACJI!!!!
Zajawki z NeuroGroove
  • Dekstrometorfan
  • Retrospekcja

Nastawienie psychiczne bardzo dobre, przystanek, wieczór. Nastrój wyrównany, podekscytowanie. Oczekiwania raczej niskie.

Jesień 2010

  • Kodeina
  • Pozytywne przeżycie
  • Tytoń

Na biegu, spora depresja, próba zniwelowania złych myśli i negatywnych odczuć.

Z kodeiną (konkretnie Thio) miałam wcześniej dwa spotkania. Oba bez większych efektów. Pierwsze - "próba uczuleniowa", dawka 90 mg, drugie - 210 mg, bez żadnych efektów. Brak wyrobionych receptorów - miałam odpuścić, ale... 

 

  • 4-HO-MET
  • Etanol (alkohol)
  • Marihuana
  • Tripraport

W ciągu miesiąca poprzedzającego opisywane wydarzenia, miałem okazję wychodzić na tripy aż trzy razy. Opisywany miał być czwarty i ostatni. Przynajmniej na jakiś czas. Wszystkie poprzednie były z założenia lekkie, więc jeżeli pojawiła się tolerka to niewielka. Umysł również daleki był od wyżęcia, choć czułem już lekkie zmęczenie psychodelikami. Zdecydowałem się jednak tripować ze względu na to, że była okazja zrobić to z bliskimi mi osobami. Do moich dawnych towarzyszy podróży - P i S doszli jeszcze inni lokatorzy z mojego starego mieszkania - J, H i Se. Trip miał miejsce w nocy w lesie pod miastem, na najwyższym wzniesieniu w okolicy, przy ognisku.

Wstęp: Okres sylwestrowo-świąteczny, będący dobrą okazją do odwiedzin starych znajomych i stron rodzinnych dobiegał końca. Mimo tego, wciąż nie udało się zorganizować wspólnego wyjścia na tripa. Na szczęście, z okazji Święta Trzech Króli, w ledwie rozpoczętym nowym roku, przytrafił się długi weekend. Postanowiłem więc złożyć wizytę w moim byłym mieszkaniu i zgodnie z planem, potripować na homecie. Było go trochę mało, bo jakieś 75-80mg na 5 osób, jednakże wystarczyło na całkiem wesoły psychodeliczny spacer. Raport jak zwykle pisany po długim czasie (3 lata).

randomness