REKLAMA
Legalizacja medycznej marihuany w Tajlandii?

Sondaż przeprowadzony w całej Tajlandii na początku tego miesiąca sugerował, że Tajowie są zasadniczo za tym, aby marihuana została dopuszczona do użytku medycznego.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

TajskiEpizod.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła, zmieniliśmy jedynie nazbyt optymistyczny, wprowadzający w błąd tytuł.

Odsłony

66

Narkotyki w Tajlandii to bardzo niebezpieczny temat, który zazwyczaj wiąże się z poważnymi problemami oraz pobytem w więzieniu. Pomimo luźnej atmosfery panującej w Tajlandii, używanie jakichkolwiek środków psychoaktywnych [?] jest zabronione. Turystom radzi się zachowanie szczególnej ostrożności i absolutne unikanie kontaktu z osobami nakłaniającymi do zakupu narkotyków. Kara śmierci za przestępstwa narkotykowe nadal obowiązuje i o ile stosowana jest raczej w najcięższych przypadkach związanych z importem zakazanych substancji, to jednak pobyt w tajskim więzieniu również do przyjemności nie należy.

Narkotyki w Tajlandii zostaną zalegalizowane?

Twarde podejście do kwestii wszelkich nielegalnych używek zaczyna się zmieniać, czego dowodem jest badanie przeprowadzone w całej Tajlandii pokazuje jak bardzo zmienia się postrzeganie narkotyków, szczególnie marihuany. W badaniu tym zapytano 1250 osób o ich stosunek do marihuany i jej ewentualnej legalizacji do celów medycznych. Sonda pod nazwą „Marihuana: przydatna, czy karalna?” została przeprowadzona w dniach 16-17.08.2018, a jej wyniki prezentujemy poniżej.

Narkotyki w Tajlandii – sonda

Sondaż przeprowadzony w całej Tajlandii na początku tego miesiąca sugerował, że Tajowie są zasadniczo za tym, aby marihuana została dopuszczona do użytku medycznego. Około 68% pytanych stwierdziło, że słyszało doniesienia o przydatności używania marihuany w medycynie, a 72% uznało, że powinna być legalna z powodów medycznych.

Jednocześnie 25% respondentów nie zgodziło się ze stwierdzeniem, że legalizacja leku miałaby szkodliwy wpływ, który byłby niekontrolowany i może zachęcać do ogólnego zażywania narkotyków i prowadzić do większej przestępczości. Reszta nie wyraziła opinii lub nie wiedziała, jak odpowiedzieć.

Około 53% uważa, że ​​szpitale były najlepszym sposobem kontrolowania i podawania leku. 29% pytanych uważa, że policja powinna być odpowiedzialna za egzekwowanie prawa, natomiast 19% wskazało na słabą edukację w zakresie narkotyków. Prawie 9% zaapelowało o modyfikację prawa w Tajlandii zgodnie z prawem w innych krajach.

Narkotyki w Tajlandii – podsumowanie

Sondaż nie pytał, czy marihuana powinna zostać zalegalizowana do celów rekreacyjnych, jak miało to miejsce w innych krajach na całym świecie. Cel legalizacji został określony jedynie jako uzasadniony medycznie. Jednak duży odsetek osób zgadzający się na zmiana prawa, jest dowodem na zmieniającą się mentalność Tajów. Z pewnością będzie to prowadzić w przyszłości do ocieplenia wizerunku marihuany, jako zwykłej używki, na równi z alkoholem i tytoniem.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Mefedron
  • Metedron
  • Pierwszy raz

strasznie podły nastrój, własny pokój, cisza i spokój

Mam bardzo podły nastrój od kilku dni. Nie chce mi się żyć, wszystko mnie irytuje, cały czas myślę o samobójstwie. Po katastrofie w mojej firmie, która miała miejsce ponad pół roku temu wpadłem w długi i kłopoty bez rozwiązania. Trzeba było pomyśleć coś o poprawieniu sobie nastroju bo już sam ze sobą nie mogłem wytrzymać.

Ponieważ sprawdzona maryśka śmierdzi w całym domu, pomyślałem o mefedronie. Maryśka co prawda jest dla mnie najlepszym sposobem na stres ale chciałem oszczędzić domownikom jej zapachu.

  • Grzyby halucynogenne

nazwa substancji: Łysiczka lancetowata ;)


poziom doświadczenia użytkownika: MJ, #, benzydamina, avio, DXM, troche psychotropów, tramal...


dawka: 30 grzybkooofWszyscy dobrze wiedzą co takiego rośnie na odsłoniętych polanach leśnych w okresie od sierpnia do października... są to grzybki halucynogenne :) Zacząłem czytać o nich parę tygodni temu na hyperrealu. Nie ukrywam że lubie psychodele a grzyby z tego co wyczytałem dają własnie to czego szukałem.
  • Dekstrometorfan

A o to mój ulubiony TR dotyczący Lejdi S:

Autor: Dr.Benway, 09.10.2007

Nie wierzyłem, że coś, co wygląda jak pomielone i zeschnięte wielbłądzie gówno jest w stanie w jakimś większym stopniu zaburzyć świadomość. Szawia jednak wyrwała mnie z butów i przez własną ignorancję zafundowałem sobie jednego z najintensywniejszych badtripów w życiu.

Doświadczenie: marihuana / hasz (8 lat intensywnej praktyki), alkohol, amfetamina (incydentalnie), eter, podtlenek azotu, grzyby (łysiczki), miksy powyższych

randomness