REKLAMA
Legalizacja marihuany w Kanadzie nie doprowadziła do spodziewanego wzrostu konsumpcji

Liczba konsumentów marihuany niewiele się zmieniła od czasu pełnej legalizacji w październiku 2018 roku. Tak wynika ze statystyk, które opublikował kanadyjski rząd. Z marihuany korzysta 15% Kanadyjczyków.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakty Konopne
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

153

Kanadyjski rząd opublikował statystyki, z których wynika, że liczba konsumentów marihuany niewiele się zmieniła od czasu pełnej legalizacji w październiku.

Około 4,6 miliona, czyli 15% Kanadyjczyków w wieku 15 lat i starszych, zgłosiło używanie konopi indyjskich w ciągu ostatnich trzech miesięcy. Jest to dokładnie tyle samo, co w trzecim kwartale 2018 roku i całym 2018 roku. 19% Kanadyjczyków oznajmiło, że planuje konsumpcję marihuany w ciągu najbliższych trzech miesięcy.

Legalizacja nie prowadzi do wzrostu konsumpcji

W ankiecie uwzględniono konsumpcję z legalnego oraz czarnego rynku. Statystyki prawdopodobnie rozczarują niektórych analityków oraz naszego ministra zdrowia, którzy sugerują, że legalizacja marihuany prowadzi do wzrostu konsumpcji.

Na razie jednak liczba osób spożywających konopie indyjskie w Kanadzie po legalizacji jest prawie taka sama jak przed legalizacją. Ale to, co ma znacznie większy wpływ na zachowania konsumpcyjne, to medyczne lub “nie medyczne” używanie konopi indyjskich. (W tym przypadku niemedyczne oznacza po prostu brak oficjalnej legitymacji pacjenta).

Według Statistics Canada, konsumenci marihuany są o wiele bardziej skłonni do używania konopi codziennie lub prawie codziennie. Są również mniej skłonni do palenia trawki, decydując się na formy jadalne lub waporyzację suszu. Co więcej, użytkownicy medyczni częściej raportują wydatki na konopie indyjskie w porównaniu z osobami używającymi marihuany do celów niemedycznych.

Zapytani o to, ile wydali na konopie indyjskie w ciągu ostatnich trzech miesięcy, prawie jedna trzecia konsumentów stwierdziła, że nie wydała nic na konsumowaną przez nich marihuanę. Natomiast 8% użytkowników marihuany wydało ponad 500 dolarów kanadyjskich (średnio około 40 $ tygodniowo), co było zgodne ze schematem wydatków z poprzedniego kwartału. Użytkownicy rekreacyjni rzadko wydawali ponad 250 $ w ciągu ostatnich trzech miesięcy

25% konsumentów używa marihuany do celów medycznych

Z badań wynika, że prawie połowa z 15 procent osób, które zgłosiły używanie konopi indyjskich, twierdzi, że używały ich wyłącznie do celów rekreacyjnych. Zaledwie jedna czwarta uznała, że używa konopi tylko z powodów medycznych (z legitymacją pacjenta lub bez niej).

Pacjenci posiadający zgodę na zakup medycznej marihuany używają jej najczęściej, albo przynajmniej najlepiej raportują jej używanie. Dane pokazują również trendy konsumenckie w branży konopnej w Ameryce Północnej. Mężczyźni nadal używają więcej marihuany niż kobiety, a z kolei kobiety częściej stosują ją w celach medycznych. Osoby w wieku od 18 do 24 lat są grupą, która w ciągu ostatnich trzech miesięcy zużyła najwięcej marihuany.

Oceń treść:

Average: 9 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
 • Heimia salicifolia
 • Inne
 • Lactuca virosa
 • Leonotis leonurus (wild dagga)
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Skoro nie miałem bada, odpowiednie.

Podtytułek Pierwszy:

 • LSD-25
 • Przeżycie mistyczne

Bardzo pozytywne nastawienie, nastrój wielkanocny, wolna chata

     Wydarzenia opisane w raporcie miały miejsce ok 3 lata temu w Anglii. Raport pisze dopiero teraz bo jak mawiał Sokrates słowo pisane jest niebezpieczne, boje się że nie będę w stanie opisać tego co przeżyłem w słowach ale zdecydowałem się jednak spróbować. Może ten raport pomoże komuś się nastawić dobrze.

 

 • Kodeina
 • Pozytywne przeżycie
 • Tytoń

Na biegu, spora depresja, próba zniwelowania złych myśli i negatywnych odczuć.

Z kodeiną (konkretnie Thio) miałam wcześniej dwa spotkania. Oba bez większych efektów. Pierwsze - "próba uczuleniowa", dawka 90 mg, drugie - 210 mg, bez żadnych efektów. Brak wyrobionych receptorów - miałam odpuścić, ale... 

 

 • Benzydamina

-Doświadczenie: MJ, przeróżne mieszanki ziołowe, Funny Bunny, Fungezz, gałka muszkatołowa, LSA, 2C-E, DXM, Dimenhydrynat,

-S&S: Własny pokój, dobre samopoczucie, ekscytacja z wypróbowania nowej substancji.

-Wiek/waga: 19lat/65kg

-Dawka: 1g Benzydaminy

randomness