REKLAMA
Kurierzy z haszyszem

Koszalin: 26 osób oskarżonych, 200 kg haszyszu stracone

Anonim

Kategorie

Odsłony

1572

Ponad 200 kilogramów haszyszu i marihuany przemyciła z Kathmandu w Nepalu do Europy Zachodniej i Polski 26­osobowa grupa Polaków.

Wczoraj akt oskarżenia w tej sprawie trafił do szczecińskiego sądu. Głównymi oskarżonymi są Jarosław Z., znany koszaliński działacz sportowy, wiceprezes klubu koszykarskiego AZS, oraz jego brat Aleksander Z. Oskarżeni przewozili narkotyki z Nepalu do Niemiec, Szwajcarii i Polski.

Ta część haszyszu i marihuany, która trafiała do naszego kraju, była przez przejścia drogowe lub lotnisko Okęcie transportowana dalej, głównie do Niemiec i Szwecji. Tym procederem zajmowało się 23 kurierów, w tym była żona Jarosława Z. To podczas przeszukania jej mieszkania znaleziono podrobione paszporty i ostrą amunicję.

Organizowanie i przemyt narkotyków to nie jedyne zarzuty, jakie postawiliśmy oskarżonym ­ mówi Tadeusz Kuligowski, zastępca prokuratora okręgowego w Szczecinie. ­ Grupa ta zbudowała i próbowała uruchomić pod Kołobrzegiem linię technologiczną służącą do wyrobu amfetaminy, jej pochodnych oraz tak zwanych prekursorów oraz tabletek ekstazy ­ dodaje prokurator Kuligowski.

Aktem oskarżenia objęto 26 osób. Obecnie 20 z nich przebywa w areszcie. Jarosław Z. zatrzymany został w Koszalinie przez funkcjonariuszy Centralnego Biura Śledczego w kwietniu ubiegłego roku. Następnie niemal każdego miesiąca zatrzymywano kolejnych podejrzanych. Najwięcej wśród nich jest mieszkańców Kołobrzegu. Wśród oskarżonych są również osoby z Koszalina i Warszawy.

Dziś jest za wcześnie, by mówić, o jaką karę będziemy wnosić. To niemal ostatni element procesu i dopiero wówczas podejmiemy ostateczne decyzje. To bezsprzecznie jedna z największych afer narkotykowych w Polsce. Zatem i kara powinna być surowa ­ stwierdził szczeciński prokurator.

Oceń treść:

0
Brak głosów

Komentarze

Danone (niezweryfikowany)
Zitiu rzondzisz
Janek (niezweryfikowany)
W tym roku zostalem zatrzymany i przeszukany przez funkcionariuszy policji (CBŚ) znalezono przy mnie nabitą lufke . W której znajdowal sie chasz (gróda) zmieszna z tytoniem . Zostalem zatrzymany i odwieziony na policje . Spedziłem tam noc (na dołku) po czym postawiono mi zarzut posiadania narkotyków z arytkułu 43 ,O przeciw dzialaniu narkomani za posiadanie mieszanki chaszyszowo-tytoniowej o wadze 0,25 grama .Sąd pierwszej instancji domagal sie 3 lat w zawieszeniu .Ostateczny wyrok to wplata na konto Domu dziecka o wysokosci 600 zl w ciagu pół roku od zakonczenia sparwy.Jestem w pelni za legalizacja marihuany by unknac takich incydentów jaki mi sie przytrafilo . Akcja miała miejsce w Tarnowie woj.małoplskim .Pozdrawiam wszystkich jaraczy źiela Janek
viciuHWDP24h (niezweryfikowany)
Yo, here comes the nigga with the ruff, terror the <br> <br>paranoid, gots to get the boy Get your steel cuz I feel like a headbanger Yah, I <br> <br>got a gang of shits, styles guns my uzzie wieghts a mutha-fuckin ton bucking <br> <br>down one, bucking down two, bucking down your crew, mutha fuck you Pigs were <br> <br>blue, I where black, nothing but black Cause god damn its a brand new payback <br> <br>Fuck Pat Sajak, never did nothing for a nigga on tha trigga the zigga the zag <br> <br>the nickel the bag the nigga the sag the forty five mag. got you runnin like a <br> <br>fag So, keep your mutha-fuckin jokes Cuz, Im that nigga with a fresh pair of <br> <br>locs No yokes but smokes Crakers and them dirty mackers friends arent jackers <br> <br>get yah for your drawers, young niggas out to kill for cars Ice T in the mutha <br>
Zajawki z NeuroGroove
  • Haloperidol


doswiadczenie:morfina, tramadol,Dxm,Mj,tussipect,Grzyby,extasy,fu,bielun i wiele innych syfow!!


  • 2C-C
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, jeszcze lepsze efekty

17.12.12 - dostaję informacje od znajomego na temat nowej substancji jaka się u niego pojawiła, tj. 2c-c. Pierwsze co oczywiście zrobiłem, poradziłem się wójka google onośnie tej substancji, niestety info brak (może poza krótkim niezrozumiałym opisem na wiki, i jednej historii). O tak w tej chwili pomyślałem, to jest to, uwielbiałem eksperymentować i jako że nie miałem jeszcze doświadczenia z kwasami itp. stwierdziłem, że trzeba spróbować. Szybki telefon do kumpla (nazwijmy go X) pytanie czy w to wchodzi, no i oczywiście że tak.

18.12.12 - zakup substancji, moje źródło ma cennik:

  • Marihuana


Razem z kumplem chodzimy po ciemnym

osiedlu szukając ławki żeby spokojnie usiąść i zapalić zielone

gówno. Wybór padł na plac zabaw otoczony metalowym ogrodzeniem

(zabezpieczenie przed psami).


  • Marihuana


  • nazwa substancji : Marry Jane

  • poziom doświadczenia użytkownika : Tylko Ganja i Alkohol - nie raz, nie dwa, nie trzy... Hehe

  • dawka : 0,15g + blant z ok. 0,5g na 2 osoby - ja i kumpel

  • metoda zażycia : No spaliliśmy oczywiście :-)

  • czy dane doświadczenie zmieniło Cię w jakiś sposob : Raczej nie, poza jednym małym wyjątkiem - już nigdy nie pójde do lasu w nocy :]
randomness