To koniec alkomatów? Nowy sposób na sprawdzenie trzeźwości

Alkomaty i testy krwi – to najczęściej wykorzystywane sposoby, dzięki którym określa się poziom alkoholu we krwi. Teraz określenia, czy ktoś jest „pod wpływem”, czy też nie ma stać się łatwiejsze. Amerykańscy naukowcy wymyślili wstrzykiwalny mikrochip, który jest w stanie monitorować poziom alkoholu w organizmie.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Fakt

Odsłony

270

Alkomaty i testy krwi – to najczęściej wykorzystywane sposoby, dzięki którym określa się poziom alkoholu we krwi. Oba wymagają jednak współpracy ze strony pacjenta i fachowej wiedzy specjalisty. Teraz określenia, czy ktoś jest „pod wpływem”, czy też nie ma stać się łatwiejsze. Amerykańscy naukowcy wymyślili wstrzykiwalny mikrochip, który jest w stanie monitorować poziom alkoholu w organizmie.

Wynalazek opracowali inżynierowie z Jacobs School of Engineering na Uniwersytecie w San Diego. Mają nadzieję, że zostanie wykorzystany do pomocy pacjentom uzależnionym. Mikroczip łatwo zmierzy i pomoże zmniejszyć poziom alkoholu w organizmie.

"Pokazaliśmy, że ten chip może działać w przypadku alkoholu, ale wyobrażamy sobie stworzenie innych, które mogłyby wykrywać różne substancje, których ludzie nadużywają i zapewnić długoterminowy, spersonalizowany monitoring medyczny” – tłumaczy w rozmowie z „Forbes” Drew Hall, kierownik projektu.

Mikrochip mierzy zaledwie jeden milimetr sześcienny i jest przeznaczony do umieszczenia tuż pod skórą, w płynie między komórkami. Nie potrzeba do tego zabiegu chirurgicznego. Następnie ten biosensor (pokryty specjalnym enzymem, reagującym na substancje, takie jak alkohol) bezprzewodowo przekazuje informacje do czujnika znajdującego się poza ciałem, na przykład inteligentnego zegarka.

„Ostatecznym celem tej pracy jest opracowanie rutynowego, dyskretnego urządzenia do monitorowania alkoholu i leków dla pacjentów objętych programami leczenia uzależnień" - wyjaśnił Hall w komunikacie prasowym.

Oceń treść:

Average: 4 (4 votes)
Zajawki z NeuroGroove
 • 25I-NBOMe
 • Pierwszy raz

Jak ktoś chce tych najciekawszych wrażeń, niech zacznie czytać od T+1:30

 • Dimenhydrynat

Set & Setting: Ciepły, sierpniowy wieczór, działka nad morzem, warunki wprost idealne.

Dawkowanie: 15 tabletek, zażytych "ad hoc", gdyż po długich doświadczeniach z DXM tak mała ilość piguł w przełyku wydaje mi się śmieszna=P

Doświadczenie: DXM(b. wiele razy), Dimenhydrynat(1x), Benzydamina(1x), THC(b. wiele razy), MDMA(kilka razy), Amfetamina(kilka razy), Bromo-Dragonfly(1x), LSA(3x), oraz wszelkiej maści "dopalacze"

Wiek: 20 lat

Waga: 73kg

 • Adrenalina
 • Alprazolam
 • Benzydamina
 • Etanol (alkohol)
 • GBL (gamma-Butyrolakton)
 • Katastrofa
 • N2O (gaz rozweselający)

W nawale stresu jaki od dłuzszego czasu zalewał moją głowe zaczełem szukać pomocy w benzodiazepinach.Xanax znalazłem w domu były 3 pudełka ale nikt tego nie brał następnie reszte alpragen dokupiłem z internetu .Nie wiedzialem na początku jak bardzo szkodliwe i niebezpieczne są te substnacje.Lecz w tym raporcie opisze nie sam efekt zażycia xanaxu bo to nie jest nic specjalnego pewnie większość z was brało lub mniej więcej sie orientuje jak działa na człowieka alprazolam i inne benzo.Kiedy zaczełem przygode z xanaxem moje doświadczenie w braniu substancji psychoaktywnych było nikłe.Nie orient

 • DMT
 • Przeżycie mistyczne

DOBRE + ZŁE paradoksalnie

Każdy kto jest wtajemniczony wie, że to co opisywał Mckenny było METAFORAMI, jako, że wszystkie języki świata są zbyt "płaskie" aby opisać doświadczenie po DMT. Trip na DMT odczuwa się na poziomie duchowy, molekularnym, uczuciowym, astralnym, nie wizualnym tak jak to niektórzy opisują. Każdy to przeżywa/odczuwa inaczej, trip jest indywidualny. To co pisał MCkenny nie jest dosłownie opisem tego co widział, a tego co odczuwał. Wiesz co to metafora ? Sam MCkenny pisał, że tego nie da się opisać, ale spróbuje... Pisał, że opisy są jedynie Metaforami, czyli poniekąd kłamstwem.