Kongres Kostaryki uchwalił ustawę o medycznej marihuanie

Kongres Kostaryki uchwalił ustawę, która zalegalizuje używanie marihuany do celów medycznych i pozwoli na jej uprawę do celów przemysłowych.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

7dobry.com
Natalia Pobłocka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

16

Kongres Kostaryki uchwalił ustawę, która zalegalizuje używanie marihuany do celów medycznych i pozwoli na jej uprawę do celów przemysłowych.

Uprawa i sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych pozostaną jednak zakazane.

Oczekuje się, że prezydent Carlos Alvarado podpisze ustawę w ciągu kilku dni.

Zwolennicy ustawy twierdzą, że wzmocni ona sektor rolny i zapewni możliwości zatrudnienia.

Po wtorkowym głosowaniu Kostaryka dołączy do wielu innych krajów Ameryki Łacińskiej, w których marihuana medyczna została zalegalizowana.

Rekreacyjne używanie marihuany jest nadal zabronione w większości regionu z wyjątkiem Urugwaju, który w 2013 roku jako pierwszy kraj na świecie zalegalizował marihuanę.

Ustawa Kostaryki nie była pozbawiona kontrowersji. Prezydent Alvarado zawetował wcześniejszą wersję, argumentując, że należy nałożyć ograniczenia na indywidualną uprawę i konsumpcję.

Zmieniona ustawa ma poparcie prezydenta, który powiedział, że przyniesie ona „wielką korzyść Kostaryce”.

Pacjenci, którzy skorzystają z łatwiejszego dostępu do medycznej marihuany, podziękowali na Twitterze Zoili Rosa Volio, ustawodawcy, za przeforsowanie tego przez Kongres.

Jedna z pacjentek z rakiem opublikowała łzawiące wideo opisujące, jak medyczna marihuana pomogła jej odzyskać apetyt i znowu chodzić.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Etanol (alkohol)
  • Metoksetamina
  • Pierwszy raz

Pozytywnie, lekko zdenerwowany niepewnością posiadanego proszku. Oczekiwałem czegoś nowego, czegoś bardziej duchowego

Dwa dni przed moim odurzeniem dostałem od znajomego biały proszek, który teoretycznie ma być czystym MXE. Po sprawdzeniu małą dawką byłem skłonny w to uwierzyć.

Nadszedł ten dzień, a raczej wieczór - sam w domu przez całą srodową noc.

20:30 - Połowa posiadanego proszku wpada pod język. Gorycz rozpływa się w moich ustach, ślina zalewa jamę ustną, ale czakam, aż delikatna błona ścierpnie, co niestety się nie udaje, bo ilość śliny w mojej jamie ustnej już jest pełna - połykam i czekam na efekt.

  • Zolpidem

Nazwa substancji: zolpidem

Doswiadczenie: thc, mdma, amfetamina, lsd, kokaina, aviomarin

set & setting: wypoczety, oczekiwalem halucynacji, jedzone u kolegi w domu


  • Szałwia Wieszcza

Zanim Salvia ukazała mi swoje wdzięki, musiałem się kilkakrotnie do niej przymierzyć. Właściwie około 70% jej konsumentów odczuło prawdziwa moc dopiero za drugim razem lub jeszcze później. Pierwszy raz nie był więc dla mnie niczym nadzwyczajnym - trochę poddenerwowany i podekscytowany niezbyt pewnie wciągam dym z suszonych liści, robiąc przerwy pomiędzy poszczególnymi zaciągnięciami i używając zwykłej zapalniczki w zwykłej lufce, co okazało się niedostateczne do waporyzacji.

  • Bad trip
  • Benzydamina

Pomimo iż kilka tripów z benzydaminą było za mną, doskonale wiedziałem, co cipacz robi z mózgu, za sprawą tego, że nigdzie dxm nie mogłem dorwać, zakupiłem 4 paczki tantum rosa, ekstrakcja wyszła bardzo dobrze, jestem sam w swoim pokoju, nikogo wokół mnie, tylko ja i ciemność, kto miał schizy na benzie wie dobrze, że to nie za dobre miejsce, jednakże... dla mnie idealne, kocham tripy w samotności.

 
Za godzinę zero przyjąłem sobie 19:30, wtedy skończyłem ekstrakcję i postanowiłem władować w siebie do razy 2 gramy benzy.

T+25 minut – mój test na to, czy benza się ładuje to dmuchanie ustami, takie głośnie wydychanie powietrza co minutę, jeżeli dźwięk zacznie być „metaliczny”, mam znak, że benza zaczyna działać, co też nastąpiło po 25 minutach.

randomness