REKLAMA
Komisje Izby Gmin chcą, by posiadanie narkotyków było legalne

Już dwie komisje Izby Gmin - komisja ds. Szkocji oraz komisja zdrowia i opieki społecznej - apelują o zmianę podejścia do walki z z narkotykami i dekryminalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków na osobisty użytek - informuje Sky News.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
arb
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

162

Już dwie komisje Izby Gmin - komisja ds. Szkocji oraz komisja zdrowia i opieki społecznej - apelują o zmianę podejścia do walki z z narkotykami i dekryminalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków na osobisty użytek - informuje Sky News.

W raporcie przygotowanym przez członków komisji ds. Szkocji czytamy, że brytyjski rząd traktuje obecnie problem narkotyków jako kwestię kryminalną, mimo iż sankcje karne są przeciwskuteczne jeżeli chodzi o politykę antynarkotykową.

Zdaniem członków komisji w kwestii walki z narkotykami należy przyjąć podejście zakładające, iż jest to problem natury zdrowotnej, a nie kryminalnej. Dekryminalizacja posiadania niewielkich ilości narkotyków miałaby pomóc osobom chcącym poddać się terapii antynarkotykowej.

Parlamentarzyści uważają również, że kształtowaniem polityki antynarkotykowej powinien zająć się Departament Zdrowia i Polityki Społecznej, a nie - jak obecnie - MSW.

Jak zauważa Sky News w 2018 roku liczba zgonów w Szkocji, związanych z zażywaniem narkotyków, osiągnęła rekordowy poziom 1187 (najwięcej, odkąd prowadzone są takie statystyki).

Stojący na czele komisji ds. Szkocji poseł Szkockiej Partii Narodowej (SNP) Pete Wishart zwrócił uwagę, że gdyby taką liczbę zgonów powodowała jakaś choroba, wówczas rząd uznałby to za problem z zakresu zdrowia publicznego.

- Dekryminalizacja to pragmatyczne rozwiązanie problemu - zmniejsza stygmatyzację osób zażywających narkotyki i uzależnionych od nich i zachęca je do poddania się terapii - stwierdził Wishart.

- Przez zbyt długi czas kolejne brytyjskie rządy ignorowały dowody wskazujące w jaki sposób polityka antynarkotykowa powinna zostać poprawiona - dodał.

Jednak rzecznik MSW oświadczył, że rząd nie planuje dekryminalizacji posiadania narkotyków.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Benzydamina

Substancja: BXM 3 razy (450:1000 x2, 600:1000) DXM:Benzydamina


Set & settins: Niemal idealne, sam w domu, noc, brak internetu dzieki któremu mogłem poznać jak romantycy zastepowali sobie pragnienie kontaktu z innymi ludzmi o tym później


Co z tego wynika: sporo smiesznych, duzo interesujacych i całe mnóstwo dziwnych rzeczy


Trip report: Żaden trip report opis obserwacji ułożonych w kategoriach

Ok zaczynamy!
  • Szałwia Wieszcza

Panna Salvia Divinorum"varium et mutabile semper femina"Wergiliusz


  • Dekstrometorfan
  • Metoksetamina
  • Miks

Chawir, wolny dzień, własny pokój, 85 kg mnie, 65 mg metoksy, łóżko i słuchawki.

Ostatnio nastąpił mój drugi raz z substancją daną nam dzięki wysiłkowi Hamiltona Morrisa. Tym razem poszedł mix - 65 mg metoksy ze 120 mg DXM + browarek. Więcej nie chciałem, to metoksa miała rozdawać karty przy tym psychostoliku. Poprzednim razem wciągałem 60 mg i było skromniutko, teraz załadowałem te 65 pod jęzor. 

  • 1P-LSD
  • Inne
  • Marihuana
  • Miks

Ponury lipcowy wieczór w środku tygodnia, deszczowo. Wnętrze mieszkania.

– To w końcu bierzemy dwa papiery czy jeden? – dopytuje się F.

– Bierzemy dwa. Ja się nie boję. – odpowiadam.

– Dobra, to po jednym z każdego.

randomness