REKLAMA
Komisje Izby Gmin chcą, by posiadanie narkotyków było legalne

Już dwie komisje Izby Gmin - komisja ds. Szkocji oraz komisja zdrowia i opieki społecznej - apelują o zmianę podejścia do walki z z narkotykami i dekryminalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków na osobisty użytek - informuje Sky News.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
arb
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

172

Już dwie komisje Izby Gmin - komisja ds. Szkocji oraz komisja zdrowia i opieki społecznej - apelują o zmianę podejścia do walki z z narkotykami i dekryminalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków na osobisty użytek - informuje Sky News.

W raporcie przygotowanym przez członków komisji ds. Szkocji czytamy, że brytyjski rząd traktuje obecnie problem narkotyków jako kwestię kryminalną, mimo iż sankcje karne są przeciwskuteczne jeżeli chodzi o politykę antynarkotykową.

Zdaniem członków komisji w kwestii walki z narkotykami należy przyjąć podejście zakładające, iż jest to problem natury zdrowotnej, a nie kryminalnej. Dekryminalizacja posiadania niewielkich ilości narkotyków miałaby pomóc osobom chcącym poddać się terapii antynarkotykowej.

Parlamentarzyści uważają również, że kształtowaniem polityki antynarkotykowej powinien zająć się Departament Zdrowia i Polityki Społecznej, a nie - jak obecnie - MSW.

Jak zauważa Sky News w 2018 roku liczba zgonów w Szkocji, związanych z zażywaniem narkotyków, osiągnęła rekordowy poziom 1187 (najwięcej, odkąd prowadzone są takie statystyki).

Stojący na czele komisji ds. Szkocji poseł Szkockiej Partii Narodowej (SNP) Pete Wishart zwrócił uwagę, że gdyby taką liczbę zgonów powodowała jakaś choroba, wówczas rząd uznałby to za problem z zakresu zdrowia publicznego.

- Dekryminalizacja to pragmatyczne rozwiązanie problemu - zmniejsza stygmatyzację osób zażywających narkotyki i uzależnionych od nich i zachęca je do poddania się terapii - stwierdził Wishart.

- Przez zbyt długi czas kolejne brytyjskie rządy ignorowały dowody wskazujące w jaki sposób polityka antynarkotykowa powinna zostać poprawiona - dodał.

Jednak rzecznik MSW oświadczył, że rząd nie planuje dekryminalizacji posiadania narkotyków.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Powoje

Substancja: LSA w formie ekstraktu z Morning Glory (Ipomoea violacea) – 6 kapsułek Druid’s Fantasy

Wiek, waga: 19lat, 60kg

Exp: LSA, Ilex guayusa, Benzydamina, DXM, THC (marihuana, haszysz), etanol, nikotyna, kofeina

S&S: Dom, las, miejscówka nad jeziorem, łąka, mistyczne drzewo życia, własny pokój

  • Marihuana


Swoim textem nie chce zachecac do brania srodkow oduzajacych, mowie tylko

wlasne przezycia…


  • Bieluń dziędzierzawa


Zdarzyło mi się brać bielunia dwa razy, według mnie to i tak mało, biorąc pod uwagę, że w moim

ogródku rosną dwa dwumetrowe krzaki.

Ale nie miałam okazji łykać ziarenek, piłam herbatkę z liści. Nigdy w życiu nie piłam nic aż tak

ochydnego, ten smak pamiętam do dzisiaj.


  • Kodeina
  • Tripraport

Rano zły humor ale na wieczorek postanowiłam go sobie poprawić , domek , czas spędzam w łóżku przed laptopem

Zacznijmy od tego, że uwielbiam próbować ciągle czegoś nowego. Dziś padło na Kodeinę. Ogólnie skąd pomysł? Moja koleżanka podsunęła temat o lekach bez recepty. Poczytałam bardzo dużo i juz dwa dni później w mojej torebce znajadowały się 2 opakowania Thiocodinu - razem 30 tabletek. Z tego co pamiętam opakowanie  z 20 tab. kosztowało około 16 zł a to z 10 - około 8 zł. Powiem szczerzę, że nie łatwo było zdobyć Thiocodin, ponieważ od 1 Lipca wyszło zarządzenie które nie pozwala kupić leków takich jak Thiocodin, Acodin, Antidol 15 itp.