REKLAMA
Komisje Izby Gmin chcą, by posiadanie narkotyków było legalne

Już dwie komisje Izby Gmin - komisja ds. Szkocji oraz komisja zdrowia i opieki społecznej - apelują o zmianę podejścia do walki z z narkotykami i dekryminalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków na osobisty użytek - informuje Sky News.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Rzeczpospolita
arb
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

172

Już dwie komisje Izby Gmin - komisja ds. Szkocji oraz komisja zdrowia i opieki społecznej - apelują o zmianę podejścia do walki z z narkotykami i dekryminalizację posiadania niewielkiej ilości narkotyków na osobisty użytek - informuje Sky News.

W raporcie przygotowanym przez członków komisji ds. Szkocji czytamy, że brytyjski rząd traktuje obecnie problem narkotyków jako kwestię kryminalną, mimo iż sankcje karne są przeciwskuteczne jeżeli chodzi o politykę antynarkotykową.

Zdaniem członków komisji w kwestii walki z narkotykami należy przyjąć podejście zakładające, iż jest to problem natury zdrowotnej, a nie kryminalnej. Dekryminalizacja posiadania niewielkich ilości narkotyków miałaby pomóc osobom chcącym poddać się terapii antynarkotykowej.

Parlamentarzyści uważają również, że kształtowaniem polityki antynarkotykowej powinien zająć się Departament Zdrowia i Polityki Społecznej, a nie - jak obecnie - MSW.

Jak zauważa Sky News w 2018 roku liczba zgonów w Szkocji, związanych z zażywaniem narkotyków, osiągnęła rekordowy poziom 1187 (najwięcej, odkąd prowadzone są takie statystyki).

Stojący na czele komisji ds. Szkocji poseł Szkockiej Partii Narodowej (SNP) Pete Wishart zwrócił uwagę, że gdyby taką liczbę zgonów powodowała jakaś choroba, wówczas rząd uznałby to za problem z zakresu zdrowia publicznego.

- Dekryminalizacja to pragmatyczne rozwiązanie problemu - zmniejsza stygmatyzację osób zażywających narkotyki i uzależnionych od nich i zachęca je do poddania się terapii - stwierdził Wishart.

- Przez zbyt długi czas kolejne brytyjskie rządy ignorowały dowody wskazujące w jaki sposób polityka antynarkotykowa powinna zostać poprawiona - dodał.

Jednak rzecznik MSW oświadczył, że rząd nie planuje dekryminalizacji posiadania narkotyków.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Powój hawajski

Nazwa substancji: ipomea violacea, czyli powój po prostu.
poziom mojego doświadczenia: dwa lata w częstym towarzystwie mj xD
dawka: sześć nasion wciśniętych do wafelka, bo nie chciało mi się robić ekstraktu.
set&setting: nastawiona na dobrą zabawę, na filozoficzne przemyślenia, nadzieją na haluny. Miejscem spożycia był pokój mój i moich koleżanek na obozie w Czechach.
  • Inne
  • Pozytywne przeżycie

Ciepły, sierpniowy dzień; wnętrze mieszkania w bloku, park, blokowisko. Mentalnie trochę ekscytacja, a trochę niepokój, jednak bez większego stresu.

Od kilku dni byłem niespokojny. Planowaliśmy to z F. od dłuższego czasu. Nie miałem sprecyzowanych oczekiwań, ale czułem, że następne kilka godzin zapamiętam na długo. Co się może najdziwniejszego zdarzyć? Te słynne przeżycia mistyczne? Co do tego byłem sceptyczny, bo postrzegam siebie raczej jako scjentystę ufającego tylko pomiarom i wierzącego w materię. Ale może efektem będzie po prostu zmiana. Coś w tych synapsach może się przestawi – na korzyść, bądź na szkodę. Jaki będzie kierunek tej zmiany, o tym dopiero miałem się przekonać.

  • Muchomor czerwony

17.02.2007

Tym razem naprawdę doświadczyłem najpotężniejszego tripa w życiu, a jeśli miałbym go do czegoś porównać to raczej do historii w rodzaju śmierci klinicznej z wątkami pobocznymi, niż do działania jakiejkolwiek substancji... przy czym nie mam na myśli jakiegoś psychodelicznego harmidru nie do ogarnięcia i spamiętania. Po prostu nieprawdopodobnie potężna, logiczna, emocjonalna, euforyczna i przerażająca podróż do- i z- pewnego miejsca z którego nie chciałem wracać.