Kokaina, marihuana, kryształ i MDMA - bydgoscy policjanci zabezpieczyli 5 kg narkotyków

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki i zatrzymali dwie podejrzane osoby.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bydgoszcz.naszemiasto.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

63

Policjanci z bydgoskiego wydziału narkotykowego zabezpieczyli różnego rodzaju narkotyki i zatrzymali dwie podejrzane osoby.

Podejrzani decyzją sądu zostali aresztowani na najbliższe trzy miesiące. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli niemal 5 kilogramów narkotyków.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Narkotykową i Pseudokibiców Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy namierzyli kolejne osoby powiązane z podziemiem narkotykowym. Trop doprowadził ich do 28-letniego mieszkańca powiatu nakielskiego oraz 24-latka z Bydgoszczy. Z wiedzy funkcjonariuszy wynikało, że mężczyźni mogą posiadać zakazane środki psychoaktywne i psychotropowe. Funkcjonariusze podzielili się na dwie grupy realizacyjne i w jednym dniu (7 września) przystąpili do działania. O rezultatach poinformowali w poniedziałek.

Nieudana ucieczka

Pierwszy podejrzewany wpadł w Białych Błotach. Podejrzewając jakim autem mężczyzna się przemieszcza, policjanci zwalczający przestępczość narkotykową poprosili o pomoc patrol z komisariatu w Białych Błotach, który zatrzymał kierowcę toyoty do kontroli drogowej. W środku, na miejscu pasażera, siedział typowany mężczyzna. Na widok policjantów, bezpośrednio po zatrzymaniu się auta, wybiegł z niego z torbą i zaczął uciekać. Po przebiegnięciu kilkunastu metrów mężczyzna wyrzucił pakunek i kontynuował ucieczkę. Na niewiele się to zdało. Po krótkim pościgu został zatrzymany. Policjanci zabezpieczyli również torbę, jak się okazało wypełnioną suszem roślinnym. Przeprowadzone wstępne badanie narkotesterem potwierdziło, że to ponad 1,2 kilograma marihuany. Funkcjonariusze podejrzewając, że środków mieszkaniec powiatu nakielskiego może posiadać znacznie więcej, pojechali do jego miejsca zamieszkania. W trakcie przeszukania mieszkania funkcjonariusze zabezpieczyli marihuanę (58 g), kryształ 4CMC (749 g), 446 sztuk tabletek MDMA (228 g), a także gotówkę w kwocie ponad 85 tysięcy złotych. Łącznie 28-latek posiadał ponad dwa kilogramy narkotyków. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

2,7 kg u mieszkańca Fordonu

Niemal w tym samym czasie w bydgoskim Fordonie do realizacji przystąpiła druga grupa wydziału narkotykowego. Podejrzewanego mężczyznę policjanci zauważyli, gdy wychodził z bloku i skierował się do użytkowanego przez siebie pojazdu. Tam podeszli do niego i przedstawili mu powód wizyty. Mężczyzna na ich widok stał się nerwowy i próbował się oddalić, co natychmiast uniemożliwili mu policjanci. Po jego przeszukaniu, podczas którego w kieszeniach spodni ujawnili zawiniątka z białym proszkiem oraz kilka tysięcy gotówki w polskiej i obcej walucie, wraz z 24-latkiem poszli do jego miejsca zamieszkania, a następnie użytkowanej przez niego piwnicy. Szybko ich podejrzenia potwierdziły się. Bydgoszczanin posiadał 1415 gramów marihuany, 156 gramów kokainy oraz 1171 gramów kryształu 3-CMC. Łącznie wszystkie zabezpieczone u mieszkańca Fordonu środki to 2,7 kilograma. Ich właściciel również trafił do policyjnego aresztu.

Na razie na trzy miesiące

Obaj zatrzymani w minioną sobotę zostali doprowadzeni do prokuratury i na podstawie zgromadzonego materiału dowodowego usłyszeli zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Na wniosek policji i prokuratora, sąd aresztował podejrzanych na najbliższe trzy miesiące.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana

Autor: HolyShaG

Wiek: Wtedy 18 lat.

Waga: ~80kg.

Wzrost: 184cm.

Doświadczenie: Etanol, nikotyna, teina, kofeina, amfetamina (śladowa ilość, praktycznie 0 efektu), THC, bez efektu, za mała ilość.

Set & Setting: Wakacyjna ciepła sierpniowa noc 2009 roku, atmosfera wspaniała - wraz z moim przyjacielem (R) dostaliśmy się na wymarzone uczelnie. Dodatkowo perspektywa, miło spędzonej nocki z miłymi koleżankami. Duża dyskoteka, dużo ludzi. Piątek.

  • Dekstrometorfan

Dnia dzisiejszego, tj. 07.12.2002 postanowiłem wraz z dwoma kumplami

pierwszy raz spróbować dekstrometorfanu, w skrócie DXM. Wybór padł na lek

Acodin, mimo tego że jest on tylko i wyłącznie dostępny na receptę.

Acodin udało się kupić dopiero w trzeciej aptece, przy ściemnianiu że mama jest

chora, i znajomy lekarz ją zbadał w domu, i niefartem zapomniał recept :-P

Pani przystała na to, i podała specyfik, 30 tabletek 5,60 groszy.

Po powrocie na osiedle rozeszliśmy się na obiady do domów (zjadłem

  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Wieczorna, miła atmosfera z dobrym kumplem w jego mieszkaniu. Później doszedł jeszcze jeden osobnik i dziewczyna gospodarza.

Witam wszystkich czytelników w swoim pierwszym trip raporcie. Substancja którą wezmę tutaj na ruszt, jest kodeina i mój pierwszy raz z ową. Bez większych wstępów, zaczynajmy. Swoich towarzyszy określę jako K (kumpel, z którym spotkałem się u niego w domu), G (kumpel, który doszedł do nas po ~godzinie) i D (dziewczyna kumpla, która dołaczyła do nas po około 4 godzinach). Przedział czasowy będę określał standardowo T+X. 

  • Zolpidem


subst: zolpidem (stillnox 10mg)

dawka: 4 albo 5 tabletek, nie pamiętam....

set: upalny dzień, polana w środku lasu.


randomness