Katalonia stała się europejskim zagłębiem marihuany. Policja: jesteśmy ogrodem Europy

W Katalonii nasila się proceder uprawy konopi indyjskich, a ten hiszpański region należy uznać za europejskie zagłębie marihuany, wynika z raportu regionalnej policji, opublikowanego w poniedziałek przez madrycki dziennik “El Mundo”.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

PAP | Marcin Zatyka
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

39

W Katalonii nasila się proceder uprawy konopi indyjskich, a ten hiszpański region należy uznać za europejskie zagłębie marihuany, wynika z raportu regionalnej policji, opublikowanego w poniedziałek przez madrycki dziennik “El Mundo”.

Stołeczna gazeta odnotowała, że ze sporządzonych w ciągu ostatnich pięciu lat raportów katalońskiej formacji policyjnej, tzw. Mossos d'Esquadra wynika, że w tym północno-zachodnim regionie Hiszpanii tylko w 2020 r. przejęto ponad 10 ton marihuany.

“Przemytnicy tego narkotyku są coraz bardziej zorganizowani i rozszerzają swoją działalność, korumpując policjantów i nasilając przemoc”, odnotował “El Mundo”.

Z danych Mossos d'Esquadra wynika, że pomiędzy 2016 r. a 2020 r. liczba policyjnych akcji podjętych przeciwko plantatorom konopi indyjskich i przemytnikom marihuany zwiększyła się w Katalonii z 30 do 518. W tym czasie nastąpił też wzrost liczby zatrzymanych zajmujących się tym procederem: z 964 do 1339. Według policyjnych statystyk pomiędzy 2016 r. a 2020 r. zwiększyła się również liczba przejętych roślin konopi indyjskich, z 125 tys. do 264 tys. Zjawisko pogłębiło się w 2021 r., kiedy od stycznia do października służby zarekwirowały ponad 500 tys. tych roślin.

“Jesteśmy ogrodem Europy w uprawie marihuany, eksportując coraz więcej na ten niezwykle żarłoczny rynek*”, podsumowała w swoim raporcie policja, dodając, że niezwykle aktywne w tym procederze są w Katalonii grupy przestępcze z Chin, Wlk. Brytanii, Holandii, Albanii, Republiki Dominikany oraz Maroka.

Oceń treść:

Average: 2 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)
  • Retrospekcja

Luzik i czilerka, sobotni wieczór i spontaniczny telefon od znajomego, czy może nie chce się kopnąć na granie na instrumentach/posiedzenie przy muzyce.

Siemano!

Chciałbym się ze wszystkimi zainteresowanymi podzielić moimi przemyśleniami na temat słynnej "emki" - z perspektywy 3 lat po pierwszym i 2 lat po ostatnim razie z tym specyfikiem. Chciałbym nadmienić, iż może to przypominać strumień świadomości - czasami może być chaotycznie, ale to dlatego, że idzie "prosto z serca".

 

  • Efedryna


wiek: 18 lat

wzrost: 196cm

waga: 92kg

Wybieraliśmy się ze znajomymi na ognisko do lasu, a że wcześniej naczytałem się na hyperrealku o tych tajemniczych tabletkach na kaszel jakimi są tussipect, więc postanowiłem tego spróbować.Godz. 17.30

  • Pridinol

Niedziela 15 luty 2004 ostani dzień przed końcem ferii:


  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Dobre nastawienie, dość spory zasób informacji, lekkie podenerwowanie połączone z euforią. Załadowanie kartonika przed zakupami w Biedronce poprzedzającymi domówkę połączoną z grillem. Wraz ze mną moi przyjaciele, dziewczyna, praktycznie sami swoi. Miejsce: Stary, zniszczony duży dom + ogród, też dość spory. Oczko wodne, kwiaty, rośliny, drzewa a za tym wszystkim garaż z małym warsztatem.

To mój pierwszy raport, proszę o wyrozumiałość.

175cm, 66kg

randomness