Jednorazowe e-papierosy będą zakazane. Są zbyt atrakcyjne dla dzieci

Premierka Francji ogłosiła, że rząd pracuje nad zakazem sprzedaży jednorazowych waporyzatorów. Czy zostanie wprowadzony też w Polsce?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vibez.pl | Natalia Witulska
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

104

Premierka Francji ogłosiła, że rząd pracuje nad zakazem sprzedaży jednorazowych waporyzatorów. Czy zostanie wprowadzony też w Polsce?

Premierka Francji Elisabeth Borne poinformowała 3 września na antenie stacji radiowej RTL o rządowych planach wprowadzenia zakazu sprzedaży jednorazowych papierosów elektronicznych.

Francja wprowadzi zakaz jednorazowych e-papierosów

Borne podkreśliła, że moda na "jednorazówki" wciąga młodych ludzi w nałóg, który zabija rocznie we Francji 75 tys. osób. Poinformowała, że francuski rząd opracowuje szeroko zakrojony plan walki z nałogiem nikotynowym, ale dodała, że nie planuje kolejnej podwyżki akcyzy po tegorocznej.

Francja nie jest jedynym krajem, który planuje zakazać jednorazowych waporyzatorów. W czerwcu 2023 r. zakaz ich sprzedaży wprowadziła Nowa Zelandia. O zakaz apaeluje również do własnego rządu Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych Anglii i Walii. Według nich jednorazowe e-papierosy powodują ogromne problemy z zaśmiecaniem, stanowią zagrożenie pożarowe, a kolorową formą i niską ceną zbyt mocno przemawiają do dzieci.

Kiedy koniec jednorazowych e-papierosów w Polsce?

Z Polski, podobnie jak z innych krajów Unii Europejskiej jednorazowe vape'y znikną do końca 2026 r. Zgodnie z rozporządzeniem Unii do tego czasu wszystkie baterie w elektronicznych urządzeniach przenośnych, a więc także w e-papierosach, muszą być wyjmowalne i umożliwiać wymianę przez samego użytkownika.

Producenci e-papierosów nie zastosują tego rozwiązania w jednorazowych waporyzatorach, ponieważ system odbioru zużytego sprzętu byłby zbyt kosztowny.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • LSD-25
 • Marihuana
 • Tripraport

Podekscytowanie nadchodzącym tripem planowanym już od dłuższego czasu i mającym odbyć się podczas pobytu w Norwegii; nadzieja na kanapowy, introspektywny trip która niestety zostaje dość brutalnie rozwiana.

Wyprawa na dworzec w Oslo od początku jawi się w moim umyśle jako coś abstrakcyjnego. Z pewnym niepokojem wyczekuję momentu, w którym poznam K – naszego kwasowego towarzysza. Dość dotkliwie odczuwam to, że jestem w całkowicie nieznanym miejscu, otoczona masą ludzi spieszącą się nie wiadomo dokąd i po co, podświadomie wyłapuję niezrozumiałe strzępki norweskich rozmów. Czekam na K razem z P, jednocześnie przecierając oczy i usiłując wyplenić z nich resztki zaspania będące skutkiem zerwania się z łóżka o nieludzkiej wręcz godzinie.

 • Dekstrometorfan


1. Wtorek. Zazylam dekstrometorfan (tabletki Acodin)2. Doswiadczenie: MJ, Amfa (bardzo czesto), rozne pilsy, dekstrometorfan- 1 raz3. 15 tabletek Acodinu, doustnie:)


4. "set & setting": wraz z kolezanka mialysmy ochote na narkotyki, jednak chcialysmy sprobowac czegos nowego, wiec kupilysmy acodin :) zjadlysmy go u niej w domu.


 • MDMA (Ecstasy)

Substancja - 2 extasy (+10 piw:)


Poziom wtajemniczenia- wtajemniczony :D

 • Heimia salicifolia
 • Inne
 • Lactuca virosa
 • Leonotis leonurus (wild dagga)
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Pozytywne przeżycie

Skoro nie miałem bada, odpowiednie.

Podtytułek Pierwszy: