Jamajka: Alarm po hospitalizacji ponad 60 dzieci po spożyciu słodyczy z marihuaną

Na Jamajce doszło do niepokojącego incydentu związanego z konopiami indyjskimi. Ponad 60 dzieci trafiło do szpitala po spożyciu słodyczy zawierających składniki pochodzące z marihuany. Minister Edukacji, Fayval Williams, poinformowała o zdarzeniu na platformie X, podkreślając, że większość z hospitalizowanych uczniów pochodziła z rejonu St Ann’s Bay, leżącego około 80 km od stolicy kraju, Kingston.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

ipolska24.pl
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła - pozdrawiamy serdecznie! Wszystkich czytelników materiałów udostępnianych na naszym portalu serdecznie i każdorazowo zachęcamy do wyciągnięcia w ich kwestii własnych wniosków i samodzielnej oceny wiarygodności przytaczanych faktów oraz sensowności zawartych argumentów.

Odsłony

21

Na Jamajce doszło do niepokojącego incydentu związanego z konopiami indyjskimi. Ponad 60 dzieci trafiło do szpitala po spożyciu słodyczy zawierających składniki pochodzące z marihuany. Minister Edukacji, Fayval Williams, poinformowała o zdarzeniu na platformie X, podkreślając, że większość z hospitalizowanych uczniów pochodziła z rejonu St Ann’s Bay, leżącego około 80 km od stolicy kraju, Kingston.

Niektóre z dzieci doświadczyły silnych objawów, takich jak wymioty i halucynacje. Chociaż nie ma informacji o poważnym stanie zdrowia któregokolwiek z uczniów, niektórym z nich podano kroplówki dożylne. “Oto, jak potężny jest ten produkt. NIEBEZPIECZEŃSTWO!” – ostrzegała pani Williams. Pojawiły się również sprzeczne informacje dotyczące tego, z której szkoły pochodzą poszkodowane dzieci, gdyż oprócz szkoły w St Ann’s Bay, lokalne media doniosły także o zdarzeniach w szkole w Ocho Rios.

W śledztwo włączyła się jamajska policja, a starszy nadinspektor Dwight Powell apeluje do świadków, by podzielili się informacjami na temat “samotnego sprzedawcy”, który mógł sprzedawać te słodycze. W kontekście śledztwa minister Williams opublikowała zdjęcia opakowań tych produktów z ostrzeżeniem o ich potencjalnej niebezpieczności. Okazuje się, że każdy z tych cukierków zawierał aż 100 mg Delta-8, odmiany THC – substancji psychoaktywnej marihuany. Dla porównania, taka dawka jest uważana za wysoką nawet dla dorosłego.

Chociaż konopie indyjskie zostały zdekryminalizowane na Jamajce w 2015 roku, minister zdrowia, Christopher Tufton, podkreślił, że rząd nie zezwala na import produktów spożywczych zawierających narkotyki. Co ciekawe, słodycze, które spowodowały zatrucie, zostały wyprodukowane w Stanach Zjednoczonych, w stanie Kalifornia, gdzie marihuana jest legalna.

Ten alarmujący incydent przypomina podobne zdarzenie w Republice Południowej Afryki, gdzie około 90 dzieci zachorowało po spożyciu babeczek z marihuaną. Obydwa przypadki stanowią poważne ostrzeżenie o potencjalnych zagrożeniach związanych z produktami zawierającymi marihuanę i podkreślają potrzebę ścisłej kontroli i edukacji w tej dziedzinie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • MDMA (Ecstasy)


data: 13.10.2001r.


zażyta trucizna: 1 tabletka Ecstasy z wyrzeźbioną kotwiczką. Cena: 30zł/szt.
  • 2C-C
  • Pierwszy raz

Pozytywne nastawienie, jeszcze lepsze efekty

17.12.12 - dostaję informacje od znajomego na temat nowej substancji jaka się u niego pojawiła, tj. 2c-c. Pierwsze co oczywiście zrobiłem, poradziłem się wójka google onośnie tej substancji, niestety info brak (może poza krótkim niezrozumiałym opisem na wiki, i jednej historii). O tak w tej chwili pomyślałem, to jest to, uwielbiałem eksperymentować i jako że nie miałem jeszcze doświadczenia z kwasami itp. stwierdziłem, że trzeba spróbować. Szybki telefon do kumpla (nazwijmy go X) pytanie czy w to wchodzi, no i oczywiście że tak.

18.12.12 - zakup substancji, moje źródło ma cennik:

  • Bieluń dziędzierzawa

Data: 02.08.2002


Miejsce: Żary - Przystanek Woodstock
W dzień wyjazdu kumpel przyniósł mi 95 ziaren bieluna (za co mu teraz z góry dziękuję ;)), oprócz tego nie braliśmy nic ze sobą. W pociągu zaczęliśmy pić winko, jechaliśmy z 8 godzin, w przejściu między wagonami było ze 30 osób. Zapowiadała się niezła impreza. Co chwila przewijały się jakieś irokezy i brały od nas wina. Zioła też się trochę skołowało.


  • 4-HO-MET
  • Etanol (alkohol)
  • Metoksetamina
  • Miks

Nastawienie pozytywne, ciemny pokój ze świecą, w mieszkaniu studenckim w Krakowie, tradycyjnie poświęcany psychodelicznym podróżom (dexojaskinia).

Pierwszy raz mieliśmy spróbować hometa. Substancja, o której długo czytałem, nareszcie zagościła w naszych skromnych progach, doniesiona przez pana listonosza.

Siedzimy wieczorem i postanawiamy spróbować co to ten 4-ho-met z głową robi. Gasimy światło, włączamy muzykę (Asura), zapalamy świecę i dzielimy dawkę. Odmierzamy z tripkompanem po ~20 mg 4-ho-meta i pod język, jak mxe.

Nie będę pisał tego raportu w tradycyjny sposób, z podziałem czasowym, T+x itd, chciałbym po prostu wylać z siebie myśli, które otaczają dzisiejszą noc z prorokiem i metoksetaminą.

randomness