Jak Nowy Meksyk szykuje się do regulacji sprzedaży marihuany?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vapomaniak.pl na podst. HighTimes/NM Political Report
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

67

Ustawa o legalizacji marihuany w Nowym Meksyku weszła w życie w czerwcu, a ograniczone posiadanie na własny użytek i uprawa stały się oficjalnie legalne dla osób dorosłych w wieku 21 lat i starszych.

Marihuana w Nowym Meksyku jest legalna do użytku rekreacyjnego od 29 czerwca 2021 roku. Projekt ustawy legalizującej użytek rekreacyjny – House Bill 2, ustawa o regulacji marihuany – został podpisany przez gubernator Michelle Lujan Grisham 12 kwietnia 2021 roku. Pierwsza licencjonowana sprzedaż musi nastąpić do 1 kwietnia 2022 roku.

 • Ludzie mogą teraz legalnie posiadać do dwóch uncji marihuany, 16 gramów koncentratów i uprawiać do sześciu dojrzałych roślin na własny użytek.
 • Nowy Meksyk może wprowadzić nowe przepisy, które ograniczą turystykę związaną z rekreacyjną marihuaną. Urzędnicy twierdzą, że takie ograniczenia zapewnią bezpieczeństwo publiczne.
 • W listopadzie w Nowym Meksyku odbyło się publiczne przesłuchanie, podczas którego omówiono zasady dotyczące przyszłego rynku rekreacyjnej marihuany w tym stanie.

Czy to czas zmian w Meksyku?

Stanowy Departament Regulacji i Licencji, jak również Wydział Kontroli Konopi, odpowiedział na pytania i komentarze od społeczeństwa podczas przesłuchania w sprawie zasad, które będą regulować działalność detalistów i producentów marihuany.

Według lokalnej strony internetowej NM Political Report, komentarze podczas przesłuchania

dotyczyły proponowanych przepisów w zakresie wymagań dotyczących opakowań, ogólnych praktyk biznesowych, a także dostaw marihuany zarówno do firm, jak i domów.

Spotkanie zostało podkreślone przez pojawienie się Katy Duhigg, demokratycznej senator stanowej, która służy również jako adwokat ds. konopi indyjskich w Albuquerque. Duhigg

poruszyła szereg kwestii, które chciałaby zmienić i zaoferowała konkretne sugestie

jak podaje strona internetowa. Poinformowano, że

nie zgadza się z proponowanym wymogiem, aby producenci marihuany udowodnili, że mają prawo do dostępu do zasobów wody, ponieważ produkcja niekoniecznie wykorzystuje wodę w taki sam sposób, jak uprawa.

Ustawa legalizująca rekreacyjną marihuanę

Ustawodawcy w Nowym Meksyku uchwalili ustawę legalizującą rekreacyjne używanie marihuany dla dorosłych podczas specjalnej sesji legislacyjnej w czerwcu. Ustawa została podpisana w kwietniu przez gubernator Michelle Lujan Grisham. Oznacza to wielkie rzeczy dla Nowego Meksyku, ponieważ po raz pierwszy w historii, w końcu będą mieli legalny rynek marihuany.

Ustawodawcom nie udało się uchwalić ustawy legalizacyjnej podczas regularnej 60-dniowej sesji, co skłoniło Grisham do zwołania sesji specjalnej, aby doprowadzić projekt do końca.

Jak powiedział Grisham w tym czasie:

Podczas gdy ja oklaskuję Legislaturę i personel za ich niesamowitą wytrwałość i produktywność w ciągu 60 dni w obliczu tych wyzwań, musimy i będziemy przeć naprzód i zakończyć pracę nad tymi inicjatywami razem dla dobra ludzi i przyszłości naszego wspaniałego stanu.

Biuro Grishama w szczególności powołało się na ustawę legalizacyjną jako powód do zwołania sesji specjalnej.

Z ogólnym porozumieniem ponad podziałami w sprawie znaczenia inicjatywy legalizacji, gubernator zamierza zobaczyć ostateczne przejście tej potencjalnie znaczącej ekonomicznej siły napędowej, która według szacunków stworzy ponad 11 000 miejsc pracy i zapewni, że Nowy Meksyk nie pozostanie w tyle, gdy coraz więcej stanów przyjmie legalizację marihuany dla dorosłych.

- powiedziało biuro gubernatora w tym czasie.

Prawo weszło w życie 29 czerwca 2021 roku

Ustawodawcy Nowego Meksyku wkrótce uchwalili ustawę Cannabis Regulation Act, która zalegalizowała rekreacyjne używanie konopi indyjskich przez osoby dorosłe w wieku 21 lat i starsze.

Nowe prawo oficjalnie weszło w życie 29 czerwca, pozwalając tym osobom na posiadanie do dwóch uncji trawki poza domem (a nawet więcej w domu).

Zgodnie z ustawą Cannabis Regulation Act, regulowana sprzedaż marihuany musi rozpocząć się do 1 kwietnia 2022 roku.

Podczas publicznego przesłuchania w zeszły czwartek, uczestnicy tacy jak Duhigg odnieśli się do niektórych postanowień ustawy, w tym jednego wymagającego od producentów marihuany

wykazania, że mają legalny dostęp do wody po tym, jak wielu członków opinii publicznej podniosło obawy dotyczące ograniczonych zasobów wodnych Nowego Meksyku

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • MDMA (Ecstasy)

 • Amfetamina
 • Dekstrometorfan
 • Etanol (alkohol)
 • Inne
 • Kodeina
 • Kofeina
 • Marihuana
 • Mieszanki "ziołowe"
 • Tabaka
 • Tytoń
 • Uzależnienie

Brak motywacji do czegokolwiek. Moment w którym nic już nie cieszy, nic nie ma sensu. Liczy się tylko zdobycie narkotyku, jaranie go w spokoju.

Dziś postanowiłam rzucić to gówno. Zerwałam z moim chlopakiem A. To on mi pierwszą lufe podał, pokazał cały ten narkotykowy świat. 

 • MDMA (Ecstasy)

Substancja: MDEA

Drogi Neurogroove!

Dawno już tu nie zawitałem z swoim TRem, a że namawiał mnie pewien pan ze szczerbatą mordą i podbitym okiem, a nadarzyła się okazja by podzielić si z wami doświadczeniami więc jestem i piszę :)
Warto się podzielić gdyż mowa tu nie o MDMA jak mniemałem swego czasu lecz o jej pokrewnej postaci, trochę lżejszej substancji EVĄ też zwaną.

W ową panią zaopatrzyłem się już jakiś czas temu, oczywiście miała to być ta najprawdziwsza z prawdziwych esktaza. 170/g, cena całkiem znośna.

 • Marihuana
 • Szałwia Wieszcza

Set & Setting: Ekstrakt 1g Salvia Divinorum 10x ,1g Marihuana, piwko.

Spotkanie ze znajomymi około 5 osób biorących udział w tripie.

Waga: 80kg

Wiek: 28lat

Doświadczenie: MJ,Gałka,Salvia,Kodeina,Benzo.