Jak Nowy Meksyk szykuje się do regulacji sprzedaży marihuany?

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

vapomaniak.pl na podst. HighTimes/NM Political Report
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła. Pozdrawiamy!

Odsłony

51

Ustawa o legalizacji marihuany w Nowym Meksyku weszła w życie w czerwcu, a ograniczone posiadanie na własny użytek i uprawa stały się oficjalnie legalne dla osób dorosłych w wieku 21 lat i starszych.

Marihuana w Nowym Meksyku jest legalna do użytku rekreacyjnego od 29 czerwca 2021 roku. Projekt ustawy legalizującej użytek rekreacyjny – House Bill 2, ustawa o regulacji marihuany – został podpisany przez gubernator Michelle Lujan Grisham 12 kwietnia 2021 roku. Pierwsza licencjonowana sprzedaż musi nastąpić do 1 kwietnia 2022 roku.

 • Ludzie mogą teraz legalnie posiadać do dwóch uncji marihuany, 16 gramów koncentratów i uprawiać do sześciu dojrzałych roślin na własny użytek.
 • Nowy Meksyk może wprowadzić nowe przepisy, które ograniczą turystykę związaną z rekreacyjną marihuaną. Urzędnicy twierdzą, że takie ograniczenia zapewnią bezpieczeństwo publiczne.
 • W listopadzie w Nowym Meksyku odbyło się publiczne przesłuchanie, podczas którego omówiono zasady dotyczące przyszłego rynku rekreacyjnej marihuany w tym stanie.

Czy to czas zmian w Meksyku?

Stanowy Departament Regulacji i Licencji, jak również Wydział Kontroli Konopi, odpowiedział na pytania i komentarze od społeczeństwa podczas przesłuchania w sprawie zasad, które będą regulować działalność detalistów i producentów marihuany.

Według lokalnej strony internetowej NM Political Report, komentarze podczas przesłuchania

dotyczyły proponowanych przepisów w zakresie wymagań dotyczących opakowań, ogólnych praktyk biznesowych, a także dostaw marihuany zarówno do firm, jak i domów.

Spotkanie zostało podkreślone przez pojawienie się Katy Duhigg, demokratycznej senator stanowej, która służy również jako adwokat ds. konopi indyjskich w Albuquerque. Duhigg

poruszyła szereg kwestii, które chciałaby zmienić i zaoferowała konkretne sugestie

jak podaje strona internetowa. Poinformowano, że

nie zgadza się z proponowanym wymogiem, aby producenci marihuany udowodnili, że mają prawo do dostępu do zasobów wody, ponieważ produkcja niekoniecznie wykorzystuje wodę w taki sam sposób, jak uprawa.

Ustawa legalizująca rekreacyjną marihuanę

Ustawodawcy w Nowym Meksyku uchwalili ustawę legalizującą rekreacyjne używanie marihuany dla dorosłych podczas specjalnej sesji legislacyjnej w czerwcu. Ustawa została podpisana w kwietniu przez gubernator Michelle Lujan Grisham. Oznacza to wielkie rzeczy dla Nowego Meksyku, ponieważ po raz pierwszy w historii, w końcu będą mieli legalny rynek marihuany.

Ustawodawcom nie udało się uchwalić ustawy legalizacyjnej podczas regularnej 60-dniowej sesji, co skłoniło Grisham do zwołania sesji specjalnej, aby doprowadzić projekt do końca.

Jak powiedział Grisham w tym czasie:

Podczas gdy ja oklaskuję Legislaturę i personel za ich niesamowitą wytrwałość i produktywność w ciągu 60 dni w obliczu tych wyzwań, musimy i będziemy przeć naprzód i zakończyć pracę nad tymi inicjatywami razem dla dobra ludzi i przyszłości naszego wspaniałego stanu.

Biuro Grishama w szczególności powołało się na ustawę legalizacyjną jako powód do zwołania sesji specjalnej.

Z ogólnym porozumieniem ponad podziałami w sprawie znaczenia inicjatywy legalizacji, gubernator zamierza zobaczyć ostateczne przejście tej potencjalnie znaczącej ekonomicznej siły napędowej, która według szacunków stworzy ponad 11 000 miejsc pracy i zapewni, że Nowy Meksyk nie pozostanie w tyle, gdy coraz więcej stanów przyjmie legalizację marihuany dla dorosłych.

- powiedziało biuro gubernatora w tym czasie.

Prawo weszło w życie 29 czerwca 2021 roku

Ustawodawcy Nowego Meksyku wkrótce uchwalili ustawę Cannabis Regulation Act, która zalegalizowała rekreacyjne używanie konopi indyjskich przez osoby dorosłe w wieku 21 lat i starsze.

Nowe prawo oficjalnie weszło w życie 29 czerwca, pozwalając tym osobom na posiadanie do dwóch uncji trawki poza domem (a nawet więcej w domu).

Zgodnie z ustawą Cannabis Regulation Act, regulowana sprzedaż marihuany musi rozpocząć się do 1 kwietnia 2022 roku.

Podczas publicznego przesłuchania w zeszły czwartek, uczestnicy tacy jak Duhigg odnieśli się do niektórych postanowień ustawy, w tym jednego wymagającego od producentów marihuany

wykazania, że mają legalny dostęp do wody po tym, jak wielu członków opinii publicznej podniosło obawy dotyczące ograniczonych zasobów wodnych Nowego Meksyku

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
 • Dekstrometorfan

Środek: Acodin w tabletkach - 450mg DXM HBr

Okoliczności: dom, noc, sam

Psychika: negatywnie nastawiony do DXM, wcześniejsze próby z DXM poniżej 300mg.

22:15 - 23:00


Zjadłem 10 tabsów i po 5 co kilka minut. (w sumie 30)

 • Bad trip
 • Marihuana
 • Marihuana

Nastawienie stanowczo pozytywne, paliłam na tarasie przed domem, w otoczeniu dobrych koleżanek.

 

16:30, w domu jestem tylko ja i dwie koleżanki, nazwijmy je K. i E. Nabijam lufę. Ponoć mocny towar, nie byłam wtedy doświadczona, więc nie potrafię określić co to dokładnie było, ale z pewnością nie była to czysta MJ. 

 • Marihuana
 • Mefedron
 • Pierwszy raz

Warszawa. Sobota. Klub. Impreza. Gwiazda z zagrani... chuj z nią. Mefedron. 

21:45 - zamawiam Ubera pod hotel, czekamy, lekka pizgawa, ale humory dopisują, czekaliśmy dość długo na ten wieczór

22:05 - zbliżamy się w okolice klubu, wysiadamy jakieś 200m od niego. W trakcie drogi wyciągam blanta. Żwawym krokiem kierujemy sie w strone miejsca docelowego. Kurwa. Za szybko. Kolonia stop. "Możemy na chwile usiąść?". Dokończyłem co miałem, przepaliłem mentolowym papierosem, lecimy. Dosłownie. Przynajmniej ja.

 • Grzyby halucynogenne

Zapoznaj sie z http://neurogroove.info/jak-napisac-poprawny-raport a TR bedzie na glownej, wybaczam to jakos i nie wpitole do odurzonych ;) No i wypadaloby zdania wielkimi literami zaczynac w celu lepszej czytelnosci.

BEFORAPORT : no, to relacja z pierwszego grzybienia, ktoro mialo miejsce juz w chÓÓÓj temu (co jest konkretnie ujete ponizej), i na uwadze trzeba tez miec fakt, ze i sam raport byl tworzony ladny kawalek czasu po fakcie

randomness