REKLAMA
Jadalna marihuana w sklepach od grudnia

KANADA. Ci, którzy chcą kupić ciasteczka lub balsamy z domieszką marihuany, znajdą je legalnie w „ograniczonym wyborze” w sklepach w połowie grudnia – ujawnił rząd federalny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bejsment.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

85

[KANADA] Ci, którzy chcą kupić ciasteczka lub balsamy z domieszką marihuany, znajdą je legalnie w „ograniczonym wyborze” w sklepach w połowie grudnia – ujawnił rząd federalny. Jednak wprowadzenia produktów z marihuaną w pełnym asortymencie nastąpi w roku 2020 lub jeszcze później.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało swoje ostateczne regulacje dotyczące nowych klas produktów zawierających konopie, w tym preparatów do stosowania miejscowego i parujących koncentratów, i wskazało, że zasady wejdą w życie 17 października – dokładnie rok od legalizacji marihuany rekreacyjnej w Kanadzie.

Jednak ​​po wejściu w życie ustawy, posiadacze federalnych licencji na obrót konopiami będą musieli powiadomić Health Canada dwa miesiące wcześniej o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży nowych produktów. Oznacza to, że trafią one na półki legalnych sklepów nie wcześniej niż w połowie grudnia.

Ostateczne regulacje, które zostaną oficjalnie opublikowane w “Canada Gazette” 26 czerwca, są bardzo oczekiwane przez nową, dynamicznie rosnącą branżę handlu marihuaną, a także przez wiele firm zajmujących się żywnością i napojami, które ogłosiły swoje własne plany.

Na przykład firma Greenhouse Juice Co. z siedzibą w Toronto poinformowała, że ​​planuje sprzedaż napojów podawanych z kannabidiolem lub CBD.

Z kolei firma Hexo Corp. z siedzibą w Quebecu współpracuje z gigantem browarniczym Molson Coors, tworząc spółkę joint venture o nazwie Truss, która produkuje i sprzedaje napoje bezalkoholowe z dodatkiem marihuany.

Niedawny raport firmy Deloitte szacuje, że kanadyjski rynek tych produktów jest wart około 2,7 miliarda dolarów rocznie, a artykuły spożywcze stanowią ponad połowę tej kwoty.

Ministerstwo Zdrowia już w lutym zakończyło publiczne konsultacje w sprawie przepisów dotyczących dodatkowych produktów z konopi. Konopie indyjskie, niezależnie od tego, czy w postaci jadalnej czy pitnej, będą zawierały w jednym opakowaniu 10 miligramów tetrahydrokanabinolu – związku znanego jako THC. Ekstrakty z konopi do inhalacji i płyny do infuzji, będą miały dawkę 1000 miligramów THC. Produkty te nie mogą zawierać nikotyny, kofeiny ani alkoholu. Wszystkie opakowania muszą mieć zabezpieczenia przed dziećmi i nie mogą być zachwalane młodym ludziom przy pomocy atrakcyjnych kształtu, koloru, smaku, zapachu czy sposobu zapakowania.

Oceń treść:

Brak głosów
randomness