Jadalna marihuana w sklepach od grudnia

KANADA. Ci, którzy chcą kupić ciasteczka lub balsamy z domieszką marihuany, znajdą je legalnie w „ograniczonym wyborze” w sklepach w połowie grudnia – ujawnił rząd federalny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bejsment.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

121

[KANADA] Ci, którzy chcą kupić ciasteczka lub balsamy z domieszką marihuany, znajdą je legalnie w „ograniczonym wyborze” w sklepach w połowie grudnia – ujawnił rząd federalny. Jednak wprowadzenia produktów z marihuaną w pełnym asortymencie nastąpi w roku 2020 lub jeszcze później.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało swoje ostateczne regulacje dotyczące nowych klas produktów zawierających konopie, w tym preparatów do stosowania miejscowego i parujących koncentratów, i wskazało, że zasady wejdą w życie 17 października – dokładnie rok od legalizacji marihuany rekreacyjnej w Kanadzie.

Jednak ​​po wejściu w życie ustawy, posiadacze federalnych licencji na obrót konopiami będą musieli powiadomić Health Canada dwa miesiące wcześniej o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży nowych produktów. Oznacza to, że trafią one na półki legalnych sklepów nie wcześniej niż w połowie grudnia.

Ostateczne regulacje, które zostaną oficjalnie opublikowane w “Canada Gazette” 26 czerwca, są bardzo oczekiwane przez nową, dynamicznie rosnącą branżę handlu marihuaną, a także przez wiele firm zajmujących się żywnością i napojami, które ogłosiły swoje własne plany.

Na przykład firma Greenhouse Juice Co. z siedzibą w Toronto poinformowała, że ​​planuje sprzedaż napojów podawanych z kannabidiolem lub CBD.

Z kolei firma Hexo Corp. z siedzibą w Quebecu współpracuje z gigantem browarniczym Molson Coors, tworząc spółkę joint venture o nazwie Truss, która produkuje i sprzedaje napoje bezalkoholowe z dodatkiem marihuany.

Niedawny raport firmy Deloitte szacuje, że kanadyjski rynek tych produktów jest wart około 2,7 miliarda dolarów rocznie, a artykuły spożywcze stanowią ponad połowę tej kwoty.

Ministerstwo Zdrowia już w lutym zakończyło publiczne konsultacje w sprawie przepisów dotyczących dodatkowych produktów z konopi. Konopie indyjskie, niezależnie od tego, czy w postaci jadalnej czy pitnej, będą zawierały w jednym opakowaniu 10 miligramów tetrahydrokanabinolu – związku znanego jako THC. Ekstrakty z konopi do inhalacji i płyny do infuzji, będą miały dawkę 1000 miligramów THC. Produkty te nie mogą zawierać nikotyny, kofeiny ani alkoholu. Wszystkie opakowania muszą mieć zabezpieczenia przed dziećmi i nie mogą być zachwalane młodym ludziom przy pomocy atrakcyjnych kształtu, koloru, smaku, zapachu czy sposobu zapakowania.

Oceń treść:

Average: 9 (3 votes)

Komentarze

Polacy w Kanadzie (niezweryfikowany)
Polacy w Kanadzie - Ogloszenia, Praca, Sklepy, Polskie Firmy, Nieruchomosci https://www.polacy.ca/
Zajawki z NeuroGroove
  • Marihuana
  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Wieczór w sylwester, razem z ziomkiem (oboje 15 lat) postanowiliśmy spędzić noc na opuszczonej działce pijąc i paląc szlugi, odpalić fajerwerki i wrócić bardzo szybko do domu. Byliśmy w świetnym humorze, dawno się nie widzieliśmy chociaż znaliśmy się od dzieciaka. Jointa dostaliśmy od przypadkowo spotkanego starszego kolegi z osiedla, bardzo się cieszyliśmy że będziemy mogli spróbować czegoś nowego, nie mogliśmy się doczekać.

Godzina 20:00

Dotarliśmy na działkę razem z piwami, papierosami i gwiazdą wieczoru - jointem. Nie śpieszyliśmy się, mieliśmy dużo rzeczy do przegadania bo nie widzieliśmy się wiele lat. Otworzyliśmy piwa, usiedliśmy w starym "kiosku" i co jakiś czas wychodziliśmy na zewnątrz na papierosa.

Godzina 21:30

  • Etanol (alkohol)
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Umiarkowane znudzenie i zmęczenie życiem, chęć doświadczenie czegoś przyjemnego. Wieczór. Dom rodzinny.

Jest to mój pierwszy trip report i z góry oświadczam, że bardziej przypomina zapiski z pamiętnika. Moim zdaniem opis działania substancji, w którym brakuje informacji dotyczących wykonywanych czynności dnia codziennego i samopoczucia - nie obrazuje w pełni jej działania. Oczywiście możesz się z tym nie zgadzać. Jeśli nie lubisz czytać takich form trip reportów - nie czytaj :)

A teraz - jeśli jednak zdecydowałeś się przeczytać - przejdźmy do rzeczy...

  • Pierwszy raz
  • Pseudoefedryna

chęć spróbowania czegos nowego, humor raczej neutralny, śni dobry, ani zly. Dom, własny pokoj.

14.30 - wracam z apteki z opakowaniem Sudafedu, bez czekania zjadam 6 tabletek popijając je kawą.
t + 40 min - sprzątam pokój, rzadnego kopa energii póki co nie ma, wyczuwam lekką poprawę humoru, problemy wydają się malutkie. Ale niestety jestem człekiem głodnym wrażeń, zarzucam kolejne 6 tabsów + kolejna kawa.