REKLAMA
Jadalna marihuana w sklepach od grudnia

KANADA. Ci, którzy chcą kupić ciasteczka lub balsamy z domieszką marihuany, znajdą je legalnie w „ograniczonym wyborze” w sklepach w połowie grudnia – ujawnił rząd federalny.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

bejsment.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

90

[KANADA] Ci, którzy chcą kupić ciasteczka lub balsamy z domieszką marihuany, znajdą je legalnie w „ograniczonym wyborze” w sklepach w połowie grudnia – ujawnił rząd federalny. Jednak wprowadzenia produktów z marihuaną w pełnym asortymencie nastąpi w roku 2020 lub jeszcze później.

Ministerstwo Zdrowia opublikowało swoje ostateczne regulacje dotyczące nowych klas produktów zawierających konopie, w tym preparatów do stosowania miejscowego i parujących koncentratów, i wskazało, że zasady wejdą w życie 17 października – dokładnie rok od legalizacji marihuany rekreacyjnej w Kanadzie.

Jednak ​​po wejściu w życie ustawy, posiadacze federalnych licencji na obrót konopiami będą musieli powiadomić Health Canada dwa miesiące wcześniej o zamiarze wprowadzenia do sprzedaży nowych produktów. Oznacza to, że trafią one na półki legalnych sklepów nie wcześniej niż w połowie grudnia.

Ostateczne regulacje, które zostaną oficjalnie opublikowane w “Canada Gazette” 26 czerwca, są bardzo oczekiwane przez nową, dynamicznie rosnącą branżę handlu marihuaną, a także przez wiele firm zajmujących się żywnością i napojami, które ogłosiły swoje własne plany.

Na przykład firma Greenhouse Juice Co. z siedzibą w Toronto poinformowała, że ​​planuje sprzedaż napojów podawanych z kannabidiolem lub CBD.

Z kolei firma Hexo Corp. z siedzibą w Quebecu współpracuje z gigantem browarniczym Molson Coors, tworząc spółkę joint venture o nazwie Truss, która produkuje i sprzedaje napoje bezalkoholowe z dodatkiem marihuany.

Niedawny raport firmy Deloitte szacuje, że kanadyjski rynek tych produktów jest wart około 2,7 miliarda dolarów rocznie, a artykuły spożywcze stanowią ponad połowę tej kwoty.

Ministerstwo Zdrowia już w lutym zakończyło publiczne konsultacje w sprawie przepisów dotyczących dodatkowych produktów z konopi. Konopie indyjskie, niezależnie od tego, czy w postaci jadalnej czy pitnej, będą zawierały w jednym opakowaniu 10 miligramów tetrahydrokanabinolu – związku znanego jako THC. Ekstrakty z konopi do inhalacji i płyny do infuzji, będą miały dawkę 1000 miligramów THC. Produkty te nie mogą zawierać nikotyny, kofeiny ani alkoholu. Wszystkie opakowania muszą mieć zabezpieczenia przed dziećmi i nie mogą być zachwalane młodym ludziom przy pomocy atrakcyjnych kształtu, koloru, smaku, zapachu czy sposobu zapakowania.

Oceń treść:

Average: 10 (1 vote)
Zajawki z NeuroGroove
  • 2C-P
  • Pozytywne przeżycie

Idealne. Działka nad dużym zbiornikiem wodnym, ciepły słoneczny dzień i atmosfera wyczekiwania - spotkanie było zaplanowane już cholernie dawno temu. To, że nie wszyscy dobrze się znaliśmy zupełnie mi nie przeszkadzało.

Wstęp

  • 6-APB
  • Pierwszy raz

Nastawienie pozytywne i w oczekiwaniu na 'pluszowy efekt' oraz wizje psychodeliczne. W domu u chłopaka, gdzie jesteśmy sami. Bardzo chciałam spróbować tej substancji, ze względu na to, iż znajomy szczerze polecał (a ma dość duże doświadczenie).

Godzina 20:50 - w ręku trzymam woreczek strunowy z beżowym proszkiem. Zawiera on 250mg 6apb, co zamierzamy z chłopakiem wziąć na mniejszą (dla mnie 100mg) i większą dawkę (dla niego 150mg). Postanowiliśmy wziąć już u mnie, więc pobiegłam po wodę i szklanki, nasypałam, zalałam i łyk. Smak - ohydny jak nie wiem co... takiej chemii nie da się porównać do niczego.  Z racji, że długo wchodzi, bo co najmniej jakąś godzinę, pojechaliśmy do niego samochodem i po drodze już włączyła mi się ‘śmiechawka’. Nie potrafiłam opanować ataku śmiechu, byłam w szampańskim humorze.

  • Dekstrometorfan
  • Przeżycie mistyczne

Własny pokój. Sam w wielki domu.

Od dawna zbierałem się do raportu, ale zawsze brakuje mi weny i słów aby opisać swoje podróże.
No ale zawsze jest ten pierwszy raz.
Zacznę od tego, że leczę się na nerwicę lekową i natręctwa. Ma to spore znaczenie, gdyż za każdym razem gdy dobrze się porobię, muszę walczyć uczuciem umierania..
Tak, za każdym razem gdy stripuję się mam ostry wkręt na umieranie. Ciężkie miałem z tym akcje, ale z czasem opanowałem techniki i "magiczne" wkręty pomagające mi poradzić sobie z tym stanem. Nie było łatwo..