REKLAMA
Indonezja: Muzułmańskie partie grożą więzieniem pijącym alkohol

Muzułmańskie partie zasiadające w parlamencie Indonezji chciałyby wprowadzenia całkowitego zakazu produkcji, dystrybucji i konsumpcji alkoholu w kraju. Pijącym alkohol groziłyby dwa lata więzienia.

Muzułmańskie partie zasiadające w parlamencie Indonezji chciałyby wprowadzenia całkowitego zakazu produkcji, dystrybucji i konsumpcji alkoholu w kraju. Pijącym alkohol groziłyby dwa lata więzienia.

Tak radykalne przepisy prawdopodobnie nie wejdą w życie - pisze "The Economist". Powód? Partie muzułmańskie dysponują jedynie ok. co trzecim miejscem w indonezyjskim parlamencie. Rząd zamierza walczyć jedynie z nielegalną produkcją alkoholu.

Przedstawiciele indonezyjskiej branży alkoholowej podkreślają, że - wbrew temu co twierdzą radykalni muzułmanie - alkohol nie przybył na archipelag z "dekadenckiego Zachodu" - był bowiem spożywany w tym miejscu od co najmniej 700 lat.

- To część indonezyjskiej kultury - mówi Michael Chin, dyrektor firmy Multi Bintang zajmującej się produkcją alkoholu.

Spożycie alkoholu w Indonezji jest niewielkie - na jednego mieszkańca przypada mniej niż litr alkoholu rocznie.

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • Dimenhydrynat  • Kodeina

Nazwa substancji: Kodeina (lek Neoazarina – tabl)

Doświadczenie: niezbyt wiolkie: głównie: dxm, tramadol, tusippect i inne...

Dawka: doustnie 400mg (40 tabl po 10mg)


  • N2O (gaz rozweselający)
  • Pozytywne przeżycie

pozytywne, zwyczajne

Siema dzisiaj chciałbym się z wami podzielić moim pierwszym razem z N2o czyli podtlenek azotu, dodam jeszcze że jest to mój pierwszy raport więc sorry za wszelkie błędy. Od zawsze byłem ciekawy innych stanów świadomości i interesowałem się w temacie substancji psychoaktywnych, chciałem próbować róźnych nowych rzeczy jeśli chodzi o ten temat, w tamten dzień padło akurat na sprężone. 

  • DMT
  • Pierwszy raz

Październik 2014. Zaciszny leśny zakamarek. Ekscytacja, obawa przed nieznanym.

Dimetylotryptamina - zawarta w połyskującej żywicy koloru sraczkowatego błota - miała tego dnia inwokować duchowe doświadczenie najwyższej klasy, drastycznie zmienić jakość mej świadomości, a i być może dopuścić mnie do wielkiego misterium psychodelicznej paschy, odsłonić kotarę codzienności, ukazać co się kryje pod spódnicą matki Ziemi...

 

randomness