REKLAMA
Illinois: Sprzedaż marihuany wzrosła do 19,7 mln w ciągu 12 dni

Licencjonowane punkty handlu marihuaną sprzedały towar za ponad 19,7 mln dol. w ciągu pierwszych 12 dni po legalizacji cannabisu w Illinois. Konsumenci dokonali w tym czasie ponad 495 tys. zakupów – wynika z ostatnich danych opublikowanych przez władze stanowe.

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Dziennik Związkowy
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

71

Licencjonowane punkty handlu marihuaną sprzedały towar za ponad 19,7 mln dol. w ciągu pierwszych 12 dni po legalizacji cannabisu w Illinois. Konsumenci dokonali w tym czasie ponad 495 tys. zakupów – wynika z ostatnich danych opublikowanych przez władze stanowe.

Wyniki sprzedaży były najwyższe 1 stycznia, pierwszego dnia legalnego handlu marihuaną do użytku rekreacyjnego i wyniosły prawie 3,2 mln dol., a następnie systematycznie spadały w kolejnych dniach.

W dniach od 10 do 11 stycznia (w sobotę i niedzielę) sprzedaż wyniosła ponad 1,6 mln dol., ale była o połowę mniejsza niż w niedzielę, 12 stycznia, kiedy niektóre sklepy z marihuaną zostały zamknięte z powodu braku produktów.

Pierwszy tydzień sprzedaży marihuany rekreacyjnej w Illinois, w którym klienci wydali prawie 12,9 mln dol., był pod tym względem rekordowy w porównaniu do wszystkich pozostałych stanów z zalegalizowanymi konopiami indyjskimi.

Bethany Gomez, dyrektor wykonawcza Brightfield Group, firmy zajmującej się rynkiem marihuany, poinformowała, że najbliżej Illinois pod tym względem znalazł się Oregon z 11 mln. dol. ze sprzedaży w pierwszym tygodniu po legalizacji marihuany. Dla porównania w Kolorado klienci w tym samym okresie wydali 5 mln dol.

Władze stanowe mają do końca lutego udostępnić dane dotyczące dochodów z podatku od sprzedaży marihuany.

(tos)

Oceń treść:

Brak głosów
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25

Nazwa substancji: LSD-25 "oczka".

Poziom doswiadczenia: doswiadczony ;-)

Dawka: pol kwasika (blotter)


Sposób zażycia: doustnie.

Set & setting: dobry humor caly dzien, zadnych negatywnych uczuc
  • Bad trip
  • Kannabinoidy

Nastawienie bardzo pozytywne, zaproszono mnie na ''zabójczy pyłek z bonga'', wypadło to spontanicznie. Kilka osób ze mną, w dalszej części tripa zostali najbliżsi kumple.

Siedzieliśmy wtedy nie robiąc nic, nie mając żadnych planów na resztę dnia, aż przypadkiem spotkały nas dwie koleżanki z wypchanym plecakiem. Spoglądając na ich oczy każdy zorientował się co jest w środku, a dziewczyny zaproponowały nam wspólne spalenie pyłku ze sporego bonga.

Po codziennym paleniu kilka razy przez jakieś pół roku, zrobiłam sobie przerwę aż do wtedy. Nie sądziłam, że będzie aż tak mocno.

  • Kokaina


subst: koko, wielowódo, tłustoblanto

ilość: 1/5 g, ok. półlitro, 1/4 g

s&s: poprostu pomyślałem, że gdyby było to by było miło i w zmienności krajobrazu się zdarzyło

dośw: parę razy przedtemmotto: "Wiadomo,że koka działa na zwieracze" ;P


  • Lophophora williamsii (meskalina)

Podsylam opis przezycia po Peyotlu, ktorego doswiadczyl Bernard

Roseman, gdy wraz z czlonkami Native American Church uczestniczyl

w sakramencie w poznych latach `50. To je ino fragmencik calosci,

a calosc to "The Peyot Story" - Wishire Book Company 1963...........................................randomness