Illinois. Gdzie, ile i za ile? Rekreacyjna marihuana już w krótce w sprzedaży

Obszerny przewodnik w temacie, socjologicznie bardzo ciekawy :)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

275

1 stycznia rozpocznie się rekreacyjna sprzedaż [czyżby chodziło o sytuacje, gdy ktoś sprzedaje nie w celu zarobku, a dla przyjemności? - Red. H] marihuany w Illinois. Do tej pory 32 działające sklepy z medyczną marihuaną otrzymały wszystkie niezbędne zezwolenia na rozpoczęcie sprzedaży wszystkim osobom powyżej 21 roku życia.

Stan jeszcze nie zaczął przyznawać licencji sklepom, które wcześniej nie sprzedawały medycznej marihuany.

Co można kupić?

Najpopularniejszym produktem jest marihuana, którą można palić, ponieważ jest znana i ludzie wiedzą, co z nią zrobić. Ale dostępne będą również czekoladki z marihuaną, ciasteczka czy żelki, plastry z konopi indyjskich, maści na ból mięśni, nalewki czy różne formy koncentratów.

Oczekuje się, że w aptekach w stanie Illinois już od początku sprzedaży rekreacyjnej oferowane będą dziesiątki różnych produktów. Według szacunków, w pierwszym pełnym roku sprzedaży rekreacyjnej marihuana do palenia będzie stanowić 55% sprzedaży, produkty spożywcze 22%, a koncentraty 20% - przewiduje Brightfield Group z siedzibą w Chciago, firma badawcza zajmująca się tematem marihuany.

Czy potrzebny jest dowód lub prawo jazdy?

Tak. Tylko osoby powyżej 21 roku życia będą mogły kupić marihuanę. Klienci będą musieli wylegitymować się przed wejściem do sklepu.

Ile można kupić?

Prawo zezwala na posiadanie 30 gramów lub około 1 uncji kwiatu marihuany, co wynosi mniej więcej tyle, ile dorosła osoba może trzymać w złożonych dłoniach. Dorośli mogą nabyć również 5 gramów koncentratu konopi do wapowania lub 500 miligramów składnika psychoaktywnego THC w produktach zawierających konopie indyjskie.

Sklepy nie będą mogły przekroczyć legalnego limitu w pojedynczej transakcji.

Większość sklepów spodziewa się, że zapasy marihuany mogą być niższe niż oczekiwane w pierwszych miesiącach sprzedaży. W takim przypadku detaliści mogą ograniczyć ilość dostępną do nabycia przez klientów do użytku rekreacyjnego, albo sprzedawać ją wyłącznie pacjentom medycznym.

Co z osobami spoza stanu?

Odwiedzający i osoby posiadające dokumenty z innych stanów mogą posiadać do 15 gramów marihuany. Musi być ona przechowywana w szczelnych pojemnikach. Ponieważ nielegalne jest przewożenie marihuany przez granicę stanu, musi ona zostać skonsumowania przed opuszczeniem Illinois. Używanie marihuany w samochodzie lub na pokładzie samolotu jest niezgodne z prawem.

Jak zapłacić?

Większość aptek przyjmuje tylko gotówkę. Marihuana jest nadal nielegalna na szczeblu federalnym, co oznacza, że większość banków nie współpracuje z firmami z tej branży. To samo dotyczy firm wydających karty kredytowe i podmiotów przetwarzających płatności. Wiele aptek posiada bankomaty na miejscu, a niektóre mają systemy płatności, które akceptują karty debetowe lub bankomatowe.

Ceny marihuany mogą się różnić w zależności od produktu i jego mocy.

W przypadku sprzedaży marihuany medycznej, wartość przeciętnej transakcji w Mission South Shore na południu miasta wynosi około 80 dolarów – twierdzi dyrektor generalny, Rick Armstrong. W aptece Midway Dispensary w pobliżu lotniska, klient może zakupić 10 paczek żelków zawierających konopie indyjskie lub kilka gotowych skrętów za 20-30 dolarów.

Również podatki różnią się w zależności od produktu i zawartości THC, która jest podana na opakowaniu. Będą to dodatkowe opłaty, poza standardowymi stanowymi i lokalnymi podatkami od sprzedaży. Lokalne samorządy będą mogły pobierać do 3% podatku od marihuany, a wiele z nich, w tym Deerfield czy Buffalo Grove, zdecydowały się to robić.

Przed zakupem nie zobaczysz trawki

Detaliści w Illinois muszą przechowywać produkty zamknięte przed sprzedażą. Przychodnie medyczne zwykle pokazują puste opakowania po produktach, aby konsumenci mogli je zobaczyć i przeczytać opisy. Niektóre mają ekrany z komputerem dotykowym lub tablety, na których klienci mogą przejrzeć menu z wyborem produktów, dowiedzieć się więcej na temat smaków i zawartości THC.

Czasami przychodnie medyczne otrzymują słoiki z próbkami, aby klienci mogli poczuć zapach konopi przed zakupem. Niektóre zamieszczają plakaty produktów, aby mogli zobaczyć zdjęcie tego, co zamierzają kupić. Produkt zostaje przekazany dopiero po dokonaniu zakupu. Ten sam proces będzie obowiązywać podczas sprzedaży rekreacyjnej.

Czy można zamówić online?

Wiele sklepów będzie oferować możliwość wcześniejszego zamówienia przez internet i dokonania płatności przy odbiorze. Klienci nadal jednak muszą okazać swój dokument tożsamości, aby wejść do sklepu.

Czy można zapalić tuż po wyjściu ze sklepu?

Nie. Prawo zakazuje palenia marihuany na ulicach, w parkach oraz innych miejscach publicznych. Zarządy kondominiów również mogą zakazać palenia na miejscu.

Mieszkańcy Chicago będą mogli palić trawkę na swoich balkonach czy podwórkach bez narażania się na możliwość otrzymania mandatów.

Gdzie hodowana jest marihuana?

Marihuany nie można legalnie przewozić przez granice stanu, więc wszystko, co można będzie kupić w aptekach w Illinois, jest uprawianie w stanie. To ta sama marihuana, którą uprawia się do celów medycznych.

Czy marihuana się psuje?

Większość oferowanych produktów ma datę sprzedaży (sell-by date). Produkty do spożywania zwykle mają termin od trzech do sześciu miesięcy, a koncentraty konopi indyjskich około roku.

Data produktu wskazuje bardziej na jakość produktu. Wpływ, jaki wywiera na użytkownika, będzie taki sam, ale kwiaty mogą wyschnąć, a czekoladki się stopić.

Koncentraty trzymają się najdłużej. Armstrong zaleca przechowywanie produktów z konopi w temperaturze około 65 stopni i trzymanie ich z dala od światła dziennego. Jeśli kwiat marihuany wyschnie, włożenie skórki od pomarańczy do pojemnika na dzień lub dwa powinno znowu go nawilżyć.

Czy są oferowane zniżki i promocje?

W przypadku pacjentów medycznych wiele aptek oferuje zniżki w określone dni tygodnia i oczekuje się, iż podobnie powinno to wyglądać w kwestii marihuany rekreacyjnej. Niektóre miejsca oferują promocje lub programy lojalnościowe dla klientów.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • Hydroksyzyna
  • Kodeina
  • Pierwszy raz

Majowa noc w małej wiosce. Pokój z dostępem do balkonu, zmęczony psychicznie i fizycznie po całym dniu. Chęć sprawdzenia działania kodeiny po przeczytaniu odczuć i doświadczeń innych osób, które miały styczność z tą substancją. Bez nadmiernego podekscytowania.

A więc postanowiłem spróbować kodeiny, ponieważ byłem ciekawy, jak na mnie podziała. Po przeczytaniu kilku TRów, w których ludzie w zdecydowanej większości zachwalali tę substancję, dałem się tym opisom skusić. Nabyłem wcześniej dwa opakowania Thiocodinu po 10 tabletek i Spritea, i byłem już praktycznie gotowy. Ważę 80 kg, dlatego stwierdziłem, że dawka 300 mg na początek lepiej na mnie zadziała niż często na pierwszy raz wybierane 150 mg. Przez cały dzień zjadłem tylko lekkie śniadanie i obiad o 14:00, i do 21:00 nic nie jadłem, pijąc tylko wodę.

  • Etanol (alkohol)
  • Grzyby halucynogenne
  • Miks

weekend, siedzę sam w domu, perspektywa grania na kompie/siedzenia na necie/oglądania filmów. Ogólny nastrój - dobry. Komfort psychiczny związany z bezpieczeństwem w domu i pewnością bycia samemu.

Siedzę sobie wieczorkiem, gram w Call of Duty, popijam drinkami, żeby sobie umilić czas. Niestety z mj strasznie lipnie było na osiedlu, nie udało mi się niczego pochytać więc - wódka stary przyjaciel. Ok. godz 21, już lekko sfazowany alkoholem, miałem niesamowitą chcicę na palenie. Brak możliwości, ale non stop wracałem do tego myślami. Wtedy też mnie olśniło, że jeden kumpel ma przecież grzyby, podobno te lepsze, czyli cubensisy, a nie nasze polskie łysiczki. Kumpel mnie uprzedzał, że już po połowie tego co kupiłem jest niesamowita bania grzybowa.

  • Dekstrometorfan
  • Pozytywne przeżycie

Różnie, z reguły dobry nastrój, w sam raz na fazę.

To nie jest Trip Raport a podsumowanie konsumpcji różnych środków odurzających w ciągu 2 lat. Dlaczego postanowiłem to napisać? Aby pokazać, że takie substancje mają na nas ogromny wpływ, zmieniają psychikę i prawdopodobnie powodują duże zmiany w mózgu. U mnie zadziałało to pozytywnie ale może to tylko przypadek. Piszę ten teks aby uzmysłowić Wam, jak silne działanie mają środki dostępne w aptece bez recepty, w sklepie i u dilera. Niniejszy tekst należy potraktować jako analizę jednego przypadku a nie regułę.

  • Marihuana
  • Pierwszy raz

Zdecydowałem się, ze względu na problemy w domu, samo jednak nastawienie było pozytywne, z drugiej strony bałem się jakichś efektów ubocznych typu halucynacje.

Całość zaczęła się 30 kwietnia ubiegłego roku. Chociaż w sumie trochę wcześniej, bo 29 dnia tego miesiąca dostałem propozycję. Zaczęło się od wagarów i graniu u kolegi w fife. Był tam też jeszcze jeden, który zaproponował mi "palitko". Gorliwie odmawiałem, jednak kolejnego dnia po dostaniu ostrej reprymendy od matki zadzwoniłem z pytaniem: "Aktualna propozycja?". On odpowiedział, że tak, dogadaliśmy się w kwestii pieniężnej (która wyniosła mnie aż 15zł) i umówiliśmy się w znanym nam obu miejscu.