Illinois. Gdzie, ile i za ile? Rekreacyjna marihuana już w krótce w sprzedaży

Obszerny przewodnik w temacie, socjologicznie bardzo ciekawy :)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

monitorlocalnews.com
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

279

1 stycznia rozpocznie się rekreacyjna sprzedaż [czyżby chodziło o sytuacje, gdy ktoś sprzedaje nie w celu zarobku, a dla przyjemności? - Red. H] marihuany w Illinois. Do tej pory 32 działające sklepy z medyczną marihuaną otrzymały wszystkie niezbędne zezwolenia na rozpoczęcie sprzedaży wszystkim osobom powyżej 21 roku życia.

Stan jeszcze nie zaczął przyznawać licencji sklepom, które wcześniej nie sprzedawały medycznej marihuany.

Co można kupić?

Najpopularniejszym produktem jest marihuana, którą można palić, ponieważ jest znana i ludzie wiedzą, co z nią zrobić. Ale dostępne będą również czekoladki z marihuaną, ciasteczka czy żelki, plastry z konopi indyjskich, maści na ból mięśni, nalewki czy różne formy koncentratów.

Oczekuje się, że w aptekach w stanie Illinois już od początku sprzedaży rekreacyjnej oferowane będą dziesiątki różnych produktów. Według szacunków, w pierwszym pełnym roku sprzedaży rekreacyjnej marihuana do palenia będzie stanowić 55% sprzedaży, produkty spożywcze 22%, a koncentraty 20% - przewiduje Brightfield Group z siedzibą w Chciago, firma badawcza zajmująca się tematem marihuany.

Czy potrzebny jest dowód lub prawo jazdy?

Tak. Tylko osoby powyżej 21 roku życia będą mogły kupić marihuanę. Klienci będą musieli wylegitymować się przed wejściem do sklepu.

Ile można kupić?

Prawo zezwala na posiadanie 30 gramów lub około 1 uncji kwiatu marihuany, co wynosi mniej więcej tyle, ile dorosła osoba może trzymać w złożonych dłoniach. Dorośli mogą nabyć również 5 gramów koncentratu konopi do wapowania lub 500 miligramów składnika psychoaktywnego THC w produktach zawierających konopie indyjskie.

Sklepy nie będą mogły przekroczyć legalnego limitu w pojedynczej transakcji.

Większość sklepów spodziewa się, że zapasy marihuany mogą być niższe niż oczekiwane w pierwszych miesiącach sprzedaży. W takim przypadku detaliści mogą ograniczyć ilość dostępną do nabycia przez klientów do użytku rekreacyjnego, albo sprzedawać ją wyłącznie pacjentom medycznym.

Co z osobami spoza stanu?

Odwiedzający i osoby posiadające dokumenty z innych stanów mogą posiadać do 15 gramów marihuany. Musi być ona przechowywana w szczelnych pojemnikach. Ponieważ nielegalne jest przewożenie marihuany przez granicę stanu, musi ona zostać skonsumowania przed opuszczeniem Illinois. Używanie marihuany w samochodzie lub na pokładzie samolotu jest niezgodne z prawem.

Jak zapłacić?

Większość aptek przyjmuje tylko gotówkę. Marihuana jest nadal nielegalna na szczeblu federalnym, co oznacza, że większość banków nie współpracuje z firmami z tej branży. To samo dotyczy firm wydających karty kredytowe i podmiotów przetwarzających płatności. Wiele aptek posiada bankomaty na miejscu, a niektóre mają systemy płatności, które akceptują karty debetowe lub bankomatowe.

Ceny marihuany mogą się różnić w zależności od produktu i jego mocy.

W przypadku sprzedaży marihuany medycznej, wartość przeciętnej transakcji w Mission South Shore na południu miasta wynosi około 80 dolarów – twierdzi dyrektor generalny, Rick Armstrong. W aptece Midway Dispensary w pobliżu lotniska, klient może zakupić 10 paczek żelków zawierających konopie indyjskie lub kilka gotowych skrętów za 20-30 dolarów.

Również podatki różnią się w zależności od produktu i zawartości THC, która jest podana na opakowaniu. Będą to dodatkowe opłaty, poza standardowymi stanowymi i lokalnymi podatkami od sprzedaży. Lokalne samorządy będą mogły pobierać do 3% podatku od marihuany, a wiele z nich, w tym Deerfield czy Buffalo Grove, zdecydowały się to robić.

Przed zakupem nie zobaczysz trawki

Detaliści w Illinois muszą przechowywać produkty zamknięte przed sprzedażą. Przychodnie medyczne zwykle pokazują puste opakowania po produktach, aby konsumenci mogli je zobaczyć i przeczytać opisy. Niektóre mają ekrany z komputerem dotykowym lub tablety, na których klienci mogą przejrzeć menu z wyborem produktów, dowiedzieć się więcej na temat smaków i zawartości THC.

Czasami przychodnie medyczne otrzymują słoiki z próbkami, aby klienci mogli poczuć zapach konopi przed zakupem. Niektóre zamieszczają plakaty produktów, aby mogli zobaczyć zdjęcie tego, co zamierzają kupić. Produkt zostaje przekazany dopiero po dokonaniu zakupu. Ten sam proces będzie obowiązywać podczas sprzedaży rekreacyjnej.

Czy można zamówić online?

Wiele sklepów będzie oferować możliwość wcześniejszego zamówienia przez internet i dokonania płatności przy odbiorze. Klienci nadal jednak muszą okazać swój dokument tożsamości, aby wejść do sklepu.

Czy można zapalić tuż po wyjściu ze sklepu?

Nie. Prawo zakazuje palenia marihuany na ulicach, w parkach oraz innych miejscach publicznych. Zarządy kondominiów również mogą zakazać palenia na miejscu.

Mieszkańcy Chicago będą mogli palić trawkę na swoich balkonach czy podwórkach bez narażania się na możliwość otrzymania mandatów.

Gdzie hodowana jest marihuana?

Marihuany nie można legalnie przewozić przez granice stanu, więc wszystko, co można będzie kupić w aptekach w Illinois, jest uprawianie w stanie. To ta sama marihuana, którą uprawia się do celów medycznych.

Czy marihuana się psuje?

Większość oferowanych produktów ma datę sprzedaży (sell-by date). Produkty do spożywania zwykle mają termin od trzech do sześciu miesięcy, a koncentraty konopi indyjskich około roku.

Data produktu wskazuje bardziej na jakość produktu. Wpływ, jaki wywiera na użytkownika, będzie taki sam, ale kwiaty mogą wyschnąć, a czekoladki się stopić.

Koncentraty trzymają się najdłużej. Armstrong zaleca przechowywanie produktów z konopi w temperaturze około 65 stopni i trzymanie ich z dala od światła dziennego. Jeśli kwiat marihuany wyschnie, włożenie skórki od pomarańczy do pojemnika na dzień lub dwa powinno znowu go nawilżyć.

Czy są oferowane zniżki i promocje?

W przypadku pacjentów medycznych wiele aptek oferuje zniżki w określone dni tygodnia i oczekuje się, iż podobnie powinno to wyglądać w kwestii marihuany rekreacyjnej. Niektóre miejsca oferują promocje lub programy lojalnościowe dla klientów.

Oceń treść:

Average: 9.5 (2 votes)
Zajawki z NeuroGroove
  • LSD-25
  • Pierwszy raz

Mieszkanie na 4 piętrze. Niezbyt mądry pomysł. 3 zaufanych kumpli, muzyka i ja. Oczekiwania były spore... nie przeliczyłem się. Ale szczegółowo to na dole ;)

Witam wszystkich tripowiczów. Na wstępie chciałbym powiedzieć, że niczego tutaj nie wyolbrzymiam i nie bagatelizuję. Przekazuje Wam czystą prawdę. Przepraszam za długość, ale ciężko jest streścić 6h w 2 strony ;) Mam nadzieję, że się spodoba.

Jest to mój pierwszy trip raport, więc proszę o wyrozumiałość, ale postaram się Wam przybliżyć wszystko w najmniejszych szczegółach.

Całą przygodę mieliśmy przeżyc w 4 osoby. 3 moich przyjaciół i ja. Nazwijmy ich Fred, Sid i Narciarz (czemu tak, to później).

  • Grzyby halucynogenne
  • Tripraport

Pozytywne nastawienie, ciekawość, dobra pogoda, muzyka; miejsce: polana w lesie, koc, 1 ziomek ze mną

Znana miejscówka, idealna na tripowanie, leśna polana i piękne widoki wokół, drzewa i krzewy, duża różnorodność krajobrazu.

  • MDMA (Ecstasy)
  • Pierwszy raz

podekscytowanie pierwszą przygodą z ecstasy, lekki niepokój okoliczności: impreza

Długo czekałam na tę okazję. Kupiłam dwie tabletki mdma/ecstasy (za nie wiem czy nie dosyć wygórowaną cenę 50zł/szt) już dwa tygodnie przed planowaną imprezą i nie mogłam się doczekać. Czterech moich znajomych kupowało je razem ze mną i zdążyli je wypróbować jako pierwsi — po ich opowiadaniach byłam jeszcze bardziej nakręcona, nie mogłam się doczekać "przytulania słupów, biegania wesoło w nocy po mieście, tańczenia do 6 rano". W przyjemny sobotni, majowy wieczór spotkałam się z kolegą w centrum żeby iść razem na wspomnianą wcześniej imprezę.

  • Grzyby halucynogenne

  • Nazwa substancji: Grzyby

  • Poziom doswiadczenia: Marihuana, Haszysz, Extasy, Amfetamina, Lsd, Dxm, Pseudoefedryna, Efedryna, Benzydamina, Gałka, Metylofenidat, Zolpidem.


randomness