REKLAMA
Ich narkotyki "mogły zabić 2 miliony ludzi!"

...wedle DEA i Super Expressu ;)

pokolenie Ł.K.

Kategorie

Źródło

Super Express
Komentarz [H]yperreala: 
Tekst stanowi przedruk z podanego źródła.

Odsłony

518

Niepozorny dom na przedmieściach w hrabstwie Westchester, NY okazał się siedzibą narkotykowego gangu i magazynem syntetyków, które mogły uśmiercić nawet 2 mln osób. Groźny nielegalny biznes zlikwidowali agenci DEA i policja z Westchester. Pięć osób trafiło do aresztu.

Nalot na dom w Ardsley przeprowadzono w piątek rano, po sprawnym śledztwie lokalnej policji i agentów U.S. Drug Enforcement Administration (DEA). Agenci, którzy wkroczyli do rezydencji przy 129 Euclid Ave., znaleźli tam 5 kg fentanylu i 6 kg heroiny, która po zmieszaniu z tym syntetycznym opioidem doprowadziła w ostatnich latach w USA do dziesiątek tysięcy zakończonych śmiercią przedawkowań.

– Sam fentanyl mógłby zabić prawie 2 mln osób – powiedział stacji ABC Ray Donovan, jeden z dowódców nowojorskiego oddziału DEA.

W ręce agentów trafiło pięć osób, które były zamieszane w śmiercionośny proceder: Braulio Mata (31 l.) z Ardsley, Jose Garcia (44 l.) z Ardsley, Ramon Aracena Alfe (47 l.) z Mount Vernon, Dionell Duarte Hernandez (32 l.) z Nowego Jorku i Yarly Mendoza-Delorbe (20 l.) z Ardsley.

Właściciel domu w grudniu wynajął część domu parze z Bronksu. Jak zapewniał obecnych na miejscu reporterów, nie miał pojęcia, że trudnią się nielegalnym biznesem.

Oceń treść:

Brak głosów